Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kate Middleton’ın saç stilinin altın kuralları

Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın saç stilisti açıkladı: Herkes bu 9 hatayı yapıyor...

1/15

Her zaman çok güçlü ve canlı saçlara sahip olan Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın saç stilisti Richard Ward, kadınların saç konusunda farkında olmadan birden fazla hata yaptığını söylüyor!

2/15

İşte Richard Ward’dan saç bakımında en çok yapılan hatalar ve doğruları…

3/15

Richard Ward “Saçları şekillendirmek için çok fazla ürün kullanmak saçları ağırlaştırıyor ve yağlandırıyor” diyor ve her zaman saçlar için de “az çoktur” anlayışını benimseyin diye belirtiyor.

4/15

Saç tasarımcısı Ward, yanlış ürün kullanmanın saçları ölü gösterdiğini söylüyor.

5/15

Kate Middleton’ın canlı saçlarının arkasındaki isim Ward, saç kremi kullanmayanların büyük hata yaptığını belirtiyor. Saç kreminin saçı yumuşattığını ve bu sayede sağlıklı ve yumuşak bir görünümü olduğunu belirtiyor.

6/15

Saçların uzun süre durulanmadığında şampuan kalıntılarının saçı yapış yapış bir hale sokacağını belirten Ward, şampuan ve saç kremi uygularken her yana masaj yaparak ürünlerin her noktaya ulaştığından emin olmamız gerektiğini de söylüyor.

7/15

Parlak saçlar istiyorsanız o zaman birkaç saniye soğuk su altında kalma cesareti göstermeniz gerekiyor.

8/15

Richard Ward bu yöntemin kulağa işkence gibi geldiğini ancak saç kremi kullandıktan sonra bu şekilde soğuk su tutmanın büyük fark yarattığını iddia ediyor.

9/15

Soğuk suyun yarattığı etki gibi saç kurutma makinesini serin bir şekilde tutmak da saçları şekillendirirken yardımcı oluyor.

10/15

Ward saç kurutma makinelerinde serin tuşunun bulunduğunu ancak insanların bunu görmezden geldiğini belirtiyor.

11/15

Soğuk su ve iyi şampuanlarla da bir yere kadar… Ward’a göre sağlıklı ve güzel saçlar için dıştan olduğu kadar içten de özen göstermek büyük önem taşıyor ve dengeli bir beslenme şekli öneriyor.

12/15

Eğer saçlarınız normalden yavaş bir şekilde uzuyorsa bunun sebebi saç derinize yeteri kadar ilgi göstermemeniz olabilir.

13/15

Saç stilisti Ward’a göre sağlıklı bir saç derisi sayesinde saç çok verimli bir şekilde uzuyor. Kuruluk ya da yağlılık gibi saç derisi problemleri için doğru ürünler ve bakımları uygulamanın ise büyük önem taşıdığını söylüyor.

14/15

Düzenli aralıklarla saçları kestirmenin saçların uçlarında ayrılmaları önleyeceğini belirten Ward, her sekiz haftada bir kuaförünüze uğramanızı öneriyor ve bu sayede saçınızın daha sağlıklı bir şekilde uzayacağını vurguluyor.

15/15