Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Glisemik indeksi düşük olan atıştırmalıklar

Elma İçeriğindeki 4 gramlık lif ve sadece 60 kalori olması elmayı diğer meyvelere oranla oldukça değerli kılıyor. İçeriğindeki C ve E vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirip çeşitli hastalıklara karşı koruyan elma aynı zamanda beyin fonksiyonlarını arttırır ve kanser hücreleriyle savaşır.

1/5

Bir Avuç Badem Ara öğünlerde diyetisyenlerin sıklıkla tavsiye ettiği atıştırmalık olan badem glisemik indeksi düşük besinler arasında yer almaktadır.

2/5

Taze Meyveli Light Yoğurt Acıktığınızda tercih edebileceğiniz bir diğer atıştırmalık da taze meyveler serpiştirerek hazırlayacağınız light yoğurttur.

3/5

Soya Fasulyesi Soya fasulyesine çok az tuz serpiştirip kendinize güzel bir atıştırmalık hazırlayabilirsiniz. Ara öğününüzde atıştırmalık olarak tercih edebileceğiniz soya fasulyesi kanser hastalıklarına, kötü kolesterole, osteoporoz gibi rahatsızlıklara da iyi gelindiği bilinmektedir.

4/5

Kuru Kayısı Glisemik indeksi düşük olan atıştırmalıklar arasında kuru kayısı da bulunmaktadır. Sindirim sorunlarına iyi gelen, cilt problemlerini tedavi eden, tokluk hissi yaratan ve kansızlık sorununu ortadan kaldıran kayısıyı günde en az 5 adet tüketmeye özen gösterin.

5/5