Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İngiliz Kraliyet Ailesi kuralları

Kraliyet Ailesi'nin kadınları objektiflere poz verirken çenelerini yere paralel olarak tutmak zorundalar.

1/18

Aile üyeleri kahve ya da çay içerken de belirli kurallara uymak zorunda. Özellikle de fincanı tutarken. Uyulması gereken kural şöyle: Fincanın kulpundan baş ve işaret parmaklarıyla tutulacak ve orta parmak da fincanı alttan desteklemek için kullanılacak.

2/18

Kraliyet ailesinin kadınları toplum içinde otururken de belirli kurallara uymak zorunda. Bunlar öyle çok da esnetilebilecek türden değil üstelik. Kraliyet kadınları bacaklarını ya ayak bileğinden ya da dizden birbirine bitiştirip çaprazlayarak oturmak zorunda.

3/18

Kate Middleton'ın özellikle de Kraliçe ile birlikte olduğu etkinliklerde neden daha az dikkat çeken renkler tercih ettiğini hiç düşündünüz mü? Çünkü bu da bir kural. Kraliçe her zaman parlak ve dikkat cekici renklerde giyinmeli, çünkü onun kalabalık içinde herkesten ayırt edilebilir görünmesi gerekiyor.

4/18

Minik Prens George'un ve kız kardeşi Prenses Charlotte'un resmi gezilerde ya da etkinliklerde neden el salladığını biliyor musunuz? Sevimlilik olsun diye değil. Kraliyet Ailesi çocuklarının daha küçücük yaşlardan itibaren kibarca konuşması ve çevredekilerle aynı şekilde iletişim kurması gerekiyor.

5/18

Kraliyet ailesi üyelerinin birkaç yabancı dili iyi şekilde konuşması gerekiyor. Örneğin Prens George daha bu yaşında İspanyolca öğrenmeye başladı bile. Bilindiği gibi Prens'in dadısı da bir İspanyol.

6/18

Kraliyet Ailesi kadınları akşam üzeri saat 18:00'e kadar katıldıkları bazı etkinliklerde şapka takmak zorunda. O saatten sonra ise kesinlikle taç kullanmaları gerekiyor.

7/18

Kadınların taçları başlarına uygun bir şekilde açısı bile hesaplanarak yerleştirilmeli. Bir de elbette taç herkes için değil, bu sadece evli kadınların hakkı.

8/18

Her ne kadar çocuk olsa da Prens George'un bile uyması gereken giyim kuşam kuralları var. Küçük Prens kesinlikle terzi elinden çıkmak şortlar giyiyor.

9/18

Bunun için mevsimin bir önemi yok. Belli bir yaşa kadar da onu pantolonla göremeyeceğiz.

10/18

Kraliyet ailesi üyelerinin özellikle de resmi gezilerde muhafazakar kıyafetler giymesi gerekiyor.

11/18

Her ne kadar aile üyelerinin günlük kıyafetler giymesi pek hoş karşılanmasa da genç kuşak üyeler bu kuralı zaman zaman deliyor.

12/18

Bir kraliyet ailesine asla ve asla dokunamazsınız. Ama LeBron James bunu bilmediği için Kate Middleton'ın omuzuna böyle elini atmıştı.

13/18

Aslına bakılırsa Kraliye ailesi üyelerinin karı koca da olsalar topum içinde birbirlerine temas etmeleri sarılmaları doğru değil.

14/18

Tahtın iki varisi asla aynı uçakla seyahat edemiyor. Prens George da 12 yaşına geldiği andan itibaren babasının bindiği uçakla seyahat edemeyecek. Aynı yere gidiyor olsalar bile o ayrı bir uçağa binmek zorunda olacak.

15/18

Bunun nedeni de herhangi bir kaza anında ailenin iki üyesinin birden kaybedilmesini önlemek.

16/18

Bir kraliet ailesi üyesi herhangi bir resmi geziye gidiyorsa eğer yanında mutlaka bir de cenaze kıyafeti taşıyor.

17/18

Bunun nedeni de gittiği yerde meydana gelebilecek herhangi bir ani ölüm ve cenaze törenine katılma zorunluluğunun ortaya çıkması.

18/18