Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kılıçdaroğlu: Alperenlerin ocağına geldim

Kılıçdaroğlu, Antalya'da Türkmen Şöleni'ne katıldı yörük poşusu taktı.

1/11

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin başkanlık sistemi için soluğu İmralı'da aldığını öne sürerek, "Oradan destek istiyorlar şimdi. Masanın bir ucunda Recep Tayyip Erdoğan, diğer ucunda Abdullah Öcalan. Bunu herkesin bilmesini isterim" dedi.

2/11

Kemal Kılıçdaroğlu, Yörükler Derneği tarafından düzenlenen '20'nci Yörük ve Türkmen Şöleni'ne katılmak üzere bu sabah Antalya'ya geldi. Kılıçdaroğlu'na Antalya'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Tunceli Milletvekili Kamer Genç ve CHP Antalya milletvekilleri Osman Kaptan, Gürkut Acar ve Arif Bulut eşlik etti.

3/11

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Düzlerçamı piknik alanında düzenlenen şölende ilgiyle karşılandı. Kılıçdaroğlu'nun girişi, hem de çıkışı sırasında izdiham görüldü. Omuzuna Yörük poşusu bırakılan Kemal Kılıçdaroğlu, konuşması öncesi şölen alanında kurulan kıl çadırda bağdaş kurup oturdu, yanındakilerle sohbet etti.

4/11

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 20'nci Yörük ve Türkmen Şenliği'nde davet için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Pınarın gözesine, ışığın kaynağına geldim. Anadolu'yu vatan yapan yiğitlerin obasına, Alperenler'in ocağına geldim. Biliyorum ve eminim ki, Anadolu'daki son Yörük obasında ocaklar tüttükçe bu şafaklarda yüzen al bayrak asla sönmeyecektir" diye konuştu.

5/11

6/11

7/11

8/11

9/11

10/11