Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İstanbul’un en iyi 8 parkı belirlendi

İstanbul’un kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşıp sakin bir kaç dakika geçirmek istiyorsanız işte en güzel parklar...

1/22

İstanbul’un kalabalığından ve gürültüsünden yakınıp duruyoruz. Ancak bu sıkıntılı ruh hallerinden bizi uzaklaştıracak mekanlara sahip olduğunun farkında mıyız?

2/22

İşte size şehrin içinde orman havası yaşatacak 8 güzel park.

3/22

1- Fenerbahçe Parkı Anadolu yakasının hayat kurtaran parklarından biri olan Fenerbahçe parkı sabahtan akşama vakit geçirebileceğiniz bir nefes alma noktası.

4/22

Caddeye gezintiye çıkmış insanların son durağı park bazen de bütün gün sürecek boş saatlerin tadına varmak isteyen arkadaş gruplarının en sevdiği yerlerden biri.

5/22

2- Yıldız Parkı Bir zamanın en meşhur sevgili mekanı Yıldız Parkı’nın son dönem ziyaretçileri aileler.

6/22

Bol çiçekli düzenlemesi ve daha temiz tesisleriyle şehrin tam ortasında rahatça nefes alınacak bir yer.

7/22

Ağaçlardaki sincapları izleyerek güzel bir gün geçirebilirsiniz.

8/22

3- Bebek Parkı Sahilin en küçük parklarından biri olsa da iş görüyor. Daha çok çocuklu ailelerin gezindiği park her daim kalabalık.

9/22

Ancak bu kalabalık can sıkıcı bir gürültüye ya da görüntüye neden olmuyor. Herkesin kendi halinde keyfine baktığı parkta, on numara manzara eşliğinde günün tadını çıkarmak mümkün.

10/22

4- Maçka Parkı Maçka Parkı özellikle son dönemde Nişantaşı, Gümüşsuyu ve Cihangir sakinlerinin piknik sepetlerini alıp boş buldukları her anda koşarak gittikleri bir yer haline geldi.

11/22

Her gün kalabalık bulabileceğiniz parkta, bir yandan bir şeyler içip bir yandan ağaçları ve çevreyi izleyerek kafa dağıtmak çok keyifli.

12/22

Bu arada park, köpek sahiplerinin de ciddi anlamda buluşma noktası.

13/22

5- Ulus Parkı Daha çok çevre sakinlerinin ve öğrencilerin buluşma noktası olan park her daim temiz ve düzenli görüntüsüyle sizi bekliyor.

14/22

Güzel deniz manzarası ve şehrin içindeki sessizliğiyle vakit geçirilebilecek güzel bir durak.

15/22

6- Gülhane Parkı İstanbul’da bir dönemin en meşhur parklarından biri olan Gülhane, son dönemde o eski şaşalı günlerini yeniden yaşıyor.

16/22

Son düzenlemelerle bakımlı ve güvenli bir hale gelen Gülhane Parkı, özellikle ailelerin hafta sonları cümbür cemaat vakit geçirebildikleri neşeli bir mekan.

17/22

Gülhane Parkı İstanbul'un en eski parklarından...

18/22

7- Abbasağa Parkı İnsan hiç Beşiktaş’ın ortasında böyle bir vahayla karşılaşacağını düşünmüyor ama tam o sırada karşınıza Abbasağa çıkıyor.

19/22

Apartmanlar arasında kalmış olmasına rağmen içindeyken kendinizi adeta bir ormanda hissedebildiğiniz park, genelde gençlerin takıldığı güzel bir alan.

20/22

8- Caddebostan Parkı Anadolu yakasının gençlerinin hafta sonu akın ettiği Caddebostan Parkı güzel manzarası ve her daim cıvıl cıvıl görüntüsüyle insanı hem dinlendiriyor hem de neşelendiriyor.

21/22

Caddebostan Parkında bir çok bitki türü bulunuyor...

22/22