Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Korku filmlerinin korkutan çocukları

Korku filmlerinin vazgeçilmezidir çocuklar. Masum yüzlü, beyaz tenli ama insanı ürküten bir yapıları var. Onlar bugüne kadar çekilen korku filmlerinin en ürkütücü karakterleri.

1/17

LET ME IN (2010) 2010 ABD yapımı bir film olan Let Me In filminin oyuncularından Kodi Smit-McPhee de masum yüzüyle tanınsa da oynadığı karakterle insanları oldukça ürkütmüştü.

2/17

Let Me In filminin konusu şöyle; Owen içine kapanık ve arkadaş edinmekte zorlanan bir çocuktur. Yeni taşınan Abby ile dost olurlar. Aslında bir vampir olan Abby, Owen’ı herkese karşı korumaktadır. Elbette Owen bunu fark edecektir.

3/17

HIDE AND SEEK (SAKLAMBAÇ-2005) Türkiye'de de gösterime giren ve başrolde bir usta; Robert De Niro'nun oynadığı Saklambaç'ın korkunç karakteri ise şimdilerde güzelliğiyle göz kamaştıran Dakota Fanning yani filmdeki adıyla Emily Callaway idi.

4/17

Saklambaç'ın konusu ise şöyle; Emily annesinin ölümüyle derin bir üzüntüye boğulur ve bir travma yaşamaya başlar. Ardından Emily babası David yani Robert De Niro ile New York'a taşınır. İşte olaylar da böylece başlar.

5/17

THE EXORCIST (1973) İşte gelmiş geçmiş en iyi yani "en korkunç" korku filmlerinden bir tanesi; The Exorcist.

6/17

THE EXORCIST (1973)

7/17

THE RING (HALKA - 2006) Halka, Halka 2, Halka 3. 2000'li yılların kült olmaya aday korku filmlerinden bir tanesi. Halka'nın kuşkusuz en akıllara kazınan sahnesi de Samara'nın küvetten çıktığı ve bomboş beyaz bir odada oturduğu kareler. Daveigh Chase Halka'da rol aldığında sadece 12 yaşındaydı.

8/17

THE RING (HALKA - 2006) İşte Samara'nın uzun simsiyah saçlarıyla korku saldığı Halka'nın konusu; Karanlık imajlarla dolu bir video. Videoyu izleyenler 7 gün içinde gizemli bir şekilde ölüyorlar. Gazeteci Rachel Keller da 4 gencin ölmesi üzerine olayı araştırmaya karar veriyor ve kaseti bizzat izliyor. Bu deneyimin ardından kendisiyle birlikte oğlunun da hayatı tehlikeye giren ve arkadaşı Noah’ın yardımını isteyen Keller’a olayı çözmek için sadece 7 gün kalıyor...

9/17

THE OMEN 666 (OMEN 666 - 2006) The Omen'in korku salan küçük oyuncusu ise 1998 doğumlu Seamus Davey-Fitzpatrick. Kathryn, çok zor bir doğum yapmıştır ve bu doğum sırasında bebeğinin öldüğünden habersizdir.Hastanenin rahibi Peder Spiletto, aynı gece doğan ve doğumda annesini kaybeden bir başka bebeği Thorn’a verir. Bu küçük erkek bebek sayesinde Kathryn asla gerçeği öğrenmeyecek ve onu kendi çocukları gibi büyüteceklerdir.

10/17

Artık beş yaşına gelmiş olan Damien’ın etrafında garip olaylar gelişmektedir. Damien’ın bakıcısı küçük çocuğun doğum gününde kendini asar, garip bir papaz Thorn’a çocukla ilgili korkunç mesajlar getirmektedir.Damien herhangi bir çocuk değildir. O kehanetin uzun yıllardır beklediği kişidir. Kehanet açıktır. işaretler hatasız. Dünyanın sonu çok yakındır.

11/17

ORPHAN (EVDEKİ DÜŞMAN - 2009) Orphan yani Evdeki Düşman'da herkesi dehşete boğan küçük karakter Esther yani Isabelle Fuhrman'dı. Orphan filminin konusu; Doğmamış çocuklarının trajik ölümü Kate ve John’u perişan etmiştir. Hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlât edinmeye karar verirler. Yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde Esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler, ama Esther göründüğü gibi değildir.

12/17

THE SHINING (CİNNET - 1980) Usta yönetmen Stanley Kubrick'in başyapıtlarından biri olarak kabul edilen Cinnet'in küçük oyuncusu Danny Lloyd film çekildiğinde yalnızca 7 yaşındaydı.

13/17

Cinnet filminin konusu; Jack Torrance (Jack Nicholson) Colorado dağlarındaki Overlook Otelinde kış bakıcısı olmayı kabul eder.Jack, yıllar önce karısı ve iki kızını öldüren otelin eski kış bakıcısı Bay Grady (Philip Stone)'nin hayaletiyle tanıştığında işler iyice değişmeye başlar. Danny, babasının bu ruhlar tarafından kontrol edildiğini ve babasının giderek çıldırdığını görmektedir.

14/17

THE SIXTH SENSE (ALTINCI HİS - 1999) Çocuk oyuncu Haley Joel Osment'a en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar adaylığı getiren film çekildiğinde çocuk oyuncu henüz 11 yaşındaydı.

15/17

Altıncı His'in konusu; Bir çocuk psikiyatrisi olan Dr. Crowe, yıllar önce bir saldırıya uğramış ve hayatı değişmiştir. Son ilgilendiği hastası, 6 yaşındaki bir erkek çocuğu olan Cole Sear'ın bir sırrı vardır.

16/17

CHILDREN OF THE CORN (1984) Children Of The Corn'un korkutucu genç karakteri ise Courtney Gains. Children Of The Corn filminin konusu; Maine'deki küçük bir kasabada bazı garip olaylar gerçekleşir. Kasabadaki çocuklar birer şeytana dönüşmüş ve önlerine çıkan herkesi, tüm yetişkinleri ve ebeveynlerini katletmeye başlarlar. Kasabaya gelmiş genç bir çift de kendilerini bu olayların içinde bulurlar. Mısır tarlalarındaki kötülük gittikçe büyümektedir.

17/17