Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İngiliz Kraliyet Ailesi'nin tuhaf ve katı kuralları

Dünyanın en çok merak edilen ailelerinden bir olan İngiliz Kraliyet ailesi, bu sefer de uyulması gereken kurallarıyla gündeme geldi.

1/21

İşte Kraliyet ailesinin uymak zorunda olduğu tuhaf kurallar.

2/21

Kraliyet ailesinin kadınları objektiflere poz verirken çenelerini yere paralel olarak tutmak zorundalar.

3/21

Aile üyeleri kahve ya da çay içerken de belirli kurallara uymak zorunda. Özellikle de fincanı tutarken. Uyulması gereken kural şöyle: Fincanın kulpundan baş ve işaret parmaklarıyla tutulacak ve orta parmak da fincanı alttan desteklemek için kullanılacak.

4/21

Tüm dünya onu Kate Middleton olarak bilse de aslında gelin gittiği ailedeki adı Catherine.

5/21

Kraliyet ailesinin kadınları toplum içinde otururken de belirli kurallara uymak zorunda. Kraliyet kadınları bacaklarını ya ayak bileğinden ya da dizden birbirine bitiştirip çaprazlayarak oturmak zorunda.

6/21

Kraliçe her zaman parlak ve dikkat çekici renklerde giyinmeli, çünkü onun kalabalık içinde herkesten ayırt edilebilir görünmesi gerekiyor.

7/21

Minik Prens George ve kız kardeşi Prenses Charlotte resmi gezilerde ya da etkinliklerde el sallamak zorunda. Bunun nedeni ise Kraliyet ailesi çocuklarının daha küçücük yaşlardan itibaren kibarca konuşması ve çevredekilerle aynı şekilde iletişime geçmesi gerekiyor.

8/21

Kraliyet ailesi üyelerinin birkaç yabancı dili iyi şekilde konuşması gerekiyor.

9/21

Kadınlar resmi etkinliklerde mutlaka kıyafetlerine uygun şapkalar kullanmak zorunda.

10/21

Kraliyet ailesi kadınları akşam üzeri saat 18.00'e kadar katıldıkları bazı etkinliklerde şapka takmak zorunda. O saatten sonra ise kesinlikle taç kullanmaları gerekiyor. Kadınların taçları başlarına uygun bir şekilde açısı bile hesaplanarak yerleştirilmeli. Bir de elbette taç herkes için değil, bu sadece evli kadınların hakkı.

11/21

Prens George'un bile uyması gereken giyim kuşam kuralları var. Küçük Prens kesinlikle terzi elinden çıkma şortlar giyiyor. Bunun için mevsimin bir önemi yok. Belli bir yaşa kadar da pantolon giyemeyecek.

12/21

Kraliyet ailesi üyelerinin özellikle de resmi gezilerde muhafazakâr kıyafetler giymesi gerekiyor.

13/21

Bir kraliyet ailesine asla dokunamazsınız. Ama LeBron James bunu bilmediği için Kate Middleton'ın omuzuna böyle elini atmıştı.

14/21

Kraliyet ailesi üyelerinin karı-koca da olsalar topum içinde birbirlerine temas etmeleri, sarılmaları pek hoş karşılanmıyor.

15/21

Tahtın iki varisi asla aynı uçakla seyahat edemiyor. Prens George da 12 yaşına geldiği andan itibaren babasının bindiği uçakla seyahat edemeyecek. Aynı yere gidiyor olsalar bile o ayrı bir uçağa binmek zorunda olacak. Bunun nedeni de herhangi bir kaza anında ailenin iki üyesinin birden kaybedilmesini önlemek.

16/21

Bir kraliet ailesi üyesi herhangi bir resmi geziye gidiyorsa eğer yanında mutlaka bir de cenaze kıyafeti taşıyor. Bunun nedeni de gittiği yerde meydana gelebilecek herhangi bir ani ölüm ve cenaze törenine katılma zorunluluğunun ortaya çıkması.

17/21

Erkekler sadece başlarını eğerek saygı gösterisinde bulunurken kadınlarında belirli bir açıdan dizlerini kırarak reverans yapması gerekiyor.

18/21

Kraliyet ailesinin kadın üyelerinin özellikle de resmi davetlerde kalın çoraplar giymesi gerekiyor.

19/21

Bir dönem Kate Middleton'ın resmi ziyaretleri sırasında eteklerinin açılması büyük olay olmuştu. İşte aile üyesi kadınlar bunları önlemek için perde ağırlıkları kullanıyorlar. Bazen giydikleri "riskli" kıyafetlerin etek kısmına bu ağırlıklar görünmez şekilde dikiliyor ve böylece rüzgarda başlarına gelebilecek istenmeyen görüntüler engelleniyor.

20/21

Kraliyet ailesine mensup kadınların koyu renk oje sürmesi yasak. Ancak çok açık renk ya da ten rengi oje ya da tırnak cilası kullanabiliyorlar. Koyu renk ojeler ya da takma tırnaklar hoş karşılanmıyor.

21/21