Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Leaving Neverland belgeseline Michael Jackson hayranlarından tepki

Sundance Film Festivali’nde ilk kez gösterilen Leaving Neverland belgeseline Michael Jackson hayranlarından tepki geldi.

1/15

Sundance Film Festivali’nde ilk kez görücüye çıkan Leaving Neverland belgeselinde Michael Jackson’ın iki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiası tartışma yarattı.

2/15

Efsane sanatçının ailesi ve hayranları belgesele tepki gösterdi.

3/15

Sundance Film Festivali’nde ilk kez gösterilen Leaving Neverland, henüz çocuk yaştayken Michael Jackson’ın cinsel istismarına uğradığı iddia edilen James Safechuck ve Wade Robson’ın hikayesini anlatıyor.

4/15

Şimdiden çok konuşulan belgeselde, Jackson’ın yıllar içinde çok sayıda çocuğa cinsel istismarda bulunduğu öne sürülüyor.

5/15

Indiewire yazarı David Ehrlich, belgeseli izledikten sonra kaleme aldığı yazıda “Leaving Neverland, Jackson’ın çocukları istismar ettiğini kanıtlıyor” diyerek Jackson’ı net bir dille suçlamaktan kaçınmadı.

6/15

Daha önce de pedofili konusunda belgesellere imza atan Dan Reed’in yönetmenliğini üstlendiği Leaving Neverland’de James Safechuck ve Wade Robson, henüz çocuk yaştayken Jackson’ın kendilerini istismar ettiklerini iddia ediyor.

7/15

Jackson henüz hayattayken de benzer suçlamalarla karşılaşmış, fakat bu suçlamaları kesin bir dille reddederek asla bir çocuğu incitmeyeceğini söylemişti.

8/15

Sundance Film Festivali’ndeki prömiyerini yapan Leaving Neverland, bu yıl HBO tarafından yayınlanacak.

9/15

Michael Joseph Jackson, "Pop'un Kralı" olarak tanınan Afro-Amerikalı şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı ve dansçıdır.

10/15

Jackson ailesinin dokuz çocuğunun yedincisi olarak dünyaya gelen Michael Jackson, babasının kurduğu Jackson 5 grubunda 1964 yılında henüz 6 yaşındayken müzik yaşamına atılmıştır.

11/15

Her albümü hit yapan, milyonları peşinden koşturan, dans konusunda bir idol olan sanatçı, Michael Jackson’ın hayat hikayesidir.

12/15

Özel bir yetenek olarak doğan ve gerçekten böyle olduğunu tüm dünyaya kanıtlayan, muhteşem sesi ve kendine özgü dansıyla ayda yürüyen adam, Michael Jackson.

13/15

1988’de yönetmen koltuğunda “Jerry Kramer ve Colin Chilvers”ın oturduğu ve Michael Jackson’a “Kellie Parker, Brandon Adams ve Sean Lennon” eşlik etti. Şaşırtıcı bir sonuç yoktu, film beklenen ilgiyi görmüştü. Hatta VHS sürümleri bile bir milyon satışla rekor kırdı.

14/15

Bundan sonra Michael Jackson Pop, Rock ve Soul müziğin kralı ilan edildi ve dünya çapında bir ünle idol haline geldi.

15/15