Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Gayrimenkulün cazibesi ünlüleri sardı

Kenan İmirzalıoğlu dizi, reklam ve filmlerden kazandıklarını uzun zamandır gayrimenkule yatırıyor. Kurduğu özel bir ekiple Fener, Balat, Tarlabaşı ve Cihangir civarında çok sayıda eski bina satın alan İmirzalıoğlu, bunları restore ettirip kiraya veriyor. Yatırımlarını Cihangir'de yoğunlaştıran İmirzalıoğlu, burada ikinci Sinan Çetin olma yolunda.

1/15

Son dönemlerin en çok kazanan isimlerinden olan Kıvanç Tatlıtuğ da gayrimenkul zengini ünlüler listesinde ilk sıralara hızla tırmanan isimler arasında bulunuyor. İlk olarak Gümüş dizisiyle adını duyuran ardından Aşk-ı Memnu dizisiyle popülaritesi iyice artan Tatlıtuğ, kazancını gayrimenkule yatırıyor. Tatlıtuğ'un Göcek'te 700 bin dolar değerinde villası, Gümüşsuyu'nda deniz manzaralı dairesi, Samandra'da yer alan Sinpaş Lagün Evleri'nden 1 milyon 300 bin TL değerinde aldığı villası, Bağdat Caddesi'nden 3 milyon dolara satın aldığı üç dükkanı var. Genç oyuncu son olarak İstanbul Çekmeköy'deki lüks bir siteden iki daire daha satın aldı. 500 bin TL değerindeki dairelerden altlı üstlü iki tane alan Tatlıtuğ evi dubleks yapmayı planlıyor.

2/15

Nam-ı diğer Polat Alemdar, Anadolu Yakası'nda hatırı sayılır paralar ödeyerek 50 daire ve süpermarket binası ile Bomonti'de lüks bir residanstan 18 daire aldı.

3/15

Son yıllarda gayrimenkule yatırım yapmaya başlayan Mehmet Ali Erbil'in, bir kaç yıl önce Ulus Seba sitesinden bir villa, Maslak Seba'dan ise bir daire satın aldığı belirtiliyor. Erbil'in ayrıca Esenkent'te yatırım amacıyla satın aldığı, dört dairesi daha bulunuyor.

4/15

Gülben Ergen'in daireleri, vilları dışında taksi plakaları, yıllardır dilden dile dolaşıyor. 50 tane olduğu rivayet ediliyor. Bir de öğrenciler için "Çocuklar Gülsün Diye" adlı kampanyası kapsamında yurt genelinde açtığı anaokulları ile örnek isimlerden.

5/15

Lüks otomobilleriyle dikkat çeken ünlü komedyen Cem Yılmaz, bir yandan da gayrimenkule yatırım yapıyor. Levent'te süper lüks bir villası bulunan Yılmaz'ın, Çeşme'de de bir villası var. Yılmaz, en son Levent'te inşa edilen lüks konut projelerinden Levent Loft ve Levent Loft Bahçe'den İstanbul manzaralı toplam 5 daire birden aldı. Yılmaz'ın aldığı bir dairenin ortalama fiyatının ise 1 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

6/15

Sibel Can İstanbul'un çeşitli yerlerinde 50 civarında dairenin sahibi. Nakkaştepe ve Levent'te birer, Bodrum'da iki villası var. Ayrıca ABD ve İngiltere'de de gayrimenkulleri bulunuyor.

7/15

Sertap Erener'in gayrimenkul danışmanlığı ve inşaat alanında faaliyet gösteren şirketleri var. Daha önceleri kendi mesleğine yakın işlerde ticaret yapan Erener'in, yatırım şirketinin merkezi Cihangir'de bulunuyor. Ayrıldığı Demir Demirkan'la birlikte kurduğu prodüksiyon firmasının yönetimi de mahkeme kararıyla kendisine geçti.

8/15

Türkiye'nin sayılı zenginlerinden Rıza Sarraf'la evli olan Ebru Gündeş, sahneden kazandıklarını ev almak dışında da değerlendiriyor. 2009'da ağabeyi ile Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde 70 dönümlük çiftlik kuran şarkıcı, büyükbaş hayvan yetiştirip süt üretiyordu. Ancak geçen yıl çiftliği satışa çıkardı.

9/15

İbrahim Tatlıses, yatırım yapma konusunda ünlüler arasında en başarılı isimlerden biri. Süpermarket, mağaza, kebapçı, konfeksiyon fabrikası, solaryum salonu, otel ve gece kulübü, uçak taksi şirketi, TV kanalı, Almanya'da süt fabrikası gibi bir çok sektörde değişik ve iddialı yatırımları bulunan Tatlıses'in gayrimenkul yatırımları da hayli iddialı. Sanatçının İstanbul Seyrantepe'de bir iş hanı, Zekeriyaköy ve Levent'te birer villası bulunuyor. Ayrıca müteahhitliğe de soyunan Tatlıses, Bodrum'da gerçekleştirdiği 100 dairelik Tatlıses Evleri projesinin ikincisini memleketi Şanlıurfa’da başlattı.

10/15

Sarıyer'de köşkü, Ayvalık'ta yazlığı, Tarabya Nurol Sitesi'nde bir dairesi, Etiler'de bir dairesi bulunan Hülya Avşar, küresel gayrimenkul yatırımı yapan nadir ünlülerden. Hülya Avşar'ın Londra'nın en yüksek resizansı olan Pan Peninsula Tower 1'de dairesi var. Sanatçı ayrıca Riva'da kendine ait arsanın üzerinde yaptığı 12 evlik Çakıl Vilları'yla müteahhitliğe de adım atmış oldu.

11/15

Bülent Ersoy gerçek bir gayrimenkul zengini. Daireleri, villaları, malikanesi ve daha neler neler. Ancak Ersoy'un kendi açıkladığı mal varlığı içinde iş makineleri var. Bunların kiraları aylık 10 bin TL civarında.

12/15

Yeni nesil ünlülere göre biraz mütevazi kalsa da Emel Sayın'ın da hatırı sayılır bir gayrimenkul portföyü var. Sanatçının Demirciköy'de bir villası, Datça'da yazlığı, Nişantaşı'nda bir dükkanı olduğu biliniyor.

13/15

8 yaşından beri çalışan ve cimriliğiyle bilinen Emrah'ın 100'e yakın evi olduğu biliniyor. Zamana ayak uydururak Twitter ve Facebook'tan hisseler satın aldı. Hisselerinin değeri bir ara 15 milyon dolara ulaştı. Yakın dönemde 2 milyon değerindeki spor kompleksini elinden çıkardı.

14/15

Ünlü popçu Tarkan, gayrimenkul yatırımlarını seviyor. 1999'da New York'ta 450 bin dolara aldığı dairenin şu anki değerinin milyon doların üzerinde olduğu konuşuluyor. Los Angeles'ta bir stüdyo dairesi, Londra ve Köln'de lüks konutu, İstanbul'da çiftliği, tarihî köşkü, ayrıca birçok villası bulunuyor. En son annesine Tarabya'dan bir daire, Antalya'da bahçeli villa hediye etti.

15/15