Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Duran adam

Taksim Meydanı'nda durarak yaptığı eylemle tüm dünyada Duran Adam olarak tanınan Erdem Gündüz'ün hakkında ilginç bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

1/13

Türkiye'nin bir anda gündemine oturan Erdem Gündüz geçtiğimiz gün Taksim metrosu çıkışında saatlerce sessiz eylem yaptı.

2/13

Ayakta sessizce bekleyen Gündüz'ün eylemi sosyal medyada büyük destek buldu.

3/13

Eylemler sadece İstanbul değil yurt geneline yayıldı.

4/13

Saatlerce bekledikten sonra alandan ayrılan Gündüz, tüm Türkiye'nin merak etiği bir kişi haline geldi. Dans sanatçısı olduğu ortaya çıkan Erdem'in Gündüz'ün geçmişte benzer bir eylemi türbanlı öğrenciler için yaptığı iddia edildi.

5/13

Sosyal medyada dolaşan bu fotoğrafta Gündüz, üniversiteye başörtülü kızların sokulmamasını protesto etmek için derse türbanla girdiği görülüyor. Gündüz'ün arkadaşı tarafından paylaşılan fotoğrafın altında ise şu yorum yer alıyor... "Yıllar önce face'e yüklediğim bu fotoğrafta arkada bendeniz, önde arkadaşım Erdem Gündüz nam-ı diğer Duran Adam..." Öte yandan fotoğrafla ilgili bir atölye çalışması olduğu iddiaları da var.

6/13

Alper Alpözgen ise fotoğrafın gerçek olduğunu iddia ederek İNTERNETHABER'e çekildiği zamanla ilgili ayrıntı da verdi. Fotoğraf 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde çekildi. Mekan Güzel Sanatlar Fakültesi. Fotoğraf mizansen iddialarına da yanıt veren Alpgözen "Okulda böyle bir ders çalışması yok. Tiyatro öğrencisi değiliz. Erdem modern dansta, ben iletişim tasarımında öğrenciyim. Eylemi 3 kişi yaptık! Bir de kız arkadaşımız vardı. Neyi neden yaptığımızı çok iyi biliyoruz."

7/13

1979, Ankara doğumlu. Sanatçı, dansçı, koreograf. Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nda oyunculuk eğitimi aldı. E.Ü.M.D.T. ile dans etti.

8/13

Ege Üniversitesi Dans Tiyatrosu Topluluğu’nun kurucusu olup, bu topluluğu iki sene çalıştırdı.

9/13

Yıldız Teknik Üniversitesi Modern Dans Programı’ndan 2007 yılında mezun oldu. İ.B.B.C.R.R. Dans Tiyatrosu ve İstanbul Dans Tiyatrosu topluluklarında dans etti.

10/13

Bu topluluklarla yurt içinde ve yurt dışında temsiller verdi. The John Kennedy Center Gösteri Sanatları Sanatçı Değişim Programı ile Washington ve Newyork’ta modern dans üzerine eğitim aldı.

11/13

Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Sanatları Anasanat Dalında yüksek lisans yapmaktadır.

12/13