Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Göz yormayan salon dekorasyonu

Evlerimiz yalnızca zevklerimizin değil, kişiliğimizin ve hayata bakış açılarımızın da birer yansımasıdır.

1/20

Evlerimiz ister büyük ister küçük olsun, mobilyaları ister tasarım ürünleri ister uygun fiyatlı modüler parçalar olsun, elimizdeki imkanlar doğrultusunda yaptığımız ev dekorumuz bizleri hayat anlayışımız konusunda ele verecek ipuçları saklar.

2/20

İş hayatının kargaşasında kaçıp dinginliğe eriştiğimiz birer mabet görevi gören evlerimizi sade bir dekorasyon anlayışıyla nasıl dekore edebileceğimizi küçük bir örnek olacaktır.

3/20

Duvara asılan modern bir tablo ve televizyon ünitesi üzerindeki ufak dekoratif objeler ile dekorasyon tamamlanmış.

4/20

Lüks ancak sade mobilyalar ile döşenmiş, aşırıya kaçan hiçbir parça bulundurmayan bu mekan sade ev tasarımı için ilham veren iyi bir örnek olma özelliğini taşıyor.

5/20

Sade bir oturma odası yapmanın en akıllıca yolu desenli kumaşları mümkün olduğunca kullanmamak ya da yalnızca kırlent gibi dekoratif unsurlarla eser miktarda kullanmaktan geçiyor.

6/20

Koltuk döşemeleri mutlaka tek renk olmalı, aynı şekilde perde ve halı gibi döşemeler de tek renk kullanılmasını öneririz.

7/20

Çünkü desenli kumaşlar her ne kadar şık ve güzel görünseler de odada gözyoran bir kalabalık yaratma olasılıkları oldukça kuvvetli.

8/20

Perde konusu ekstra önemli zira büyük parçalar oluşuyorlar ve çok dikkat çekici olma gibi bir özellikleri var.

9/20

Düz renkli ve hatta tercihen beyaz renkte perdeler kullanarak zarif ve şık mekanlar yaratmak mümkün. Tıpkı fotoğraftaki örnek gibi.

10/20

Bej renkli bir koltuk, beyaz lake tablalı ve ahşap ayaklı bir sehpa düz renkli bir halı ve beyaz ve şık bir perde ile tamamlanmış. Perdenin özel modeli sayesinde mekana sadeliğini kaybettirmeden şık bir hava katılmış.

11/20

Açık renklerin ferah bir havası olduğu bir gerçek ancak doğal ışık alan geniş pencereleriniz varsa koyu renkleri de gönlünüzce kullanabilirsiniz.

12/20

Düz renkli koyu renk bir koltuk takımı, desenli birkaç kırlent ile tamamlanmış. Duvarlardan biri haran tuğla görünümlü kaplama yapılmış. Gereksiz süs püs, halı hatta perde… hiçbiri yok.

13/20

Bu tasarım Polonya'dan, bizler Türkiye'de pencerelerimizi pek perdesiz bırakmayız, o nedenle bu tarz bir oturma odasına önereceğim perde beyaz renkli desensiz bir tül ya da modern görünümlü stor olacaktır.

14/20

Toprak tonlarının gri duvarlar ile birleştiği bu yatak odası mobilyaların sadeliği ile bir bütünlük içerisinde.

15/20

Gözü yoran hiçbir dekoratif objeye yer verilmemelidir...

16/20

Göz yormayan salon dekorasyonu örnekleri...

17/20

Göz yormayan salon dekorasyonu örnekleri...

18/20

Göz yormayan salon dekorasyonu örnekleri...

19/20

Göz yormayan salon dekorasyonu örnekleri...

20/20