Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Geniş ailelere özendiren yerli diziler

Geçmişten bugüne unutulmaz dizilerin arasında hiç şüphesiz geniş kadrosuyla aile dizileri yer alıyor. Zaman zaman hala ekranlarda yayınlanan diziler, konularıyla ve verilen aile mesajlarıyla birçok insanı geniş ailelere özendiriyor. İşte kalabalık ailelere özendiren diziler...

1/18

Ekmek Teknesi- İlginç replikleri bulunan dizide fırıncı bir baba, cefakar bir anne ve her birinin ayrı hayat derdi olan 5 kızı bulunuyor. İstanbul'un eski semtlerinden birinde çekilen dizi nostaljik bir mahalle kültürünü de yansıtıyor. Fırıncı Nusret Usta ve eşi Ayhan Hanım mahallenin her derdine koşuyor ve bu şekilde mahalleli de ailenin bir parçası oluyor.

2/18

İkinci Bahar- Gaziantepli kebap üstadı Ali Haydar ve Hanım isimli işe ihtiyacı olan iki çocuklu dul bir kadının hayat mücadelesini anlatıyor. Dizide bir araya gelmeleri ailelerinde sorun yaratan iki isim, her türlü zorluk içinde işte ve aşkta "İkinci Bahar"ı yaşamaya çalışıyor.

3/18

En Son Babalar Duyar- Dönemin en sevilen dizilerinden biri olan En Son Babalar Duyar, konusuyla günümüzde hala esprilere neden oluyor. Gelin, damat torun herkesin bir arada yaşadığı dizide hallederiz Kadir'inden evin küçük marjinal kızına kadar her karakter başlı başına dikkat çekiyor. Babaya söylenmesi gereken her şeyin anne aracılığıyla iletildiği dizi, gerçek hayattan birçok konuyu işledi.

4/18

Süper Baba- Eşinden boşanan adamın çocuklarına büyük cefalarla bakmasını konu edinen dizide, ömrünü çocuklarına adayan bir adamın kendi hayatından vazgeçişini konu ediyor. Her zorluğa rağmen sofrada kahkahaların eksik olmadığı dizi, dönemin en çok ilgi gören dizileri arasında yer alıyor.

5/18

Bizim Evin Halleri- Gelmiş geçmiş en uzun soluklu dizilerin arasında yer alan Bizim Evin Halleri'nde her bir karakterden farklı hikaye çıkıyor. Modern ve bir o kadar da aile bağlarının kuvvetli olduğu yansıtılan dizi, birçok insana farklı duygular uyandırıyor.

6/18

Yedi Numara- Çocukları olmayan, Kayserili ve mantıcı bir karı koca, evlerine kiracı olarak aldıkları üniversite öğrencilerine anne ve babalık yapıyor. Unutulmaz dizilerin arasında popüler olan Yedi Numara, içerdiği birçok mesajla büyük anlamlar içeriyor. Öğrencilerden kimi kardeş oluyor kimisi ise birine aşık. Çocuk özleminin de yansıtıldığı dizi, günümüzde hala birçok insan tarafından internetten izleniyor.

7/18

Yabancı Damat- Yayınlandığı dönem seyirci tarafından oldukça rağbet gören dizi, en çok izlenen yapımlar arasında girdi. Birbirine düşman Türk ve Yunan ailelerin, birbirine aşık olan çocuklarıyla mücadelesini anlatan dizi mutlu sonla biterek izleyicileri sevindirdi.

8/18

Aramızda Kalsın- Antepli iki çocuk annesi Yadigar’ı evliliğinin 12. yıldönümünde karşılaştığı kötü sürprizle dizi başlar. Her karakterin büyük ilgi gördüğü dizide, hayat mücadelesine rağmen neşenin eksik olmadığı bir aile yapısı anlatılıyor.

9/18

Canım Ailem- Sorumsuz Samim karakterinin kız kardeşini kaybetmesinin ardından yeğenlerine bakmak zorunda kalması öte yandan eski nişanlısıyla aynı mahallede oturması dönemin en ilgi gören konuları arasında yer aldı. En güzel aile dizilerinden biri olan Canım Ailem, birbirinden uzak insanların aileye dönüşmesini anlatrıyor.

10/18

İki Aile- Dolandırıcı bir ev sahibinin evini iki farklı aileye satmasıyla başlayan dizi, başta mücadeleye dönen olay ardından aşka dönüşüyor. Kocasından boşanmış bir kadın, karısını kaybetmiş bir adam olarak birbirlerine aşık olan iki insan, çocuklarının çıkardığı tüm zorluğa rağmen bir araya gelmeyi başarıyor.

11/18

Geniş Aile- Dönemin en esprili dizilerinden olan ve başarılı bir kadroya sahip olan Geniş Aile, uzun süre ekranlarda seyircisiyle buluştu. Aynı kadına aşık olan iki karakter ve içlerinden birinin babasının her aile üyesinden şikayetçi olması, buna rağmen geniş ve güzel bir aile olmaları izleyicinin dikkatini çekmeyi başarmıştı. 

12/18

Beş Kardeş- Ekranlarda kısa süre yer alan ve birçok mesaj içeren dizide, beş kardeşin beşi de bir değil deyimi anlatılıyordu adeta. Kardeşlerin en büyüğü, tüm zorluklara ve yaşadığı zorlu aşka rağmen kardeşleri için mücadele etmesi, başı beladan kurtulmayan kardeşlerin hikayesi kısa süre de olsa izleyici tarafından büyük bir ilgi gördü.

13/18

Seksenler- Bir dönem dizi olan Seksenler, 10 sezon boyunca ekranlara gelmeyi başardı. Profesyonel kadrosuyla yoğun ilgi gören, kimilerine kahkaha attırırken kimilerini ise hıçkıra hıçkıra ağlatmayı başaran bir bizi olarak ön plana çıkıyor. 

14/18

Ulan İstanbul- Herhangi bir bağları bulunmayan 5 kişinin, hayat mücadelesinde bir araya gelmeleri ve bağlarının kuvvetlenmesi konu ediliyor. Yaşadıkları mahallede herkese kendilerini aile olarak tanıtmak zorunda kalan karakterler, gerçekten bir aile olmayı başarıyor. 

15/18

Bizim Yenge- Erkek çocuklarına tek başına bakmak zorunda kalan anneye bir de gelin geliyor ve dizi bu şekilde başlıyor. Daha sonra artan gelin sayısıyla küçük bir evde yaşamaya başlayan geniş ailede, sürprizler eksik olmuyor. Maceraların ve olayların bitmediği dizi, bir dönemin yoğuın ilgi gören dizileri arasında yer aldı.

16/18

Sihirli Annem- Fantastik çocuk dizisi olan Sihirli Annem, ilk olarak 2003 yılında yayınlanmaya başladı. Çocukların yanı sıra ailelerin de dikkatini çeken dizi final yapmasının ardından uzun yıllar sosyal medyada çok konuşuldu ve 2020 yılında hemen hemen aynı kadrosuyla yeniden çekilerek ekranlara gelmeye başladı. 

17/18

Sevgili Dünürüm- Dizide, çocuklarının evlenmesinin ardından bir araya gelmek zorunda kalan ve birbirlerine tam anlamıyla zıt olan iki dünürün mücadelesi komik bir şekilde işleniyor.

18/18