Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Hayvanlar tarafından yetiştirilen 5 çocuk

Hayvanlar tarafından büyütülen inanılmaz çocuklar...

1/16

1) KÖPEK ÇOCUK OXANA: 1991 yılında sekiz yaşındaki Oxana Malaya isimli bir kız çocuğu, Kennel köpekleriyle yaşarken bulundu. Bu küçük kız çocuğu, Ukrayna’da alkolik ailesi ile birlikte yaşıyordu. Aile bir gece çocuklarını dışarIda unuttu. Bu sırada Oxana 3 yaşındaydı.

2/16

Hava soğuk olduğundan ısınmak için bir köpeğin yanına kıvrıldı ve orada kaldı. Kaybolduktan sonra hiçbir insanla iletişime geçmeyen Oxana, bir köpek gibi dört ayağı üstünde yürümeyi, havlamayı ve bir tehlikeyle karşılaştığında dişleriyle kendini savunmayı öğrendi. Oxana bulunduğunda şu çok açıktı ki; köpeklerde onu kendilerinden biri gibi görüyorlardı. Hatta görevliler bu küçük kız çocuğunu almaya geldiklerinde köpekler görevlileri engellemeye çalıştı. Oxana bütün sosyal ve duygusal becerilerini kaybetmişti.

3/16

Tekrar konuşmayı öğrenmesi ve insan gibi davranabilmesi yıllarını aldı. 2010 yılına kadar zihinsel engelliler rehabilitasyon merkezinde yaşadı. Orada eğitimli hayvanlarla iletişimine devam etti, onların bakımlarını üstlendi.

4/16

2) MAYMUN ÇOCUK; MARİNA: Kamboçya’da yaşayan Marina Chapman 1954 yılında fidye için kaçırıldı. Kaçırıldığında henüz beş yaşındaydı.

5/16

Onu kaçıranlar Marina’yı bir ormana götürdüler ve zavallı çocuğu orada ölüme terkettiler. Çok korkan Marina, ormanda küçük, siyah-beyaz ve oldukça zeki olan Capuchin maymunları kabilesiyle karşılaştı. Beş yıl boyunca onların nasıl yiyip içtiklerini izledi ve onları taklit etti. Zaman geçtikçe maymunlarda bu küçük kızı kendilerinden biriymiş gibi görmeye başladı. Ona nasıl yiyecek araması gerektiğini, yırtıcı bir hayvanla karşılaştığında hayatta kalabilmek için kendini nasıl koruması gerektiğini öğrettiler.

6/16

Bir süre sonra, Marina avcılar tarafından bulundu. Şimdi İngiliz bir evhanımı olarak iki kız kardeşiyle birlikte hayatını sürdürüyor. Üstelik maymunlarla geçirdiği beş yılını anlatan bir gezi kitabı çıkarmış.

7/16

3) KEÇİ ÇOCUK: 1990 yılında, Peru’da küçük bir erkek çocuk, keçi sürüsüyle 8 yıl yaşadıktan sonra bulundu. Çocuğun keçi sürüsüne nasıl katıldığı bilinmiyor, fakat 8 yıl boyunca onların sütünden içip, ot yiyerek hayatta kalmayı başardığı düşünülüyor.

8/16

Dil becerisi olmadığından, insanlarla iletişim kuramıyor; ama keçilerle çok iyi anlaşabiliyor. Ayrıca, keçiler gibi dört ayağının üstünde yürüyor, toynakları varmış gibi hareket ediyor. Ve ne yazık ki; elleriyle bir nesneyi kavrayabilme yetisini kaybetmiş durumda. Yıllardır dört ayak üstünde olduğu için, kurtarıldığında iki ayağı üstünde durmakta çok zorlandığı ve kemik yapısında anormal şekilde büyümeler görüldüğü söyleniyor. Daniel adı verilen çocuk ile ilgili Kansas Üniversitesi araştırmalarını sürdürmekte.

9/16

4) ORMAN KIZI: 2007 yılının Temmuz ayında, Kamboçya’da bir kadın bulundu. Kadın korkmuş, çıplak ve oldukça pis bir haldeydi. Bu kadının Kamboçya’da yaşayan bir ailenin 20 yıl önce ortadan kaybolan kızları olduğuna inanılıyor.

10/16

Bu bilgiye göre adı; Rocham Pnigieng olan kadının ormanda çeşitli hayvanla arkadaş olduğu söyleniyor. Yürüyüşü ve duruşu tıpkı bir maymun gibi olan bu vahşi kadın, bulunduktan sonra konuşmakta ve yaşama uyum sağlamada çok zorluk yaşadı.

11/16

Ailesinin gözleri sürekli üstündeydi; çünkü Rocham her fırsatta ormana kaçmaya çalışıyor ya da kıyafetlerini çıkarıp çıplak gezmek istiyordu. 2010 yılının Mayıs ayında tekrar ormana kaçtı ve henüz bulunamadı.

12/16

5) KUŞ ÇOCUK: 2008 yılında, Rusya’nın Vanya Yutin şehrinde yedi yaşlarında bir erkek çocuk bulundu. Çocuk bulunduğunda onlarca kuş dolu bir apartman dairesindeydi.

13/16

Çocuğun annesi çok ilgisiz bir kadındı ve oğluyla hiç konuşmuyordu. Bu nedenle çocuk kuşlarla iletişim kurmaya başladı ve onlar gibi cıvıldıyor, mimiklerini taklit ediyordu artık. Yıllardır annesinin bir diğer evcil hayvanıymış gibi bu dairede yaşamıştı ve insanları anlayamıyor, konuşamıyordu.

14/16

Bunun dışında bir tuhaflığı yoktu, yemek yemeyi reddetmiyordu örneğin.

15/16

Bu olay ortaya çıkınca çocuk esirgeme kurumu bu zavallı çocuğu annesinden aldı. Annesi yargı karşısına çıkartılırken, çocuk da akıl hastanesine gönderildi.

16/16