Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kylie Jenner serveti hakkında konuştu

Dünyanın en genç milyarderi olan Kylie Jenner,tüm şirketini kendi yatırımlarıyla kurduğunu ve bununla da gurur duyduğunu söyledi...

1/33

Amerikan Forbes dergisi tarafından 21 yaşında servetini kendi yapan en genç milyarder olduğu ilan edilen Kylie Jenner, hakkındaki tartışmalara nokta koydu.

2/33

Mark Zuckerberg'i tahtından eden Kylie Cosmetics'in sahibi "Bu konuda neden tartışıldığını anlamıyorum.

3/33

Benim girebileceğim tek kategori kendi kendine olandı. Çünkü gerçek bu. 15 yaşımdan sonra ailemden hiç para almadım.

4/33

Banka hesabımda ailemden gelen tek kuruş bile yok. Tüm şirketimi kendi yatırımımla kurdum ve bununla da gurur duyuyorum" dedi.

5/33

Peki ama 1 milyar dolar serveti olan Kylie Jenner bu başarıya nasıl ulaştı.

6/33

İşte eğitiminden, sosyal medyaya Kylie Jenner hakkında bilinmeyenleri...

7/33

Kylie'nin gerçek ismi, tıpkı annesi gibi Kristen. Tam ismiyle Kylie Kristen Jenner, 10 Ağustos 1997 yılında Los Angeles’te dünyaya geldi.

8/33

Bruce Jenner ve Kris Jenner'ın kızı olan 21 yaşındaki yıldız; Kendall Jenner'ın küçük kardeşi, Kourtney, Kim, Khloe ve Rob Kardashian'ın ise üvey kardeşi. Kylie'nin ayrıca baba tarafından 4 üvey kardeşi daha var.

9/33

Diğer kardeşleri de başka aile bireylerinin adını taşıyor. Mesela Kourtney'in ikinci adı Mary, aynı zamanda annesinin de ikinci adı. Abileri Rob ise, baba Robert Kardashian'ın adını taşıyor.

10/33

Kylie ilk eğitimine Sierra Canyon Okulunda başladı. Okuldayken amigo takımının yıldızlarından biriydi, ponpon kız görevi yapıyordu. 2012 yılından eğitimine Laurel Springs Okulunda devam eden Kylie 2015 yılında lise diploması ile mezun oldu.

11/33

Kardeşlerinin aksine Kylie lise son sınıfta okula gitmedi, evde eğitim gördü. Günde 3-4 saat evine özel öğretmen geliyordu.

12/33

Çocukluğundan beri bacağında taşıdığı yara izi var. Yaşadığı kazayı “5 yaşlarımdayken kardeşimle saklambaç oynuyorduk.

13/33

Yüksek bir yere saklanmıştım. Bir süre sonra kardeşim beni bulamayınca, direğin tepesine tırmanmak zorunda kaldım. Direkten havuza atlayınca da bacağımın üzerine düştüm. Havuzdan çıkmaya çalışırken tüm bacağım iyice yırtıldı" diyerek anlatıyor.

14/33

Keeping Up with the Kardashians adlı reality şov sayesinde bütün dünya Kylie Jenner'ın varlığından haberdar oldu.

15/33

Bu tv programında Kardashian ve Jenner ailelerinin özel yaşamlarına tanık oluyordu izleyici. Program başladığında Kylie henüz 10 yaşında bir çocuktu. Yani hayatının yarısını canlı yayında geçirdi.

16/33

Kylie ilk olarak kız kardeşi Kendall ile Paper Magazine dergisinin Güzel İnsanlar başlığı altında yer aldı.

17/33

14 yaşında Jenner Your Style Crush Sears hattı ile modellik kariyerine başladı ve kuzeni Natashanın giyim firması için modellik yaptı.

18/33

OK! dergisi ile fotoğraf çekimleri yaptı. 2011 yılında kız kardeşi Kendall ile birlikte Seventeen dergisi tarafından Stil Elçileri olarak seçildi.

19/33

2011 yılında New York Moda Haftası da şarkıcı Avril Lavigne tarafından oluşturulan giyim hattı Abbey Dawnın gösterisini yaptı. 2013 yılında kardeşi Kendall Kendall & Kylie giyim koleksiyonu yarattılar.

20/33

Şubat 2014 yılında kardeşi Kendall ile birlikte Steve Madden Madden Girl hattı için bir ayakkabı ve çanta tasarımına başladı.

21/33

2015 yılında Jaden Smith, Drake ve Tyganın müzik videolarında yer aldı. 2015 yılında doğal dudaklarıyla ilgili özgüveni olmadığı için dolgu kullandığını kabul eden Jenner, Kylie Kozmetik adındaki markasını kasım ayında piyasaya sürdü.

22/33

İçerisinde bir ruj ve dudak kalemi bulunan 29 dolarlık kit şaşırtıcı bir şekilde diğer geleneksel kozmetik markalarının aksine online olarak büyük rağbet gördü.

23/33

O kadar meşhur oldular ki ürünler hemen tükendi. Kısa süre sonra Kylie Cosmetics göz farı, kapatıcı, allık ve daha birçok ürünle iyice genişledi.

24/33

Kylie ayrıca birçok Kardashian temalı spinoff'larda da yer aldı. 2017'den beri Life of Kylie şovunu yapıyor ve burada sadece kendi hayatına odaklanıyor.

25/33

2017 yılında yayınlanan programın ilk sezonu 8 bölümden oluşuyordu. Kylie ve arkadaşlarının bölüm başına yaklaşık 500 bin dolar kazandığı dedikodular arasında...

26/33

Kardashian Ailesi'nin en genç üyesi olan Kylie Jenner, kendi kozmetik ürünlerini daha 4 yıl önce satmaya başladı.

27/33

Ancak en çok üne sahip olan ablası Kim Kardashian West ise kariyerine 10 yıl önce başlamasına rağmen daha az bir kişisel servete sahip: 350 milyon dolar. Bunda Kylie Jenner'ın sosyal medya dahisi olmasının etkisi büyük.

28/33

18-34 yaş arası 128 milyondan fazla Instagram takipçisi, şirketinin hedef kitlesini oluşturuyor.

29/33

Kızı Stormi’nin fotoğrafıyla 18 milyon beğeni alarak Instagram’da beğeni rekoru kıran Kylie Jenner, tahtını kısa süre önce bir yumurtaya kaptırsa da Instagram'ın Kraliçesi olarak anılıyor.

30/33

Kylie Jenner’ın sosyal medyanın en güçlü ve etkili kişisi olduğunu ve her bir paylaşımının değerinin 1 milyon doların üzerinde olduğunu ortaya koydu.

31/33

10 yaşından beri spot ışıklarının altında olan genç milyarder seçme şansı olsa sıradan bir hayatı tercih edeceğini söylüyor: Bütün bu şan-şöhret işleri beni inanılmaz strese sokuyor. Zaman zaman kaçıp gitmek istiyorum.

32/33

Kylie, fotoğraflarının altına yapılan her yorumu satır satır okuduğunu söylüyor. Hatta negatif yorumlar çoğunluktaysa fotoğrafı sildiğini de itiraf ediyor.

33/33