Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kan ağlayan ağaç şifa dağıtıyor

Kesildiği ya da gövdesine darbe aldığı zaman kırmızı renkli bir sıvı akıtan bu ilginç ve sıra dışı ağaç, Hint Okyanusu kıyısında Somali sahillerinde bulunuyor.

1/15

Ağaçtan süzülen kanlı sıvı ise bin bir derdin devası olarak görülüyor. Öyle ki bir damlası 3 tam elmadan daha fazla antioksidan içermesi ile

2/15

KAN AKITIYOR Ejder-Dragon Ağaçları, özsuları kırmızı-kan rengi olan ağaçlardır. Gövdeleri yaralandığı zaman sızan kırmızı kan rengi özsıvıları nedeni ile ejder ağaçları olarak adlandırılırlar.

3/15

Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarda, kırmızı rengi veren özsu içinde, insan ve hayvanların kanında bulunan hem’in (hemoglobulin içindeki demir) bulunduğu gösterilmiştir.

4/15

CİLT İÇİN MÜKEMMEL ETKİSİ VAR Ejderha Kanı reçinesinin iyileştirici ve tedavi edici gücü Amazon yağmur ormanlarının yerli kabileler tarafından yüzlerce yıldır bilinmekte ve cilt için en etkili bitkisel madde olarak kabul edilmekte.

5/15

Bir çok klinik ve bilimsel araştırmalar Ejderha Kanı reçinesinin cilt problemlerinde etkili olduğunu göstermekte.

6/15

Kanamaları durduruyor Amazon ormanındaki yerliler, bu reçineyi yüzyıllardır kanamaları durdurma da, yaraları dezenfekte etmede ve her tür cilt sorunlarını iyileştirmede kullanmakta.

7/15

Bu yöredeki kabilelerce, deri sıyrıkları, yara ve kesikler, yanıklar, ağız ülseri, böcek ısırıkları, egzama, sedef, akne, sivilce, dudak uçuklarına ve daha başka rahatsızlıklara karşı Ejderha Kanı, lokal ve oral olarak kullanılmakta.

8/15

Kırmızı renkli özsıvıları, yerel insanlar tarafından, ev kapılarına sürülerek, kötü ruhların girmesinin önlenmesi için kullanılmıştır.

9/15

Öz sıvıdan elde edilen rezin, yaralarda, kanama durdurulmasında, doğum sonu kanamalarda kullanılmıştır.

10/15

Bugün vernik ve tahta boyası için kullanılmaktadır.

11/15

Ejderha Kanı reçinesi cilt için eşsiz bir madde olduğu içerdiği aktif maddeler, Dimethylcedrusine adlı bir Lignan, Taspi ve Protoancianidinas ( antioksidan) adlı Alkaloid sayesindedir.

12/15

Hidrokolorid ve Alkaloid Taspi maddesi, yara iyleştirici, anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Birçok klinik ve bilimsel çalışmalar bu

13/15

Taspi maddesinin yaraların iyileşme hızını 4 kat arttırdığını ve cilt hücrelerinin yenilenmesini desteklediğini göstermekte.

14/15

Ejderha Kanı‘nın İçerdiği anti-enflamatuar, antiseptik, yara iyileştirici ve hücre yenileyici özellikleri sayesinde birçok cilt problemi için iyi geldiği görülmekte. Son yıllarda yapılan araştırmalar bu reçinenin değerli bir kozmetik maddesi olduğunu kanıtlamıştır. Ejderha Kanın çok yüksek “Antioksidan” özellikleri keşif edildikten sonra kozmetik sektörü bu reçineyi daha derin araştırıp cilt için çok daha fazla mucizevi etkisinin olduğunu görmüştür.

15/15