Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

MHP kaset top-10

Deniz Bölükbaşı kimdir Yaşanan "kaset skandalı" nedeniyle istifa eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Deniz Bölükbaşı, 25 Ekim 1949'da Ankara'da doğdu. 23. Dönem Ankara Milletvekili olan Bölükbaşı, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Dışişleri Bakanlığı'nın merkez teşkilatında çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra, Atina ve Bonn Büyükelçilikleri'nde Elçi Müsteşarlığı görevlerinde bulundu. Lizbon Büyükelçisi olarak görev yaptı. Dışişleri Bakanlığı Birinci Hukuk Müşavirliği görevini yürüttü. Başbakan Yardımcısı Dış Politika Başdanışmanlığına atandı. Cenevre Dünya Ticaret Örgütü nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi oldu. 23. Dönem'de Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi oldu. Tartışmalı 1 Mart tezkeresi sürecinde Türkiye tarafının en üst düzey diplomatik temsilcisi olan Bölükbaşı, ABD ile müzakereleri yürüten isim olarak hatırlanıyor.

1/31

Deniz Bölükbaşı kimdir Yaşanan "kaset skandalı" nedeniyle istifa eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Deniz Bölükbaşı, 25 Ekim 1949'da Ankara'da doğdu. 23. Dönem Ankara Milletvekili olan Bölükbaşı, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Dışişleri Bakanlığı'nın merkez teşkilatında çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra, Atina ve Bonn Büyükelçilikleri'nde Elçi Müsteşarlığı görevlerinde bulundu. Lizbon Büyükelçisi olarak görev yaptı. Dışişleri Bakanlığı Birinci Hukuk Müşavirliği görevini yürüttü. Başbakan Yardımcısı Dış Politika Başdanışmanlığına atandı. Cenevre Dünya Ticaret Örgütü nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi oldu. 23. Dönem'de Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi oldu. Tartışmalı 1 Mart tezkeresi sürecinde Türkiye tarafının en üst düzey diplomatik temsilcisi olan Bölükbaşı, ABD ile müzakereleri yürüten isim olarak hatırlanıyor. Partideki görevlerinden ve Ankara milletvekili adaylığından istifa eden Bölükbaşı yaptığı yazılı açıklamada, MHP'nin siyasi varlığına kastetmeyi amaçlayan bir internet sitesinde şahsını da hedef alan iddiaların yer aldığını bildirdi. Bölükbaşı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Bu iftira ve tehditlerle ilgili olarak adli makamlar soruşturma başlatmıştır. 12 Haziran 2011 seçimlerine gidilen süreçte bu tezgah ve sahte suçlamalar vesilesiyle MHP'ye zarar verecek tartışmalara hiçbir şekilde yer bırakmamak düşüncesiyle Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerimden ve milletvekili adaylığından istifa etmiş bulunuyorum.

2/31

Bu çirkin siyasi tezgahın arkasındaki yurtiçi ve yurtdışı karanlık yüzler sürmekte olan adli soruşturmada ortaya çıkacaktır. Türkiye'nin millet ve devlet olarak karşı karşıya bulunduğu beka sorunlarının ve ihanet kuşatmasının giderek ağırlaştığı bugünkü nazik dönemde Türk milletinin yegane gelecek ümidi Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Türk Milletinin 12 Haziran'da bu hain suikastı boşa çıkaracağına ve Türkiye'nin milli birliğinin temel harcı ve teminatı olan Milliyetçi Harekete sahip çıkacağına eminim.”

3/31

Yaşanan "kaset skandalı" nedeniyle istifasını sunan MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, 25 Mart 1949'da Malatya'da doğdu.

4/31

23. Dönem Ankara Milletvekili olan Paçacı, Ankara İktisadi ve Ticarî İlimler Akademisi'ni bitirdi. Şekerbank'ta Genel Müdür Yardımcılığı, Etibank Bankacılık Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Halk Bankası Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, TC Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunan Paçacı, çeşitli ticari ve sanayi kuruluşlarında da yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

5/31

İstifasını yazılı olarak duyuran Paçacı, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreterliği, Merkez Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinden, parti üyeliğinden ve Ankara Milletvekili adaylığından istifa ediyorum” dedi.

6/31

MHP'deki "kaset skandalı" nedeniyle istifa eden partinin Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, 14 Şubat 1955'de Yozgat'ta doğdu. 23. Dönem Yozgat Milletvekili olan Ekici, Ankara İktisadî ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Maliye Bölümü'nü bitirdi. Matbaacılık ve Yayımcılık yapan Ekici, serbest ticaretle uğraştı.

7/31

MHP'deki görevlerinden, parti üyeliğinden ve Yozgat milletvekili adaylığından istifa eden Ekici, yaptığı yazılı açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve parti üyeliğinden, Yozgat Milletvekili adaylığından istifa ediyorum. Milletimden özür diliyorum. Savaşım şimdi başladı” ifadelerini kullandı.

8/31

Osman Çakır kimdir MHP'deki "kaset skandalı" nedeniyle istifa eden isimlerden olan Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çakır, 20 Aralık 1952'de Trabzon Sürmene'de doğdu.

9/31

23. Dönem Samsun Milletvekili olan Çakır, ODTÜ Kimya Bölümü'nü bitirdi. ODTÜ'de başladığı yüksek lisans çalışmasını Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi'nden Fiziko Kimya dalında doktora derecesi aldı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne Yardımcı Doçent olarak atandı. 1986'da doçent, 1991'de profesör oldu.

10/31

Enstitü Müdür Yardımcılığı, Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü, Satınalma Müdürlüğü, İhale Komisyon Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği gibi birçok görevi yürüttü. 1996'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne seçilerek atandı. Üniversitelerarası Kurul Başkanı olarak görev yaptı. Bilim alanında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı dergilerde makaleleri ve kitapları yayınlandı. Haber ve Ortadoğu gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. 23. Dönem'de Türkiye-AB KPK Üyesi oldu. Partideki görevlerinden, parti üyeliğinden ve Samsun milletvekili adaylığından istifa eden Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve parti üyeliğinden, Samsun Milletvekili adaylığından istifa ettim” ifadelerini kullandı.

11/31

Ümit Şafak kimdir MHP'deki "kaset skandalı" nedeniyle istifasını sunan partinin Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, 5 Aralık 1955'te Kastamonu'da doğdu.

12/31

23. Dönem İstanbul Milletvekili olan Şafak, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Çapa Tıp Fakültesi'nde memur olarak çalıştı. Değişik şirketlerde muhasebe müdürlüğü ve mali müşavirlik yaptı.

13/31

Şafak, bugün MHP genel başkan yardımcılığı, parti üyeliği ve İstanbul milletvekili adaylığından istifa etti.

14/31

Mehmet Taytak kimdir Yaşanan "kaset skandalı" nedeniyle istifa eden MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak, 7 Aralık 1959'da Afyonkarahisar'da doğdu.

15/31

Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi'nden mezun olan Taytak, 1984-1987 yılları arasında Tomarza Meslek Lisesi Metal İşleri Bölümü'nde eğitimci olarak görev yaptı. 1988 yılında Milliyetçi Çalışma Partisi 2. olağan ve 1991 3. olağan genel kurullarında Merkez Karar Kurulu'na seçildi. Milliyetçi Hareket Partisi 6. Olağan Genel Kurulu'nda Merkez Disiplin Kurulu üyesi seçildi. 7 ve 8. olağan büyük kurultayda MYK üyeliğine seçildi. 8 Kasım 2009 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi 9. Olağan Büyük Kongresinde Başkanlık Divanı'nda, Genel Sekreter Yardımcılığı görevine seçildi.

16/31

MHP İstanbul 3. bölge milletvekili adayı olan Taytak, bugün yaptığı açıklamayla, siyasi ve sosyal işler ile protokol işlerinden sorumlu genel sekreter yardımcılığı, parti üyeliği ve milletvekili adaylığından istifa etti.

17/31

Bülent Didinmez kimdir Yaşanan "kaset skandalı" nedeniyle istifa eden isimlerden MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, 20 ocak 1960'da Nevşehir'de doğdu.

18/31

1982 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olan Didinmez, 1984-1986 yıllarında Şeker-İş Sendikası'nda uzman olarak çalıştı. 1987-2000 yılları arasında Kamu İşverenleri Sendikası'nda uzman olarak görev yaptı.

19/31

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 5, 6, 7 ve 8'nci olağan büyük kongreleri'nde MYK üyeliğine seçilerek Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 8 Kasım 2009 tarihli Milliyetçi Hareket Partisi 9. olağan büyük kongresinde Başkanlık Divanı'nda Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

20/31

Didinmez, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin isteği üzerine 10 Mayıs'ta, genel başkan yardımcılığı ve MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adaylığından istifa etmişti.

21/31

İhsan Barutçu kimdir Yaşanan "kaset skandalı" nedeniyle partideki görevlerinden ve milletvekiliği adaylığından istifa eden MHP İstanbul eski İl Başkanı İhsan Barutçu, 8 Nisan 1959'da Malatya'da doğdu.

22/31

İlk ve orta öğrenimi Malatya Hekimhan’da tamamladıktan sonra 1988’de Gaziantep Lisesi’nden mezun oldu. 1991 yılında aktif siyasete başladı.

23/31

Sırasıyla, Fatih Ülkü Ocakları Başkanlığı, Fatih İlçe Başkanlığı, 1999–2001 yılları arasında MHP İstanbul İl Teşkilat Başkanlığı ve 2001–2009 arası MHP İstanbul İl Başkanlığı yaptı.

24/31

Barutçu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin isteği üzerine 10 Mayıs'ta, partisinden ve MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili adaylığından istifa etmişti.

25/31

Recai Yıldırım kimdir Yaşanan "kaset skandalı" nedeniyle istifa eden ilk isimlerden olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, 2 Şubat 1950'de Adana'da doğdu

26/31

23. Dönem Adana Milletvekili olan Yıldırım, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirdi. Çiftçilikle uğraştı.

27/31

Yıldırım, "kaset skandalı"nın ortaya çıkmasının ardından MHP lideri Devlet Bahçeli'nin isteği üzerine 27 Nisan'da, genel başkan yardımcılığı ve MHP Adana 1.sıra Milletvekili adaylığından istifa etmişti.

28/31

Metin Çobanoğlu kimdir Yaşanan "kaset skandalı" nedeniyle istifa eden ilk isimlerden olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, 14 Ekim 1958'de Kırşehir'de doğdu. 23. Dönem Kırşehir Milletvekili olan İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

29/31

Orman Bakanlığı'nda mühendis olarak çalışmaya başladı. Orman Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Tarım Orman Sendikası Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kırşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilerek iki dönem bu görevi yürüttü. Türk Belediyeler Birliği Genel Başkan Yardımcılığı, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türk Delegasyonu'nda bulundu.

30/31

Çobanoğlu, "kaset skandalı"nın ortaya çıkmasının ardından MHP lideri Devlet Bahçeli'nin isteği üzerine 27 Nisan'da, genel başkan yardımcılığı ve MHP Kırşehir 1.sıra Milletvekili adaylığından istifa etmişti.

31/31