Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Haziran Ankara'sında kış görüntüleri

Ankara'da aniden bastıran yağmur ve dolu hayatı felç etti.

1/20

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Meteoroloji zorunlu olmadıkça trafiğe çıkılmaması konusunda uyardı.

2/20

Öğlen saatlerinde başlayan yağmur ve dolu yağışı şiddetini artırarak devam etti. Yağış nedeniyle, kentteki pek çok alt geçit ve yol sular altında kaldı.

3/20

Özellikle Çetin Emeç Bulvarı üzerindeki altgeçiti su basması nedeniyle 3 araç mahsur kaldı. Araçtaki vatandaşların kendi imkanlarıyla araçlarından çıktıkları öğrenildi.

4/20

Öte yandan, Konya-Ankara karayolunun Kepekli mevkisinde etkili olan dolu yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan karayolunda çok sayıda araç yolda mahsur kaldı.

5/20

Karayolunda yaklaşık bir saattir ulaşım sağlanamazken, kilometrelerce uzunlukta araç kuyruğu oluştu. Dolu kalınlığının karayolunda yaklaşık 10 santimetreye ulaştığı görüldü.

6/20

Bu arada, Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, dolu yağışının bütün ızgaraları kapattığına işaret ederek bu nedenle yollarda su birikintilerinin oluştuğunu belirtti.

7/20

Yağış nedeniyle özellikle Çetin Emeç Bulvarı, Konya-Ankara karayolu, Çankaya bölgelerinde sıkıntı yaşandığını ifade eden yetkililer, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve ASKİ ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

8/20

GÖKÇEK'TEN 'TRAFİĞE ÇIKMAYIN' UYARISI Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Yoğun yağış nedeniyle, akşam saat 20.00’ye kadar zorunlu haller dışında vatandaşların trafiğe çıkmamasını rica ediyoruz" dedi

9/20

Gökçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başkentte metrekareye 50 kilogram yağış düştüğünü, öğle saatlerinden bu yana ortaya çıkan yağış ve doluyu "doğal afet" olarak nitelediğini söyledi.

10/20

Altgeçitlerde ulaşımda sorun yaşandığını, dolu nedeniyle logarların tıkandığını ifade eden Melih Gökçek, "Yaşanan olaylar normal bir yağış değil, altyapıdan kaynaklanan bir durum değil.

11/20

Bu duruma hiçbir altyapı dayanmaz. Arkadaşlara talimat vererek, tüm radyoların ’vatandaşların trafiğe çıkmaması için anons edilmesi yönünde’ uyarılmasını istedim" diye konuştu.

12/20

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, vatandaşların zarar görmemesi için her türlü tedbiri belediye olarak aldıklarını belirterek, "Akşam saat 20.00’ye kadar zorunlu haller dışında vatandaşların trafiğe çıkmamasını rica ediyoruz" dedi.

13/20

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, yağışların aralıklarla ve şiddetli şekilde süreceğini,

14/20

yoğun yağışların özellikle Eskişehir ve Konya yolları, İncek semti ile Çankaya bölgesinin üst kısımlarında etkili olacağını belirterek, yağışların genellikle dolu şeklinde görüleceğini kaydettiler.

15/20

16/20

17/20

18/20

19/20