Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Eskişehirspor'un Bando Es-Es'i hüzünlü çalıyor

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı/Emreh Yaşar

Eskişehirspor taraftarlarının 2006'da gönüllülük esasıyla oluşturduğu Bando Es-Es, zor günler geçiren takımlarının yeniden ayağa kalkması için her maç tribünleri boş bırakmıyor.

1/15

Tribünde küfürsüz bir ortam oluşturup maçların şölen havasında geçmesini sağlamak amacıyla 15 yıl önce çeşitli meslek gruplarından taraftarlarca kurulan grup, takımın iç saha maçlarında tribünden destek veriyor.

2/15

EURO 2016'DA MİLLİ TAKIMI DESTEKLEDİLER

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) davetlisi olarak Fransa'da düzenlenen 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) milli takımı maçlarda destekleyen Bando Es-Es, ay-yıldızlıların Eskişehir ve Konya'daki bazı maçlarında da marşlarıyla taraftara eşlik etti.

3/15

A MİLLİLER İÇİN "BİZ BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ" BESTESİ YAPTILAR

Türkiye A Milli Hentbol Takımlarının Eskişehir'deki karşılaşmalarında sporcuları ve taraftarı coşturan grup, kentteki hentbol ve voleybol takımlarının da ateşleyici gücü oluyor.

4/15

Ay-yıldızlılar için "Biz bitti demeden bitmez" adlı özel beste yapan Bando Es-Es, sosyal medyada yoğun şekilde paylaşılan "Espana" parçasıyla tanınıyor.

5/15

HÜZÜNLÜ DE OLSALAR TAKIMLARINA DESTEKLERİ SÜRÜYOR

Bando Es-Es, GMG Kastamonuspor'un haklarının dondurulmasıyla 18 takımla devam eden TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta 11 maçta 7 puanla son sırada yer alan Eskişehirspor'un bu durumu nedeniyle hüzünlü de olsa takımlarını desteklemekten vazgeçmiyor.

6/15

"TARAFTARIN İÇİNDEN ÇIKAN BİR BANDOYUZ"

Grubun kurucusu ve şefi Ali Ulusoy, Uğur Kürkçüoğlu ile kurdukları Bando Es-Es'in her zaman Eskişehirspor'un yanında olduğunu söyledi.

Bandonun şu anda 34 kişiden oluştuğunu anlatan Ulusoy, şöyle konuştu:

"Bando Es-Es adeta bir eğitim kurumu oldu. Üyemiz olan 2 öğrenci Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarını kazanıp eğitimini sürdürüyor. Bir üyemiz de Ankara'da Askeri Mızıka Okulunda subay olarak görev yapacak. Bu çocuklarımız 6 yaşından beri bizimle yetişti. Taraftarın içinden çıkan taraftar bandosuyuz. Hiçbir karşılık beklemeden bu görevi sürdürüyoruz. Bando Es-Es'i örnek alan birçok futbol takımı da kendi bandolarını kurdu. Taraftarın desteğiyle görevimize devam ediyoruz. İlk enstrümanlarımızı aralarında para toplayan taraftarlar aldı."

7/15

"ÖMRÜM YETERSE YENİDEN SÜPER LİG'DE GÖRMEK İSTERİM"

Ali Ulusoy, Eskişehirspor'un Süper Lig'de mücadele ettiği sezonlarda rakiplerin çekinerek bu deplasmana geldiğini ifade etti.

Takımın bugün 2. Lig'de mücadele ettiğini hatırlatan Ulusoy, "O günlerden bu günlere geldik. Eskişehirspor'un durumu kötü olunca bu bize de yansıyor. Galip geldiğinde çok coşkulu oluyoruz. Süper Lig'deki bir Trabzonspor maçında tam 27 dakika kesintisiz 'Espana' adlı marşımızı çalmıştık. Ömrüm vefa ederse Es-Es'i yeniden Süper Lig'de görmek isterim."

8/15

"HER İNİŞİN BİR ÇIKIŞI OLACAKTIR"

Bando Es-Es'in üyelerinden Eray Ercan ise 2013 yılından beri üyesi olduğu grubun gönüllüsü olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Eskişehirspor'un her maçında tribündeki yerlerini aldıklarını ifade eden Ercan, "Yağmur çamur, kar demeden her maça geliyoruz. Eskişehirspor için güzel günlerin gelmesini bekliyoruz. Her inişin bir çıkışı olacaktır. Buraya zirveden geldik. Gol yediğimizde hüzünleniyoruz ama gol atınca da coşkuyla çalıyoruz." dedi.

9/15

"HANGİ LİG FARK ETMEZ, YETER Kİ ES-ES SAHADA OLSUN"

Bandonun 11 yıllık üyesi Mustafa Demircioğlu da Eskişehirspor'un içinde bulunduğu durumun kendilerini üzdüğüne değinerek, siyah-kırmızılı takım hangi ligde olursa olsun aynı şevkle destek verdiklerini vurguladı.

Eskişehirspor'un her zaman arkasında olduklarını aktaran Demircioğlu, "İnşallah gelecekte Süper Lig'e çıkacağız. O zaman daha da güzel besteler çalacağız ancak enstrümanı elime alıp Bando Es-Es kıyafetimi giydikten sonra Es-Es'in hangi ligde olduğu beni ilgilendirmiyor. Yeter ki Es-Es sahaya çıkabilsin." değerlendirmesinde bulundu.

10/15

Eskişehirspor'un Bando Es-Es'i hüzünlü çalıyor

11/15

Eskişehirspor'un Bando Es-Es'i hüzünlü çalıyor

12/15

Eskişehirspor'un Bando Es-Es'i hüzünlü çalıyor

13/15

Eskişehirspor'un Bando Es-Es'i hüzünlü çalıyor

14/15

Eskişehirspor'un Bando Es-Es'i hüzünlü çalıyor

15/15