Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

FBI'ın en çok arananlar listesi

Usame Bin Ladin: Terör örgütü El Kaide’nin lideri. Adını 1998’de Kenya ve Tanzanya’daki Amerikan Konsolosluklarının bombalanmasıyla duyurmuş, en çok arananlar listesine de 1999’da girmişti.

1/13

James Earl Ray: Martin Luther King Jr.’ın katili. FBI listesine 2 kere giren 6 kişiden birisi. 1968’deki cinayetten sonra listeye giren Ray 1977’de hapisten kaçtığında tekrar listeye alınmıştı.

2/13

Seri katil Ted Bundy: 10 Şubat 1978’de FBI listesine alınmasından 4 gün sonra bir trafik polisi tarafından yakalanmıştı. Hapishaneden iki kere kaçan ve cinayetlerle herhangi bir bağlantısı olmadığını iddia eden Bundy, daha sonra 30 kadını öldürdüğünü itiraf etmişti

3/13

Remzi Yusuf: 1993’teki Dünya Ticaret Merkezi bombalamasının ardındaki adam. 21 Nisan 1993’te listeye eklendikten iki yıl sonra Pakistan’da yakalandı. Müebbet hapse mahkum olan Yusuf, Colorado federal hapishanesinde cezasını çekiyor.

4/13

Andrew Cunanan: 12 Haziran 1997’de en çok arananlar listesine eklendi. Aralarında ünlü modacı Gianni Versace’nin de bulunduğu en az 5 kişiyi öldürdüğü şüphesiyle aranan Cunanan 1997’de intihar etti.

5/13

Jorge Alberto Lopez Orozco: 2002’de vahşice bir cinayet işledi. FBI Lopez Orozco’nun Elmore County, Idaho’da 3 kişiyi doğradığından şüpheleniyor. Silahlı ve aşırı tehlikeli olduğu belirtiliyor.

6/13

Diego Leon Montoya Sanchez (Don Diego): Kokain imalatı, kaçakçılığı, dağıtıcılığı ve ABD’ye kokain sokmak gibi suçlardan aranıyor. Montoya, Kolombiya Kuzey Vadisi uyuşturucu ticaret birliklerinin lideri olarak biliniyor. Bu birliklerin Kolombiya’daki en güçlü ve şiddetli uyuşturucu kaçakçılığı organizasyonları olduğuna inanılıyor

7/13

James J. Bulger: Şiddet yanlısı bir mizacı var ve sürekli bir bıçak taşıyor. 1970 ve 1980 arasında işlenen bir dizi cinayetten aranan Bulger birçok takma isim kullanarak yakalanmaktan kurtuldu. Bulger’ın ayrıca Massachusetts’te faaliyet gösteren bir organize suç örgütünü de kontrol ettiği biliniyor.

8/13

Robert William Fisher: 3 cinayetten ve firardan 2001’den beri aranıyor. Birçok silahı olduğu ve Scttsdale, Arizona’daki evini havaya uçurmadan önce karısını ve çocuklarını öldürdüğü düşünülüyor

9/13

Victor Manuel Gerena (Victor Ortiz): 1983’te Connecticut’taki bir güvenlik şirketinden 7 milyon dolar çalınan soygunda bulundu. Ayrıca eyaletler arası bir nakliyatta gerçekleşen hırsızlıkla da alakası olduğu düşünülüyor.

10/13

Glen Stewart Godwin: 1987’de Folsom Eyalet Hapishanesi’nde bir cinayet sebebiyle aldığı uzun süreli hapis cezasını çekerken kaçtı. Aynı yıl Meksika’da uyuşturucu kaçakçılığı yaparken yakalandı. 1991’de bir mahkumu öldürdükten sonra hapishaneden kaçtı. Silahlı ve aşırı tehlikeli olarak biliniyor.

11/13

Richard Steve Goldberg: 10 yaşından küçük birçok kız çocuğuyla ilişkiye girme suçundan aranıyor. Ayrıca bu çocuklarla ilişkilerini kameraya alıp bu görüntüleri bilgisayarına kaydettiği biliniyor.

12/13

Donald Eugene Webb: Kısa mesafeden, bir Pennsylvania polis şefini vurduğu düşünülüyor. Polisi öldürmeden önce kafasına ve yüzüne kör bir aletle defalarca vuran Webb’i bulana 100 bin dolar ödül verilecek.

13/13