Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Mehmetçik, 1.5 metre karda teröristlerin izini sürüyor

Mehmetçik, zorlu hava koşullarına rağmen terörle mücadelesine kararlılıkla devam ediyor.

1/10

Bölücü terör örgütü PKK/KCK'yı ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla 11 Ocak'ta başlatılan ve 11 Ağustos 2017'de Trabzon'un Maçka ilçesinde teröristlerin saldırısında şehit edilen Eren Bülbül’ün aziz hatırasına ithafen yapılan "Eren" adı verilen operasyonlar devam ediyor.

2/10

Bu kapsamda Tunceli'de 1062 personelin katılımıyla Eren-7 Mercan Munzur Operasyonu düzenlendi.

3/10

Operasyonda görevli komandolar, kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu Munzur ve Mercan dağlarında teröristlerin izini sürüyor.

4/10

1062 personel; İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH) ile Polis Özel Harekat (PÖH) ve güvenlik korucularının yer aldığı 59 operasyonel timden oluşuyor.

5/10

Karla kaplı Mercan ve Munzur dağlarında operasyonlar hız kesmiyor.

6/10

Dondurucu soğukta terörle mücadele kararlılıkla sürdürülüyor.

7/10

Mehmetçik, kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi bulduğu bölgede özel kışlık kamuflajlarıyla ve helikopterlerin desteğinde karla kaplı sarp, dik ve ağaçlık arazileri didik didik arıyor.

8/10

Mağara ve sığınaklara da girilerek teröristlerin barınma alanları yok ediliyor.

9/10

Teröristlere yönelik alan hakimiyeti sağlamak amacıyla gerçekleştirilen operasyonda Mehmetçik, kırsalda arama tarama faaliyetlerini aralıksız devam ettiriyor.

10/10