Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kitle halinde yaşayan hayvanlar

Hayvanlar neden kitle halinde yaşarlar? Bu soru, Alman fotoğrafçı Ingo Arndt'ın 'Hayvan Kitleleri' adlı koleksiyonunun da odağında. Fotoğrafçı neden kitle halinde yaşayabileceklerini görseller ile düşündürmeye çalışıyor.. Bu fotoğraf, Almanya'da yarasaların dolu olduğu bir mağarının çatısını gösteriyor.

1/9

Amaç, hayvan bakımı ve koruması ile ilgili farkındalığı yükseltmek. Fotoğrafçı Arndt, "her sene dünyanın farklı yerlerinde miyonlarca hayvanın biraraya geldiğini" söylüyor. "Kışın çiftleşmek, göç etmek ya da yeni yerlere yerleşmek için biraraya geliyorlar." Bu fotoğrafta Mikronezya'da Batı Pasifik adalarında bulunan Palau'da bir gölde yaşayan bir deniz anası görüyoruz.

2/9

Arndt, bazı hayvanların sadece kitle halinde yaşayabildiklerini söylüyor. Bu fotoğraftaki hayvan ise Yunanistan'ın Rodos adasında Kelebekler Vadisi'nde yaşayan bir kaplan kelebeği.

3/9

Bu proje dört yıl süren bir fotoğraf çalışması ve araştırmaya dayanıyor. Burada Meksika'nın Michoacan şehrinde su içmek için toplanmış kraliçe kelebekleri görüyoruz.

4/9

Bu fotoğrafta Hint Okyanusu'nda bulunan Avusturalya'nın Christmas adasında yaşayan kırmızı yengeçleri görüyoruz.

5/9

Flamingolar Kenya'da Nakuru Gölü'nde sığ sularda besleniyorlar.

6/9

Flamingolar Kenya'da Nakuru Gölü'nde sığ sularda besleniyorlar.

7/9

Kenya'da göç ettikleri sırada Masa Marai koruma alanından geçen vahşi hayvanlar.

8/9

Fotoğrafçı Ingo Arndt, Kongakut nehrinde ren geyiklerinin fotoğrafını çekmek için beklerken.

9/9