Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Galatasaray'da sorun yaşayan 9 kaptan

1987-99 yılları arasında Galatasaray forması giyen Tugay Kerimoğlu, 1999-2000 sezonunda Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi deplasmanda yendiği son maçta forma giydikten sonra Avrupa'nın yolunu tuttu. Kaptan, daha sonra iki kez yardımcı antrenör olarak göreve geldi ama sarı kırmızılı takımda yine tutunamadı.

1/9

Galatasaray altyapısından yetişen Bülent Korkmaz, sarı kırmızılı takımdaki uzun kariyeri boyunca inişler ve çıkışlar yaşadı. Bir dönem kaptanlığı elinden alınıp kadro dışı da kalan isim, daha sonra yeniden takımın vazgeçilmezleri arasına girmeyi başardı. Daha sonra Galatasaray'da kısa süreli bir teknik direktörlük kariyeri de yaşadı.

2/9

Futbolculuk kariyerinde üç kere Galatasaray'a transfer olup iki kez de yurtdışına açılan Hakan Şükür, efsane haline geldiği kariyeri boyunca çeşitli sorunlar da yaşadı. UEFA Kupası kazanıldığı dönemde Fatih Terim ile "Jeep anahtarı" meselesi yaşayan oyuncu, ikinci Feldkamp döneminde de disiplinsizlikten dolayı kadro dışı bile bırakıldı.

3/9

Fatih Terim'in Galatasaray altyapısından çıkardığı isimlerden biri olan Sabri Sarıoğlu, sarı kırmızılı takımda uzun yıllardır kaptanlık mertebesine kadar yükselip sonra kulüple bağlarını kopmasına sebep olan sorunalr yaşıyor. Son günlerde Selçuk İnan ve Wesley Sneijder ile ilgili yaşanan sorunlardan sonra kaptanlık pazubandı bir kez daha emektar futbolcuya gelirse şaşırmayın.

4/9

22 yaşında kaptanlığa getirilen oyuncu, bir sonraki sezon takımı büyük hayal kırıklığı yaşaytınca istenmeyen adam ilan edilmişti. Bu olay Arda Turan'ın Atletico Madrid'e ve oradan da Barcelona'ya transfer olmasına vesile olmuştu.

5/9

Kısa bir süre de olsa kaptanlık pazubandını takan oyuncu, sonraki sezonlarda diğer kaptanlar gibi gözden düşmüş Ankaraspor'a kiralık olarak gitmek zorunda kalmıştı.

6/9

Galatasaray'a transfer olduktan sonra çok önemli başarılara imza atan ve takım kaptanlığına getirilen oyuncu, Galatasaray'daki kaptanlık kabusuna yakalanan son isim oldu. Performansı nedeniyle eleştirilen, oynamadığı maçta kadro dışı kalması gündeme gelen isim, henüz kulüpten ayrılmadı ve pazubandı da bırakmadı. Ama şimdiden geleceği merak konusu olmaya başladı.

7/9

1985-1991 yılları arasında Galatasaray'ın kaptanlığını yapan Cüneyt Tanman, yıllar sonra zaman zaman yönetimlerin çeşitli kademelerinde görevler aldı. Son olarak ise mevcut yönetimle yeniden göreve gelip, sadece bir ay çalışabilme imkanı bulup görevinden ayrılmak zorunda kaldı.

8/9

11 sezon formasını giydiği kulüpte yaşayamadığı şampiyonlukları teknik direktörlük kariyerinde fazla fazla yaşayan, Türk futboluna ve Galatasaray'a çok önemli katkılar yapan Fatih Terim, üç kez görev yaptığı Galatasaray'dan hiçbir zaman futbolculuğundaki gibi görkemli bir şekilde ayrılamadı.

9/9