Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Facebook fotoğrafları neyi anlatıyor

Fotoğrafı kendi kendine çektiyse iPhone'uyla yatak odası aynasında veya bilgisayarının kamerasından çekilmiş olsa da, bu tip fotoğrafların tek bir anlamı vardır: Fotoğrafını çekerek arkadaşı yok! Tek kaşını kaldırmış o pozunu yakalamak için ne kadar uğraşırsa uğraşsın, bir seri katilden başka birşeye benzeyemez. Yandan çekilip kolunun gözüktüğü fotoğrafları da mutlaka görmüşsünüzdür. Bu da kol, mesafesinde koca bir fotoğraf makinesiyle kendi kendine çektiği anlamına gelir ki, çok daha acıklıdır. Bu tip fotoğraflarda arkada gözüken detaylar büyük önem taşır. Yatak odasının veya salonun neye benzediğini bu şekilde öğrenip onunla devam edip etmemeye karar verirsiniz. Ki büyük ihtimalle etmezsiniz de. Bu türdeki profil resmi korkutucu olmasının yanı sıra, kontrol manyaklığına da işaret edebilir. Özellikle fotoğraf aynanın karşısında çekildiyse. Bu tip erkekler kontrolü elinde tutmak ister ve böyle resmi koyarak insanların onun ne kadar yalnız olduğunu düşüneceğini de pek önemsemez.

1/9

evgilisiyle birlikteyse.. Çok dikkatli hareket etmelisiniz. Kucağında oturan bir kız hiç şüphesiz sevgilisidir. Hatta kızcağız bu fotoğrafı koydurtmak için muhtemelen ona günlerce yalvarmış ve hatta üzerinde baskı kurmuştur. Bu kişi,kız kardeşi veya arkadaşı da olabilir. Her iki durumda da onun ilgisini çekmeniz biraz zor olacaktır. Çünkü etrafı kadınlarla bu kadar çevriliyken, sizi fark etmesi biraz zaman alabilir. Bunların bir diğer versiyonu ise, bir fotoğrafın içinden kesilmiş olanlarıdır. Büyük ihtimalle yanında eski sevgilisi olan bu erkek, seçtiği karede o kadar güzel çıktığını düşünür ki, fotoğrafın garipliği onu pek ilgilendirmez. Herhangi bir kadınla birlikte çekilmiş bir fotoğrafını koyması erkekliğini belli etmek istemesindendir. Böyle bir resmi koymaktan çekinmiyorsa ilerde sizinle olan resmi koyma olasılığı çok yüksektir.

2/9

Kostüm giyiyorsa... Panda gibi boyanmış bir yüz, Bir peruk veya batman kostümlü bir fotoğraf. Bunların hepsi, kendisinin ne kadar eğleneceli biri olduğunu göstermek içindir. Durup duruken bir bara bir kurbağa kostümüyle girdiğini ve arkadaşlarını şoka uğrattığını hiç sanmıyoruz! Böyle bir fotoğraf karşısında dikkat etmeniz gereken şey, kostümün ne olduğudur. Eğer bahsi geçen fotoğrafta üzerinde bir Elf kostümü varsa, bize göre ondan uzak durmalısınız. Durumun artılarına ve eksilerine bakalım şimdi: Bu tip bir profil resmi çok zorlama gözüktüğü gibi, kendisine güvenen ve eğlenceli bir erkeğe işaret edebilir. Eğere uzun süreli bir ilişki peşindeyseniz, tek derdi eğlence olan bu erkek pek doğru biri olmayabilir. Kimseden çekinmeden böyle bir fotoğrafı koyması komleksiz biri olduğunu gösterir.

3/9

Profilinde çocukluk fotoğrafı var ise.. Çocukluk fotoğrafını koyan bir erkek yaşladnğını düşünüyor olabilir. Çocuk ruhlu biri olduğu ihtimalini ise düşünmek bile istemiyoruz.

4/9

Çocuklukta kaldıysa Genelde facebook aleminde bir bebek fotoğrafı gördüğümüzde onu bulup mıncıklamak isteğiyle dolup taşarız. Özellikle de bu bebek arkadaşımızın çocuğu veya akrabamızsa bu şekilde davranmamız çok normaldir. Ama karşımızdaki fotoğraf, 10 yaşın üstünde birisinin fotoğrafıysa, bu erkek kızların dikkatini çekmeye çelşıyor demektir. Böyle bir erkek aynı zamanda bekardır da. Ama annesine düşkün olduğunu farkettiğinizde veya yatakta birdenbire bebek sesiyle konuşmaya başladığında şaşırmayın!

5/9

Aksiyon insanıysa... Bu tip fotoğraflara facebookta pek sık rastlamazsınız. Ama rastladığınızda da şoke olmaktan kendinizi alamazsınız. Çünkü bir kaplana sarılmış veya sörf tahtası üzerinde kendinden emin bir şekilde duran bir erkek herkese çekici gelir. Uçaktan atlayan gerçekten o olduğundan uzaktan çekildiği için emin olamayabilirsiniz. Kirli sakla ve bronz teni de sizi memnun edecek özelliklerinden biridir. Bu fotoğraf onun macera dolu aktif biri olduğunu gösterir. Hayatında işinden ve arkadaşlarından fazla şey olduğunu belli etmek ister. Eğer siz de maceraya atılmaktan çekinmiyorsanız, birlikte mutlu bir ilişki yaşayabilirsiniz.

6/9

Sanatçı ruhluysa... Siyah beyaz bir fotoğraf, artistik bir ruha hitap eder. Yüzüne orta derecde bir yakınlık ve belki hafif bir yana dönüş, fotoğrafı daha da sanatsal bir hale getirir. Çünkü bu erkek tahmin ettiğiniz gibi klasik romanlar okumak yerine sadece gazetelerin magazin eklerini okur. Nostajik bir hava katarak kontrast renklerden yardım alarak bir şeyler sakladığı anlamına gelebilir. Yani hoşlandığını bu erkek, sizin burun kıvırdığınız o rengarenk tişörtlerin hastası olabilir. Bir yandan farklı olduğunu göstermek isterken, bir yandan da profil resmine ne kadar önem verdiğini de ele veriyor. Sofistike ve değişik bir kadının peşinde olması hoşunuza gidecek ama sabahları aynayı paylaşmanız gerekebilir!

7/9

Sportifse... Sanki sporda birdenbire üzerindekini çıkarmış gibi doğaçlama bir fotoğraf. Bunu diğer versiyonları ıslak tişörtle sörf tahtası üzerinde veya güneşin altında bir şenzlong üzerinde yayılarak verilen pozlar şeklinde olabilir. Bu ilişkide üç kişi olursunuz. O, siz ve karın kasları. Bunlara reklam kokan hareketler diyebiliriz. Kendisi yerine vücudu konuşurken Gırrr diyor. Bu tip fotoğraflarla seksi cazibesini gösterirken, erkeklerin de en az kadınlar kadar vücudunu beğendiğini veya imrendiklerinden emindir.Hayranları arasına katılmanızı bekler.

8/9

Arkadaş canlısıysa... Bu tip pozlara genellikle birbirlerinin omzuna garip bir şekilde atılmış bir el veya diğer erkeği 'işte adamım' diye gösteren parmaklar dahil olur. Bu; onun arkadaşlarını ne kadar sevdiğini gösterir. Eğer birlikte olacaksanız siz de erkeğinizin arkadaşlarıyla aynı derecede yakın olmaya hazır olmalısınız. Diğer önemli husus da fotoğrafı koyanın yanındaki arkadaşından yakışıklı olduğudur. Bu erkeğin romantik bir akşam yemeği için ilk adımı atacağını inanıyorsanız yanılıyorsunuz. Arkadaşları ve onun sosyal hayatı onun için çok önemli olduğu ortada. ama sizi uyaralım; çünkü ilişkiniz süresince arkadaşlarından daha az değerli olabileceğiniz ihtimalini de aklınızın bir köşesinde tutmanız gerekiyor.

9/9