Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Eski model Ayşenur Özkan unutulma hakkı istedi

2013 Best Model Of Turkey birincisi Ayşenur Özkan, hakkında çıkan asılsız aşk haberleri sonrası unutulma hakkı istedi.

1/13

Özkan, açtığı dava ile ilgili İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurarak ‘unutulma hakkı’nın göz önünde bulundurularak haberlere erişimin engellenmesini istedi.

2/13

Burak Çelik ile 1.5 yıl evli kalan Ayşenur Özkan, eski eşiyle fotoğrafları ve haber içeriklerinin yayında olduğunu, eski ilişkileriyle ve hakkındaki eski haberlerle anılmak istemediğini belirterek İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurdu.

3/13

Bu yayınlardan rahatsız olduğunu belirten Özkan, ‘unutulma hakkı’nın göz önünde bulundurarak haberlerin erişiminin engellenmesini istedi.

4/13

Hakimlik talebi yerinde bularak, söz konusu haberlere erişim engeli getirdi.

5/13

Hakkındaki aşk haberlerinin gerçek dışı olduğunu belirten Ayşenur Özkan’ın avukatı Belamir Kahraman dilekçede “Bu haberler gerçek olmamakla müvekkilimin isminin anıldığı diğer kişilerin prestijine, onur ve şerefine, kişilik haklarına ciddi manada zarar vermektedir.

6/13

Müvekkilim bambaşka bir hayat sürmekte ise de eski tarihli bu haberlerin halen yayında olması sebebiyle; çevresi tarafından yanlış tanınmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

7/13

Mısır kökenli olan Ayşenur Özkan, 1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.

8/13

İstanbul Aydın Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezun olduktan sonra Uzun süre Galatasaray Bayan voleybol takımında profesyonel olarak oynadı.

9/13

Güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Ayşenur Özkan, 2013 yılında katılmış olduğu Best Best Model of Turkey yarışmasını kazandı.

10/13

Meslektaşı Burak Çelik ile aynı yıl evlendi ancak bu evlilik 1,5 yıl sürdü.

11/13

Ayşenur Özkan, Özcan Deniz'in oynadığı dizide yeğeni olarak ol aldı.

12/13

Eski model Ayşenur Özkan

13/13