Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Klasik arabalar görücüye çıktı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen City Ralli Ankara, klasik araba tutkunlarını bir araya getirdi.

1/19

Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü’nün Çankaya'da bulunan alanında Riders Brothers Otomobil Kulübü tarafından gerçekleştirilen etkinliğe birbirinden renkli ve farklı birçok modelin bulunduğu 40 klasik otomobil katıldı.

2/19

Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği organizasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkan Vekili ve Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hadi Turus, şunları kaydetti:

3/19

"Federasyon olarak geçmişin ihtişamını geleceği taşımakla yükümlüyüz. Burada klasik araçların olması, böyle bir toplulukla geçmişin ihtişamını geleceğe nasıl taşıyabilirizin, peşine düşüyoruz.”

4/19

“Klasik araçlarla, bizim cins atlarımızla birlikte sergilemek istedik. Bu sene 3. kez bu organizasyon düzenleniyor.”

5/19

“Böyle bir organizasyona ev sahipliğini yaptığımız için mutluyuz. Gençlerimizin, çocuklarımızın, kendi geçmişiyle barışık yaşaması için mücadele ediyoruz. Geleneksel oyunlarla çocuklarımızı burada geliştirmek istiyoruz.”

6/19

“32 dönümlük bir alanda doğayla iç içeyiz. Geçmişte neler yaşanmış, tarihimizin nasıl bir altyapısı var onu gösteriyoruz.”

7/19

“Klasik arabaları bir aşk olduğunu biliyoruz. Biz bu aşkın devam edip sürdürülebilir olması için birlikte hareket etmek istedik."

8/19

Ailelerin çocuklarıyla Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübüne gelerek gönül rahatlığıyla vakit geçirdiğini vurgulayan Turus, şöyle devam etti:

9/19

“Hem Dünya Etnospor Konfederasyonu hem de Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu olarak böyle bir yer oluşturduk. Biz geleneksel oyunlarımızı burada icra edebiliyoruz.”

10/19

“Buna vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Sayın Necmettin Bilal Erdoğan ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Hakan Kazancı'ya da teşekkür ediyoruz.”

11/19

Riders Brothers Otomobil Kulübü Başkanı Deha Soycan da güzel bir havada organizasyonu düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi:

12/19

“Çok uzun sürüyor. 5-6 durakta oyunlar oynanıyor. Bu yüzden 40 araçla sınırlıyoruz. Topluluk olarak burada olmaktan mutluyuz.”

13/19

Araç sahiplerinden Orhan Gürkan da heyecanını dile getirerek, şu ifadelere yer verdi:

14/19

“Ben Amerikan arabalarını çok seviyorum. Üstleri, kaportaları, motor sesleri beni etkiliyor. Burada güzel dostluklar da kuruyoruz.”

15/19

“Bu araç 1976 model Buick Regal markalı araba. Yılına göre hemen hemen her şeyi var. Kliması, elektrikli koltuğu var ve otomatik vitesli bir araba. Sürüşü çok keyifli bir araba.”

16/19

"Organizasyona 6 yıl önce aldığı araçla katılana Evren Yılmaz ise "Burada bir birleşme partisi tadında bir organizasyon yapılıyor. Pandemiden dolayı ara verilmişti.”

17/19

“Aşılardan dolayı rahatlığa kavuştuk biraz. Opel marka 1978 model bir arabamla buradayım. 5-6 yıldır bende. Biraz toparlamaya çalıştım.”

18/19

“Klasik araba zevk meselesi. Kimisi toparlanmış alıyor kimisi sanayi de zaman geçirmeyi seviyor. Bunun için de zaman, emek ve bütçe gerekiyor.” dedi.

19/19