Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kendi istekleriyle ölümü seçen ünlüler

Kimi bitmeyen depresyonuna yenildi, kimi yaşadığı hayata dayanamadı. Bazısı da içine düştüğü maddi zorluklardan çıkış yolu bulamayınca "hayattan istifa edip" gitmeyi seçti. İşte kendi hayatlarına kendi elleriyle son veren ünlüler.

1/43

FİŞİMİ KENDİM ÇEKİYORUM İtalyan yönetmen Carlo Lizzani, 91 yaşında evinin balkonundan atlayarak intihar etti.

2/43

İtalyan sinemasının önemli isimlerinden yönetmen, senarist ve aktör Carlo Lizzani, Roma'da üçüncü katta bulunan evinin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi. 91 yaşındaki Lizzani çocuklarına hitaben, "Fişimi kendim çekiyorum" yazılı bir not bıraktı. Genel sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Lizzani'nin, bir süredir hafıza problemleri yaşadığı ve eşinin hastalığından dolayı depresyona girdiği belirtildi.

3/43

Kanser tedavisi gören bir diğer İtalyan Yönetmen Mario Monicelli de 2010 yılında tedavi gördüğü hastanenin 5'inci katından atlayarak, hayatını sonlandırmıştı.

4/43

Acılarına son vermek isteyen Monicelli, 95 yaşındaydı

5/43

KÖPRÜDEN ATLAYARAK HAYATINA SON VERDİ "Ünlü yönetmen Tony Scott intihar etti..." 2012 yılının Ağustos ayında gazetelerde bu başlığı okuyanlar gözlerine inanamadı.. Başta Tom Cruise'a Hollywood'un zirvesinin kapılarını açan Top Gun olmak üzere bir çok unutulmaz filme ve diziye imzasını atan Scott, 68 yaşında kendi isteğiyle hayata veda etmişti. Los Angeles'taki Vincent Thomas köprüsünden atlayarak...

6/43

Yönetmen Ridley Scott'ın kardeşi olan Tony Scott'ın ölümünü araştıran polis olayın intihar olduğunu açıkladı. Scott'ın ofisinde de intihar mektubu bulundu. Ancak içeriği açıklanmadı.

7/43

Zaten Scott da son olarak Vincent Thomas köprüsü yakınlarında arabasını park ederken görülmüştü.

8/43

Cesedi yaklaşık 2 buçuk saat sonra liman görevlileri tarafından bulundu. Hayatına kendi isteğiyle son veren tek ünlü Scott değildi. İşte, kendi isteğiyle ölüme yürüyen diğer ünlüler.

9/43

ÜNLÜ TV YILDIZI İNTİHAR ETTİ ABD'de yayınlanan The Bachelor adlı yarışmayla adını duyuran 29 yaşındaki Gia Allemand, yaşamına son verdi. 29 yaşındaki Allemand'ı odasında yarı cansız halde NBA oyuncusu sevgilisi Ryan Anderson buldu.

10/43

Hemen hastaneye kaldırılan Gia Allemand, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Allemand'in intihar nedeni açıklanmadı.

11/43

Son dönemde sevgilisiyle arasının kötü olduğu da iddialar arasında. Ailesi Allemand yoğgun bakımdayken yaptığı açıklamada, beyninin ve diğer organlarının fonksiyonunu kaybettiğini belirtmişti. Gia Allemand, kisesiz hayvanların bakımı için verdiği mücadele ile de konuşuluyordu.

12/43

PLAJ GÜZELİ ÖLÜMÜ SEÇTİ Seher Şeniz, 1965´te Seyyal Taner'in üçüncü olduğu yarışmada "Plaj Güzeli" seçildi. 1966 yılındaki Türkiye Güzellik Yarışması'nda ikinci olunca sinirlenip ikincilik kurdelesini jüriye fırlatmasıyla ününü perçinledi. O dönemlerde, ilk filmi Kelle Koltukta (1962) ile başladığı sinema kariyerini sürdürdü. Oynadığı toplam 22 filmin çoğu genelde o dönemin modasına uygun avantür filmler ve seks filmleriydi. Ancak ilk dönem filmleri içinde Yılmaz Güney´le başrolü paylaştığı Tehlikeli Adam (1965) gibi filmler de vardır. Birçok ünlü jönle beraber oynamasına karşın, güzelliği yüzünden hep vamp rollerinde gözüktü.

13/43

İlki 16 yaşında İzmir'de, ikincisi Amerikalı Anthony Wilkins ile olmak üzere üç evlilik yaptı, bunlardan sonuncusunda Ermeni asıllı eşi Teknur Kiraz ile Paris'e yerleşti ve orada Moulin Rouge gibi ünlü striptiz kulüplerinde çalıştı. Bu dönemde Playboy'da fotoğrafları yayınlandı.

14/43

Şeniz ilk kez yaşadığı bunalım sonucunda 1984'de ilaç içerek intihar girişiminde bulundu. Yoğun çabalar sonucu hayata döndürüldü. İkinci girişimini ise 1991'de gerçekleştirdi. Bu kez kurtarılamadı. Cesedi 3 gün sonra ağabeyi tarafından bulundu.

15/43

Bıraktığı intihar mektubunda "Nihayet bu iğrenç dünyadan gitmeyi başardım. Ölmenin, ölmeye çalışmanın bu kadar zor olduğunu söyleselerdi alay ederdim. 15 yaşında anladım insanların ne mal olduğunu. Ben fahişe olmak için yaratılmamışım, hassas ve duygusalım. Öldüğümü kimse bilmesin. Peruklarımı yakıp, küllerini savurun. Müslüman geleneklerine göre gömülmek istemiyorum. Beni beyaz bir bornoza sarıp her yerimi kapatın o kadar" yazmıştı.

16/43

BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ'NDEN ATLADI 1970 doğumlu müzisyen Yavuz Çetin, bu dünyaya veda ettiğinde henüz 31 yaşındaydı. 2001 yılında Boğaz KÖprüsü'nden atlayarak yaşamına son verdi.

17/43

Çetin'in, 1977 model Peugeot marka otomobili, Boğaziçi Köprüsü üzerinde, Ortaköy ayağına yakın bir noktada bulundu.

18/43

34 KBP 09 plakalı otomobilde, Yavuz Çetin'in ruhsatı, ehliyeti, 500 dolar ve 190 milyon lira, çeşitli ilaçlar ve 7 tane anahtar bulundu. Yavuz Çetin'in cesedi Adli Tip Kurumu Morgu'na kaldırılırken, ölümü tüm müzisyen arkadaşlarını ve ailesini yasa boğdu.

19/43

HENÜZ 25 YAŞINDAYDI Geleceği parlak bir aktör olan Arda Kanpolat 1979 doğumluydu. İngiltere'de Shakespeare üzerine eğitim aldı.

20/43

24 yaşındayken Türkiye'e dönüp Devlet Tiyatroları'nın kadrosuna girdi... Ali Özgentürk'ün Kalbin Zamanı adlı filminin kadrosuna girmesi de bu sırada gerçekleşti.

21/43

Filmin Pera Palas Oteli'ndeki çekimleri sırasında asansör boşluğunda ölü olarak bulundu.

22/43

Ailesi "bu bir kazaydı" açıklamasını yapsa da ölümü resmi kayıtlara intihar olarak geçti.

23/43

30 YAŞINDA ÖLÜMÜ SEÇTİ 1933 doğumlu Suphi Kaner Yeşilçam'ın siyah- beyaz döneminin unutulmaz yüzlerinden biri. 1957'de Namus Kurbanı ile sinemaya başladı Kaner. 1950'lerde ve 60'ların başında Türk sinemasında fırtına gibi esen komedyen karakter oyuncusu Suphi Kaner, çeşitli sorunlarla iç içe yaşarken, aşırı duyarlı kişiliği nedeniyle alkole bağımlı oldu.

24/43

Alkol yüzünden dönemin Prodüktör Cemiyeti ortak karar alarak ona kimsenin iş vermemesini sağladı.

25/43

Düştüğü yoksulluk ve bunalım çukurunda daha fazla duramadı ve 1963 Ağustos'unda intihar ederek hayata veda etti. Öldüğünde cebinde 15 lirası vardı. Daktilo makinesi de 50 liraya değerindeydi.

26/43

DAHA FAZLA DAYANAMADI Belene; Asmalı Konak, Arka Sokaklar, Mahallenin Muhtarları gibi dizilerin yanısıra İsviçreli yönetmen Xavir KolleR'e Oscar ödülü kazandıran Umuda Yolculuk gibi sinema filmlerinde de rol alan deneyimli aktör Yaman Tarcan hayatına kendi elleriyle son verdi.

27/43

Tarcan'ın bir türlü ödeyemediği borçları yüzünden intihar ettiği konuşuldu.

28/43

Ölümünden önce yaklaşık bir yıldır düzenli bir iş bulamadığı konuşulan Tarcan'ın bankalara 20 bin lira borcu olduğu ileri sürüldü.

29/43

SEVGİLİSİNE VEDA MESAJI ATIP İNTİHAR ETTİ Hayat Türküsü başta olmak üzere bir çok dizi ve tiyatro oyununda rol alan Çağatay Emek Mıdıkhan da sevgilisine cep telefonuyla bir veda mesajı gönderdikten sonra hayatına son verdi.

30/43

Genç aktörün sevgilisi, Mıdıkhan daha önce de kendisine bu tür mesajlar gönderdiği için önce durumu dikkate almadı. Ama daha sonra Mıdıkhan'ı arayıp da telefona cevap alamayınca genç aktörün yaşadığı eve gitti.

31/43

Polisle birlikte eve giren sevgilisi Mıdıkhan'ın cansız bedenini buldu.

32/43

SEVGİLİSİ UYURKEN KENDİNİ ASTI Örümcek Adam filminde canlandırdığı Jennifer Dugan karakteriyle tanınan İngiliz oyuncu Lucy Gordon'ın Paris'te sevgilisiyle birlikte yaşadığı dairede canına kıydığı haberi gündeme bomba gibi düşmüştü..

33/43

1980 doğumlu yıldız, kendisinden yaşça büyük sevgilisi uyuduğu sırada kendini asarak yaşamına son verdi.

34/43

Aralarında Serendipity'nin de bulunduğu bir çok filmde oynayan Dugan geride bir intihar mektubu da bırakmamıştı. Ölümünün üzerindeki sır perdesi bir türlü aralanamadı.

35/43

RUSLANA 9'UNCU KATTAN ATLADI Kazak kökenli manken Ruslana Korshunova, ABD'de borsa ve ekonominin kalbinin attığı Manhattan'daki dairesinin 9'uncu katından atlayarak yaşamına son verdi.

36/43

Korshunova Vogue da dahil bir çok ünlü dergiye de kapak pozları vermişti.

37/43

Ruslana Korshunova, öldüğünde henüz 20 yaşındaydı.

38/43

DEDESİ GİBİ İNTİHAR ETTİ 1954 doğumlu Louise Margaux Hemingway, ünlü yazar Ernest Hemingway'in torunu. Model ve oyuncu olarak kariyer yapan Hemingway yaşamına da tıpkı dedesi gibi intihar ederek son verdi.

39/43

1970'li yıllarda Fabergé kozmetik şirketiyle iki milyon US dolarlık modellik sözleşmesi yapan Margaux, aynı zamanda Vogue, Elle, Cosmopolitan, Harper's Bazaar gibi yayın organlarında fotomodellik yaptı.

40/43

Yoga ve meditasyonla ilgilendi. 1,83 m.lik boyu ve düzgün fiziğiyle ilgi çekerek aranan bir yüz olmayı başaran sanatçı, kendisi gibi oyuncu olan kardeşi Mariel Hemingway'in yolunu izleyip kamera karşısına geçti.

41/43

1984 yılında yaşadığı bir kayak kazasından sonra depresif oldu.

42/43

Yaşamı boyunca olumsuz biten evlilikler, alkol bağımlılığı, disleksi gibi sorunlarla uğraşan Margaux, dedesinin ölüm yıldönümünden bir gün önce evinde yüksek dozda uyku hapı alarak yine dedesi gibi kendi yaşamına son verdi.

43/43