Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kadınları anlama kılavuzu

Son yapılan bir anket kadınları etkilemek için uygulanan klişeleşmiş bazı yöntemlerin istenen sonucu doğurmadığını ortaya koyuyor.

1/24

Peki, kadınlar ilk buluşmada nelere dikkat ediyor?

2/24

Çöpçatanlık sitesi Secret'in yaptığı bir ankete göre, kadınlar konu dış görünüş olduğunda erkeklerin ilk olarak ellerine bakıyor. Bin kadının katıldığı anket, kadınların üçte ikisinin ilk buluşmada erkeklerin ellerini incelediğini ortaya koydu. Katılımcıların yüzde 59'u ise..

3/24

Erkeklerde kaslı bir vücuda önem verdiğini kaydediyor. Kadınların erkeklerin dış görünüşünde dikkat ettiği bir başka nokta ise ağız ve dudaklar.

4/24

Elbette kadınların ikinci bir buluşma için karar vermelerini sağlayan tek kriter dış görünüş değil.

5/24

Kadınların dörtte üçü keyifli ve ilginç geçen bir sohbetin ikinci buluşmanın anahtarı olduğu görüşünde. Katılımcıların yüzde 69'u ukala olmayan, ancak kendinden emin bir erkek aradığını belirtiyor.

6/24

Anket sonuçlarına göre kadınların yüzde 57'si erkeklerin kendisine ilgi duyduğunu açıkça göstermesini ve kendisine kompliman yapmasını bekliyor. Anket, içki ısmarlamak (Başarı şansı yüzde 13), giydiği kıyafetler ile etkilemek (yüzde 18) ve kariyerinden bahsederek etkilemeya çalışmak (yüzde 21) gibi klişeleşmiş bazı yöntemlerin ise çoğu zaman beklenen sonucu vermediğini ortaya koyuyor

7/24

Erkekler kadınları çözmeye çalışırken çoğu zaman bilinmeyene giden bir yolda kaybolurlar. Yeni tanıştıkları bir kadının kendisi hakkında ne düşündüğünü merak eden erkek sorularıyla baş başa kalmaya mahkumdu.

8/24

Soruların cevabını İngiliz yaşam koçu Ali Campbell son kitabında “More Than Just Sex” (Sadece Seksten Fazlası) verdi.

9/24

Campbell'a göre bir kadın karşısındaki erkeği gördükten sonra yere bakıyorsa ya da yüzünde bir gülümseyle gözlerini bir tarafa sabitliyorsa bu onun karşısındaki erkek arkadaş adayına olumlu yaklaştığını gösteriyor.

10/24

Kadın erkek arkadaş adayıyla tanıştıktan sonra etrafa bakınıyor. Bu Campbell'a göre kesinlikle olumsuz sinyallerin işareti.

11/24

Campbell bir erkekle tanıştıktan sonra 45 saniye kadar etrafına bakındıktan sonra erkeğin gözlerinin içine odaklanan kadının o erkekle ilgilendiğini belirtiyor.

12/24

Kadının yüz ifadesindeki agresif çizgiler erkeğin hemen oradan ayrılması gerektiğine dair ipuçları.

13/24

Kadınları anlayamadığınızdan mı şikayet ediyorsunuz? İşte size bazı ipuçları...

14/24

Söylediği: 'Sinirli değilim.' Demek istediği: 'Sinirliyim.'

15/24

Eğer dudaklarını sıkarak 'Sinirli değilim' diyorsa, sizin başınıza öreceği çorabı düşünüyordur. Sinirini geçirmek için, soru sormayı bırakıp bir an önce yüzünü güldürecek bir şeyler yapmanız gerekir. İşin zor yanı, kadınlar sinirlendikleri konuları asla unutmazlar. Bu yüzden sinirlerini yatıştırdıktan sonra konuyu sakince çözmeye çalışmanız yerinde olur.

16/24

Söylediği: 'Seni kardeşim gibi görüyorum.' Demek istediği: 'Senden hoşlanmıyorum.'

17/24

Muhtemelen sizden hoşlanmıyor ya da hayatında başka biri var. 'Bunu bana doğrudan söyleyebilirsin' ruh haline hiç kapılmayın, çünkü kadınlar bu tarz bir söylemin daha kırıcı olduğunu düşünürler. Böylesi durumlarda ona karşı bir adım daha atmamanız gerekir, yoksa kaçan kovalanır durumu yaşanacaktır!

18/24

Söylediği: 'Arkadaşlarını seviyorum ama...' Demek istediği: 'Arkadaşlarını sevmedim.'

19/24

Arkadaşlarınızın hareketlerinden hoşlanmıyor belli ki... Onlarla zaman geçirmenize karışmak istemiyor. Siz de bilinçli bir erkek olarak onu peşinizden her yere sürüklemeyin. Yanlış anlaşılmasın, 'Gelir misin' diye sormayı da ihmal etmeyin.

20/24

Söylediği: 'Benimle yeteri kadar ilgilenmiyorsun!' Demek istediği: 'Benim ve ilişkimiz hakkındaki düşüncelerini merak ediyorum.'

21/24

Çok konuşmayan erkekler hakkında kadınların düşüncesi de sabittir. Bu yüzden farklı yollar deneyerek ağzınızdan laf almaya çalışırlar. Cımbızla da olsa! Bu cümle ile aklındaki soruyu yanıtlamanızı isterler, ama tabii ki böyle bir şey asla olmaz! Yapmanız gereken bu gizli soruya bir şekilde yanıt vermenizdir, aksi halde aynı soruyu farklı şekillerde sormaya devam eder.

22/24

Söylediği: 'Nasıl görünüyorum.' Demek istediği: 'Daha çok ilgiye ihtiyacım var!'

23/24

İlişkiniz hakkında aklına takılan soru işaretleri var ve kesinlikle kendisiyle yeterince ilgilenmediğinizi, ondaki değişiklikleri fark etmediğinizi düşünüyor! Böyle düşünen bir kadın ilgisizlikten sıkılmıştır. Yapmanız gereken beğenmemiş olsanız bile 'Üzerindeki sana çok yakışmış' demenizdir. Tabii bu sözcükler biraz da gerçeğe dayanmalıdır, çünkü samimiyetinizi test ediyor olacaktır.

24/24