Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Tatil günlerinde evde yapılacak aktiviteler

Kısa tatillerini evde değerlendirmek isteyenler hep aynı şeyleri yapmaktan ve günün hızlıca geçmesinden şikayet ediyor. İşte evde dolu dolu vakit geçireceğiniz ve keyif alacağınız aktiviteler...

1/15

Mandala yap

Odaklanıldığında beyin rahatlatan bir aktivite olan mandala, son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. Dingin bir şarkı eşliğinde mandala yapmak ya da hazır olan mandalayı boyamak oldukça büyük bir rahatlık sağlıyor.

2/15

Fazla eşyadan kurtul

Ev dekore ederken birçok köşeye yerleştirilen eşyalar bir süre sonra göz yormaya başlıyor. İhtiyaç dışında fazlalık olarak görünen aksesuarları kaldırarak ya da işine yarayacak birine vererek evde minimal ve sade bir dekorasyon vermek en rahatlatıcı hafta sonu aktiviteleri arasında yer alıyor.

3/15

Yeni tarifler dene

Mutfakta kolay ya da zor yeni tarifler deneyimlemek beyin olarak büyük ölçüde dinginlik veriyor. Özellikle hafta içi iş temposu nedeni ile mutfakta sık vakit geçiremeyenler için hafta sonu büyük bir fırsat sağlıyor.

4/15

Kıyafet dolabını değiştir

Mevsim kıyafetlerini ayıklamak ya da uzun zamandır giyilmeyen kıyafetleri kaldırmanın keyfi bir başka oluyor. Dolap içerisindeki yoğun görüntüyü ortadan kaldırmak hafta içi iş temposunu da olumlu yönde etkiliyor.

5/15

Yabancı dil öğren

Evde yapılacak en güzel etkinliklerden biri de hiç şüphesiz kendine vakit ayırarak bir gelişime adım atmak. Bunların en önemlisi de yabancı dil öğrenmek. Videolu anlatımlar ya da yazılı kaynaklarla bunu sağlamak mümkün.

6/15

Spor yap

Hafta boyunca yorulan vücudu dinlendirmek için yapılacak en güzel şey egzersiz yapmak. Özellikle masa başı çalışarak az hareket edenler için hafta sonu büyük bir imkan sağlıyor.

7/15

Seyahat rotası belirle

Yıllık izin ya da belirli tatil günlerini değerlendirmek adına bir araştırma yaparak seyahat listesi hazırlamak büyük keyif veriyor.

8/15

Punch yap

3 boyutlu bir motif yaratma imkanı sunan punchın özel iğnesi bulunuyor. Yapımı büyük keyif veren etkinlikle dekoratif ürünler elde edilebilir.

9/15

Evini dekore et

Yaşam alanlarında yapılan değişikliklerin insan zihnine iyi geldiği belirtiliyor. Büyük değişimlerin yanı sıra minik dokunuşlarla bir yenilik vermek en güzel aktivitelerin arasında bulunuyor.

10/15

Dizi/Film izle

Evde yapılan en sık aktivitelerden biri de dizi ve film seyretmek. Yeni sezonu merakla beklenen ya da izlemek için ertelenen birçok yapım, hafta sonlarında değerlendirilebilir. Bunun için tek bir günü dizi/film gecesi olarak belirlemek de büyük keyif verecektir.

11/15

Örgü yapmayı dene

Geçmiş dönemlerde en çok bilinen hobilerin arasında örgü yapmak yer alıyordu. İki şiş ve bir iple videolar izleyerek ortaya güzel bir ürün çıkarılabilir.

12/15

Çiçeklerle ilgilen

İnsan zihnini en çok rahatlatan etkinliklerden biri de çiçeklerle ilgilenmek. Yeni fidanlar ekmek ya da saksı değiştirmek, izinli bir günde yapılacak en güzel işlerden biri.

13/15

Kütüphaneni düzenle

Kitaplığı olan biri hiç şüphesiz kitaplarla vakit geçirmeyi de seviyordur. Kütüphanedeki kitapları kategorilere göre düzenlemek, çapraz yerleştirmek ya da alfabetik sıraya göre dizmek gün içerisinde en faydalı aktivitelerin arasında yer alıyor.

14/15

Makrome yapmayı dene

Son yıllarda popülerleşen ve bohem ev stil dekorasyonlarında kullanılan makrome, yerleştirilen köşelere eşsiz bir güzellik katıyor. Hafta sonu da evde bir yenilik yapmak isteyenler için en güzel etkinliklerden biri de makrome yapmayı denemek.

15/15