Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Güzellik yarışmalarında birinciden daha çok ses getiren güzeller

"Miss Turkey Güzellik Yarışması" geçmişten günümüze kadar birçok genç kızın rüyasını süslemeyi başardı. Birinci seçilmemesine rağmen ikinci ve üçüncülük tacını takan güzellerin başarını sizler için derledik. 1990 yılında düzenlenen güzellik yarışmasında birinci Özlem Gültekin seçildi. Fakat kariyer basamaklarını yarışmanın ikincisi olan Jülide Ateş geçti.

1/25

Kısa bir süre mankenlik yapan Ateş, kariyerine sunuculukla devam etti.

2/25

1991'de düzenlenen yarışmanın birincisi Pınar Özdemir, ikincisi ise Aslıhan Koruyan oldu. Aynı yarışmada Defne Samyeli ise üçüncülük tacını taktı.

3/25

Birinci ikinci seçilen güzeller günümüzde unutulurken Defne Samyeli kariyerine bugüne kadar sunuculuk, şarkıcılık ve oyunculuk yaparak devam ediyor.

4/25

1998’de düzenlenen yarışmada birincilik tacı Buket Saygı’nın oldu. Saygı mankenlik ve oyunculuk yaptıktan sonra sessiz sedasız hayatına devam etti. Aynı yarışmada Asuman Krause ikinci seçildi.

5/25

Asuman oyunculuk, şarkıcılık ve sunuculuk derken ismini geniş kitlelere duyurdu.

6/25

Aynı yarışmada üçüncü seçilen Sinem Öztufan ise kariyerine oyuncu olarak devam ediyor.

7/25

Pek çok dizide başrol oynayan oyuncu üçüncü seçildiği yarışma sonrası kariyerinde büyük sıçrayışlar yaptı.

8/25

2001 yılında Türkiye’nin en güzel kızı Tuğçe Kazaz seçildi. Tuğçe Kazaz bir süre modellik ve oyunculuk yaptıktan sonra özel hayatı ile gündeme gelip, gitgide kayboldu.

9/25

Aynı yarışmada Sedef Avcı ikinci, Hatice Şendil ise üçüncü oldu.

10/25

Sedef Avcı ve Hatice Şendil kariyerlerine oyunculukla devam etti ve her ikisi de ekranların aranılan en iyi oyuncuları arasına girmeyi başardı.

11/25

Hatice Şendil

12/25

2003 yılına geldiğimizde Türkiye’nin en güzel kızı Tuğba Karaca seçildi. Tuğba Karaca uzun süre mankenlik ve sunuculuk yaptı.

13/25

Aynı yarışmada ikinci seçilen Özge Ulusoy ise yer aldığı birçok proje ve sunuculuk konusunda televizyon dünyasının en çok dikkat çeken yıldızları arasına girdi.

14/25

2000 yılında Türkiye’nin en güzel kızı Yüksel Ak seçildi. Ak, bir süre mankenlik ve sunuculuk yaptıktan sonra evlenip İzmir’e yerleşti.

15/25

İkinci seçilen Gamze Özçelik ise oyunculuk kariyerine dönem dönem devam ediyor.

16/25

Üçüncü olan Cansu Dere ise geçmişten bugüne rol aldığı dizi ve filmlerle Türkiye’nin en iyi kadın oyuncuları arasına girdi.

17/25

2004 yılında düzenlenen yarışmada Nur Gümüşdoğrayan birinci seçildi. Gümüşdoğrayan kariyerine mankenlikle devam etti.

18/25

Aynı yarışmada üçüncü seçilen Birce Akalay ise mankenlikten oyunculuğa geçiş yaptı ve oynadığı birçok rol ile bugünün en iyi kadın oyuncularından biri haline geldi.

19/25

2010 yılında aynı yarışmada Gizem Memiç birinci seçildi.

20/25

Aynı yarışmada ikinci olan Seranay Sarıkaya ise yarışmada yakaladığı fırsatları çok iyi değerlendirerek o günden bugüne kadar rol aldığı dizi, film ve reklamlarla şöhreti Türkiye sınırlarını aştı.

21/25

2011 yılında düzenlenen yarışmada Melisa Aslı Pamuk birinci seçildi. Pamuk, mankenlikle başladığı kariyerine oyunculukla devam etmeye başladı.

22/25

Aynı yarışmada 2. olan Gizem Karaca ise o günden bugüne kadar birçok dizide başrol oynadı. Kariyerine tamamen oyunculukla devam eden güzel yıldız ekranın en çok aranan oyuncuları arasına girdi.

23/25

2015 yılında düzenlenen yarışmada Ecem Çırpan birinci oldu. Çırpan mankenlik yapmaya devam ediyor.

24/25

Üçüncü seçilen Hazal Subaşı ise oyunculukta emin adımlarla zirveye doğru ilerliyor.

25/25