Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Eski ABD başkanı Barack Obama’nın muhteşem evi

Eski ABD başkanı Barack Obama’nın Massachusetts sahilinde bulunan muhteşem evini sizler için derledik.

1/18

Birleşik Devletler’in icraatlarıyla olduğu kadar özel yaşamıyla da ilgiyi üzerinde toplayan eski başkanı Barack Obama’nın evi, Chillmark House olarak da biliniyor.

2/18

Bu dinlenme ve tatil evi, konuklarının bir hafta sonu kaçamağından bekledikleri yalnızlık ve gizlilik içindeki rahatlığı tam anlamıyla sunuyor.

3/18

Obama’nın evi, Massachusetts sahilindeki Martha’s Vineyard adasının güneybatı ucunda yer alan Chillmark kasabasında bulunuyor.

4/18

Bu konut, 1961 yılında yapılmış ve 2006 yılında yenilenmiş. Ada, başkanlara yabancı değil. Daha önce de Bill Clinton’ın bu adada tatil yaptığı biliniyor.

5/18

Geniş ve ağaçlık bir araziye sahip 9,5 dönümlük bir alana yayılan binada, gereksinim duyulan tüm lüksler düşünülmüş.

6/18

Bu modern mekanda altı yatak odası, beş banyo, bir ana süit, spor salonu, basketbol sahası, sonsuz havuz ve muhteşem okyanus manzarası yer alıyor.

7/18

Açık kat planında oturma odası ile yemek odası bulunuyor ve bu kat hem havuz hem okyanus manzarasına hakim olmasıyla öne çıkıyor.

8/18

Obama’nın evi; zarif çatı pencereleri, tavandan tabana uzanan pencereleri, evin bütününde kullanılan doğal ve açık tonları ve hem tasarım hem de malzeme açısından harika detayları ile dikkat çekiyor.

9/18

Ev; meşe ve radyan ısıtmalı kireç taşı zeminler, mermer banyolar, prekast beton şömine rafları ve en kaliteli aletler ile donatılarak kusursuzlaştırılmış.

10/18

Konutun bahçesinde ayrıca, iki yatak odalı bir misafir evi de yer alıyor.

11/18

Ev yapılırken bir sanat koleksiyoncusu düşünülerek tasarlanmış; dolayısıyla tüm resim, fotoğraf ve grafikler için bol miktarda duvar alanı bulunuyor. Zaten duvarlarda da fotoğraflardan kalan boş yer yok denecek kadar az.

12/18

Obama’nın çok sevdiği golf sporunu adada tatildeyken sık sık oynadığı biliniyor. Evin geniş ve ağaçlık arazisi, aileye, bisiklet turları için kusursuz parkurlar sunuyor.

13/18

Bu bisiklet gezileri Obama’lar için bir aile geleneği. Doğa yürüyüşleri için de bu ağaçlıklar biçilmiş kaftan.

14/18

Obama’nın evi kendi özel plajına da sahip, böylelikle okyanus sularında daha özgürce yüzebiliyor.

15/18

Evin özel iskelesiyle ulaşılan Chillmark göletinde kano gezileri yapılabiliyor.

16/18

Adanın ödüllü restoranlarında sık sık akşam yemeğine çıktıkları da biliyor.

17/18

Aile bu evi öyle benimsemiş ki, oturma odasında çerçeveli bir fotoğrafları da bulunuyor.

18/18