Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Güzellik yarışmasıyla hayatı değişen ünlüler

Onlar da birçok yaşıtları gibi sıradan genç kızlardı. Bir yarışmaya katıldılar ve hayatları değişti. Hem de hiç düşünmedikleri kadar...

1/22

Türkiye güzellik yarışmasına katılan ve dereceye girseler de girmeseler de hayatları değişen o taçlı güzeller şimdi nerede ne yapıyorlar sizin için derledik.

2/22

1993 Türkiye ve Avrupa Güzeli Arzum Onan, her zaman gündemde oldu ama adı hiçbir zaman dedikoduya karışmadı.

3/22

Oyuncu Mehmet Aslantuğ ile evli olan Onan, zaman zaman haklarında çıkan ayrılık haberlerine rağmen magazin dünyasının en sağlam evliliğine sahip isimlerinden.

4/22

“Güzellik yarışmasına sadece derece almak için mi girilir?” gibi bir soru sorulsa, herhalde bu sorunun cevabı Inter Star’ın 1997 yılında düzenlediği güzellik yarışmasında Türkiye güzeli seçilen Gülsevim Bozar olacaktır.

5/22

Bu yarışma için Almanya’dan gelen Gülsevim Bozar birinci seçildi, ancak bu yarışmanın getirdiği nimetlerden aynı yarışmada ikinci seçilen Nefise Karatay ve üçüncü olan Ceyda Düvenci faydalandı.

6/22

Aynı yıl yapılan Miss Turkey’in birincisi ise Çağla Şıkel oldu.

7/22

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Jülide Ateş, haber sunuculuğuna damgasını,1990 yılında Türkiye güzeli seçilmesiyle vurmaya başladı.

8/22

Diğer güzellerden farklı olarak kendisini müzik ya da podyum yerine çok farklı bir kulvarda göstermeyi seçen Ateş, uzun yıllar ulusal kanallarda haber bültenleri sunarak büyük başarı yakaladı.

9/22

1991 Türkiye Güzeli Türkiye güzeli seçilen Defne Samyeli de, tıpkı Ateş gibi haberciliği seçti. Arka arkaya iki yıl boyunca Türkiye güzellerini haber spikeri olarak karşılarında gören izleyiciler bu duruma alışmakta zorlansa da, başarılı sunumu ve güzelliğiyle Defne Samyeli kendisini ve işini sevdirmeyi başardı.

10/22

2010 Türkiye Güzeli Gizem Memiç seçildi .Estetik yaptırdığı gerekçesiyle dereceye giremeyen Merve Sarı, pek çok kişinin favorisiydi. Memiç, bu yarışmadan sonra ortalardan kayboldu.

11/22

Meltem Doğanay, 1985 Türkiye Güzeli seçildiğinde 15 yaşındaydı. Menekşe gözleriyle dünyaca ünlü oyuncu oyuncu Elizabeth Taylor’a benzetilen Doğanay, bu benzerlikten yola çıkarak, ‘Menekşe Gözler’ ismiyle bir albüm bile hazırlamıştı. Ancak zaman diğer güzellere tanıdığı şansı Doğanay’a tanımadı.

12/22

1995 Türkiye Güzeli tacını Demet Şener giymişti. Son dönemde boşanma haberleriyle gündeme gelse de Şener, iki çocuk annesi ve başarılı bir TV sunucusu olarak adından söz ettiriyor.

13/22

2005 Türkiye Güzeli Hande Subaşı, Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği ‘Güneşi Gördüm’ ve Kızsız Adam Hayrettin Karaoğuz ile oynadığı ‘Gelecekten Bir Gün’ filmleri ile karşımıza çıktı.

14/22

1983 yılı, Güneş ve Bulvar gazetelerinin ayrı ayrı düzenlediği yarışmalara sahne oldu. Güneş gazetesinin birincisi Neşe Erberk, Bulvar’ınki ise Hülya Avşar seçilmişti. Ancak Avşar, başından bir evlilik geçtiği ortaya çıkınca tacını geri vermek zorunda kalmıştı. Bugün üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen ikisi de adından söz ettirmeyi başarıyor.

15/22

Bazen birincilik tacının tek başına bir kariyer sağlayamadığının bir diğer kanıtı ise Meltem Hakarar. 1988 yılında Türkiye güzeli seçilen Hakarar’ın kariyerinde bir dergide genel yayın yönetmenliği, ulusal bir kanalda halkla ilişkiler müdürlüğü ve televizyon programı yapımcılığı yer alıyor. 2000 yılında işadamı Avi Behar’la evlenen Hakarar, 2003’te boşanmıştı.

16/22

2006 Türkiye Güzeli Merve Büyüksaraç, yarışmaya lise son sınıf öğrencisiyken katılmıştı. Büyüksaraç, birinciliğin getirdiği şöhreti ve pırıltıyı uzun süre sürdüremedi.

17/22

Özlem Yıldız, 1996 yılında Türkiye Güzeli yarışmasına katıldı. Ancak o gece hayallerini gerçekleştiremedi. Dereceye giremedi, yarışmadan taçsız ayrıldı. Ancak yine de o gece onun kaderini değiştirdi. Sunucu olarak TV'de kariyer yapmaya başladı. Bir dönemin en gözde yarışma sunucularından biri olan Yıldız bir süredir sakin bir hayat sürdürüyor.

18/22

Milenyum’un ilk Türkiye güzeli Yüksel Ak oldu. Yarışmada kazandığı başarıyı modellik yaparak değerlendiren Ak, manken Şenol İpek ile evlendi. Bu evliliği sürdüremeyen manken, 2009’da İzmirli iş adamı Osman Rimer ile ikinci kez nikah masasına oturdu. Şimdi İzmir'de iki çocuğu ve kocasıyla mutlu ve sakin bir hayat sürüyor.

19/22

1998 Türkiye Güzeli Zeynep Tokuş’un şansı 1999 yılında Kenan İmirzalıoğlu ile oynadığı ‘Deli Yürek’le döndü. Sonra katıldığı yarışmalarla adından söz ettirdi. Uzun süredir gösteri dünyasının uzağında.

20/22

2001 Türkiye Güzeli Tuğçe Kazaz, bir süre hem sinema filmleriyle hem de özel hayatıyla gündem yarattıktan sonra spot ışıklarının altından çekildi.

21/22

Hollanda doğumlu Azra Akın, 2002 yılında Türkiye güzeli seçildikten sonra aynı sene bu unvanına bir de dünya güzeli sıfatını ekledi. Kariyerini manken olarak başlatan Akın, sonra da oyunculuğa geçiş yaptı.

22/22