Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Hakkari Şemdinli'ye modern devlet hastanesi

2011 yılında ilçeye 1,5 kilometre uzaklıktaki Günyazı köyü yakınlarında 8 bin metrekarelik alan üzerinde yapımına başlanan 50 yataklı hastane tamamlandı.

1/7

Tam donanımlı modern hastanede hasta kabulüne başladıklarını ifade eden Şemdinli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Akdaş, “2017 Ocak ayından beri Şemdinli Devlet Hastanesinde hizmet yapmaktayım. Hastanemizde 11 uzman olmak üzere toplam 18 doktor arkadaş görev yapıyor.

2/7

Ülkemizin dört bir yanından gelip Şemdinlili vatandaşlara hizmet etmek için buradayız. Yeni hastanemize 16 Aralık itibariyle taşınmış bulunmaktayız. Bütün birimlerde aktif şekilde hizmet vermekteyiz” dedi.

3/7

Meslektaşları Şemdinli’ye davet eden Akdaş, “Ameliyathane, yoğun bakım ve yeni doğan yoğun bakım ünitelerimizle hizmet vermekteyiz. Öncelikle vatana, millete ve Şemdinli halkına hayırlı olmasını diliyorum. Bu hizmette emeği olan herkese teşekkür ederiz.

4/7

Biz hekimler olarak ülkemizin farklı köşelerinden buraya hizmet etmek amacıyla gelmişiz. Bu açıdan dolayı burası yaşanılabilir ve çalışılabilir bir ilçe, yeni hastanemizle birlikte biz hekimler olarak burada çalışmaktan memnunuz. Halkımıza hizmet etmekten memnunuz. Diğer arkadaşların da buraya gelip görmesini tavsiye ederim” diye konuştu.

5/7

Hakkari Şemdinli'ye modern devlet hastanesi...

6/7

Hakkari Şemdinli'ye modern devlet hastanesi...

7/7