Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyada görülmesi gereken doğal güzellikler

Dünyada görülmesi gereken doğal güzelliklerin bazılarını sizler için listeledik...

1/12

Louisiana - Amerika - Adını Fransa kralı olan XIV. Louis'ten alıyor. Özellikle sular içinde kalmış ağaçlarla görsel bir şölen oluşturuyor.

2/12

Hiller Gölü - Avustralya - Hiller Gölü diğer göllerin renginden farklı bir renge sahip. Middle Island adasında bulunan bu gol tuz oranı yüksek olduğu için gölün suları parlak pembe rengindedir. Hiller gölü mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

3/12

Yucatan Yarımadası - Meksika - Yucatan Yarımadası Mekssika'da bulunuyor Zaman içinde oyukların genişlediği bölgede suları yeşil ve mavi renkteki derin doğal kuyular ortaya çıkmış.

4/12

Moraine Gölü - Kanada - Moraine Gölü, Alberta eyaletindeki Banff Ulusal Parkı’nda Pack Vadisi’nde bulunuyor. Gölün en büyük özelliği buzullarla beslenmesi. Gölün içinde kanolarla gezintiye çıkabilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

5/12

Plitvice Gölleri - Hırvatistan - Split ve Zagreb şehirleri arasında yer alan Plitvice Gölleri doğal güzelliğiyle kendine hayran bırakıyor.

6/12

Verdon Gorge - Fransa - Verdon Vadisi Fransan'da bulunun büyük bir vadidir. Vadi doğal manzarasıyla kednine hayran bırakan vadiler arasında. Verdon Vadisi'nde kanoya binerek doğal güzelliği gezebilirsiniz.

7/12

Sagano Bambu Ormanı - Japonya - Bambu ormanı 500 metrelik yürüyüş yolu ve bambu ağaçlarıyla kaplıdır. Sagano Bambu ormanındaki rüzgar sesi Japonlar tarafından Japonya’yı tanımlayan en karakteristik 100 ses içine alınmıştır.

8/12

Pamukkale - Türkiye - Ülkemizin doğal güzellikleri arasında yer alan Pamukkale travertenleri, beyaz buzullarla kaplı olup her yıl milyonlarca turistte ev sahipliği yapmakatadır.

9/12

Kapadokya - Türkiye - Ülkemizin bir diğer güzelliği ise peri bacaları. Peri bacaları vadi yamaçlarından inen sel sularının yeri aşındırmasıyla oluşan bir kaya oluşumudur. Peri bacalarını görmek için her yıl milyonlarca turist bölgeye gelmektedir.

10/12

Manavgat Şelalesi -Antalya - Antalya ilimizde yer alan Manavgat Şelalesi ırmak sularının 3–4 m'lik bir falezden düşmesiyle meydana gelmiştir.

11/12

Olimpos - Antalya - bakir koyları, ormanları ve doğayla uyumlu ağaç evleri ile ön plana çıkan Olimpos Antalya ilimizde yer alıyor. Olimpos'da antik bir kentte bulunuyor.

12/12