Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Heykeltıraşın Kılıçdaroğlu isyanı

İzmir Karabağlar Belediyesi, Karabağlar ilçesine 250 hektarlık alanda Uzundere Rekreasyon Alanı'nda yer alacak sanatsal yapılar ve tematik oyun alanları için heykeltıraş Ragıp Çiçen ile yaklaşık 5 sene önce sözleşme imzaladı. (FOTOĞRAFLAR İHA)

1/8

Temeli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından atılan ve 10 ayda bitirilmesi hedeflenen proje, gecikmeler ve yaşanan tartışmalar nedeniyle tamamlanamadı.

2/8

Ragıp Çiçen, o dönemde Karabağlar Belediyesi'nin bir önceki başkanı S.K’nin, kendisinden 1 milyon 500 bin lira kişisel olarak borç para aldığını öne sürüp verdiği borç parayı geri alamadığı gibi bir de 12 buçuk milyon TL zarara uğradığını belirterek, haberlere konu oldu. Aradan geçen süre içerisinde Heykeltıraş Çiçen alacaklarını tahsil edemediği gibi yargıdan ve CHP kanadından da herhangi bir yanıt alamadığını söyledi.

3/8

Ragıp Çiçen, belediyeye yaptığı işin ardından para vermediği için Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılışını yaptığı alana kendisinin alınmadığını ileri sürerek, "Kılıçdaroğlu çıktı orada temeli attı ve benden rüşvet isteyen Belediye Başkanı S.K.’yi tüm Türkiye’ye örnek belediye başkanı olarak gösterdi. Ben S.K.’ye 1.5 milyon lira tehditle ve zorlamayla rüşvet verdim. Rüşvetin ilk taksitini alan kişiyi Ankara’ya geldim, V.A.’nın odasına girdim, yüz yüze bildirdim. Bu kişi geldi aldı diye. Bu kişi B.S. diye bir adamdı. Bundan 9 gün sonra ben haddinin bildirileceğini umarken Kemal Kılıçdaroğlu, B.S.’yi Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı’na atadı. Bunun üzerine Antalya 17. Noter’inden 4 sayfalık bir ihtarname çektim. Hem Cumhuriyet Halk Partisi tüzel kişiliğine hem de Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine. Her şeyi en açık şekliyle anlattım. '40 seneden beri benim de oy verdiğim bu partiye zarar gelmesini istemiyorum, sizin partinizin belediye başkanı olduğu için lütfen bu olayı araştırın ve gereğini yapın' dedim" şeklinde konuştu.

4/8

"Açtığım davaları kapatan hakimler ve savcılar 15 Temmuz’dan sonra FETÖ’den tutuklandı" Açtığı davaların İzmir Adliyesi tarafından kapatıldığını iddia eden Heykeltıraş Çiçen, "Benim İzmir Adliyesi’nde Belediye Başkanı için açtığım 2 dava da örtbas edildi, 'soruşturmaya gerek yoktur' dendi. Ama 15 Temmuz’dan sonra her iki mahkeme kapatıldı, hakim ve savcıları FETÖ’den içeri alındı" ifadelerini kaydetti.

5/8

Kılıçdaroğlu’na ‘sen kötü bir insansın’ dediği için hakaretten mahkum olduğunu söyleyen Ragıp Çiçen, "Kemal Kılıçdaroğlu beni hakaretten dava etti, ona ‘sen kötü bir insansın’ dediğim için hakaretten mahkum oldum. Bir daha hiçbir kuvvet beni cezaevine canlı sokamayacak" dedi.

6/8

Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na geçen yıl mayıs ayında Antalya Havalimanı'nda hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan heykeltıraş Ragıp Çiçen, 12 bin lira adli para cezasına mahkum edildi. 12 Mayıs 2017 tarihinde de gözaltına Heykeltıraş Ragıp Çiçen, 9 gün sonra 21 Mayıs'ta serbest bırakıldı.

7/8

Dönemin Belediye Başkanı S.K, heykeltıraşı mahkemeye verdiklerini belirterek "Mahkemede aklandık, söylediklerini hepsi yalandır. Böyle insanlar heykeltıraş olacak" dedi.

8/8