Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Milyonda bir görülen hastalıklar

Onlar, fiziksel ve genetik hastalıklardan dolayı diğer insanlardan farklılar. Bir başka özellikleri de bu farklarını hayatını kazanacak işlere dönüştürebilmeleri. Milyonda bir görülen bir hastalıkla ülke ülke dolaşarak gerçekleştirdikleri şovlarla belki de milyonlar kazandılar.

1/24

Wang 1930'da bir Rus gezgin tarafından keşfedilen Çinli çiftçi Wang'ın kafasında boynuz benzeri bir şekil çıkmıştı. Başka her yönüyle normal bir insandan farksız olan Wang'ın başının arka kısmında 30 santimetre büyüklüğünde boynuz çıkmıştı.

2/24

Rus gezgin Wang'ın fotoğrafını çekip ünlü şovmen Robert Ripley'e ulaştırdı. Ripley Wang'a Oditoryum sahnesine çıkması için büyük miktarda para teklif etti. Ancak Wang 1930'larda ortadan kayboldu, bir daha da gören olmadı.

3/24

Mary Ann Bevan 1874'te Londra'da doğdu. Sekiz kardeşten biriydi. 1903'te hemşireyken bir manavla evlendi. Evlendikten sonra akromegali sendromunun belirtilerini göstermeye başladı.

4/24

Bu sendrom vücudun bir kısmında olağanüstü büyümelere yol açıyordu. Bevan'ın başı kontrolsüz büyümeye başladı.

5/24

Bu büyümeyle birlikte şiddetli baş ağrıları görme kabiliyetinde zayıflık ve kas ağrısı yaşamaya başladı. 1914'de kocası öldüğünde 4 çocuk sahibiydi.

6/24

Myrtle Corbin Josephine Myrtle Corbin ABD'nin Tennessee eyaletinde 1868'de doğdu. Doğuştan 4 bacaklı doğdu. Buna ana rahmindeki ikizinin ayrılmaması yol açtı

7/24

Corbin'in 4 bacağı simetrik değil. İçte kalan bacakları daha küçük. Bir açıklamasında Corbin içteki küçük bacaklarıyla da hareket edebildiğini ancak yürüyüş için zayıf olduğunu söylemişti.

8/24

Corbin daha sonra 4 kız ve 1 erkek çocuğu annesi oldu.

9/24

Martin Laurello Almanya'nın Nürnberg kentinde 1886'da doğdu.

10/24

Kafası sabit vücudunu ters döndürme elastikliğine sahip olmasıyla sahne şovları yapmaya başladı. Bu sayede yirmili yaşlarda ABD'ye taşındı.

11/24

Meşhur sirk Ringlig Brothers'ta çalışan Laurello 1945'te çok seyirci çeken Popeye Perry, Junior Stiles gibi tiyatro oyunlarında rol aldı.

12/24

Matmazel Gabrielle 1884'te İsviçre'de doğan Gabrielle Fuller vücudunun alt kısmı olmadan doğdu. 1900'de Paris'te bir sirk şovuna katıldı. O dönemin ünlü sirklerinden Ringling Brothers'a katıldı.

13/24

İki kez evlenen Gabrielle'nin vücüdunun üst kısmı kusursuz bir şekle sahipti. Ancak alt kısmından yoksun bir şekilde yaşamak durumunda kaldı.

14/24

Madam Clofullia İsviçre'de doğdu. Doğuştan yüzünde kıllarla doğan Clofullia 8 yaşında 5 santim uzunluğunda sakallara sahip oldu. Bu özelliğini kullanarak turneler gerçekleştirdi.

15/24

14 yaşında Avrupa turnesine çıktı. Paris'te tanıştığı ressamla evlendi. Sakalları Napoleon III'e benzediği için Fransa'da ekstra bir şöhret kazandı. Bu şöhreti sayesinde Napoleon ona büyük bir elmas bile hediye etti.

16/24

Lionel 1890'da Polonya'da doğan Stephan Bibrowsky normal bir ailenin çocuğuydu. Nadir görülen genetik hastalık yüzünden tüm vücudunda kalın tüyler çıktı. Orta Çağ'dan bu yana bu hastalığa sahip sadece 50 kişi kaydedilmişti.

17/24

Bir Alman tarafından keşfedilen Bibrowsky Avrupa turnesine çıktı.

18/24

Yüzü kıllardan dolayı aslan gibi gözüktüğü için Lion sözcüğünden türetilen Lionel takma ismini kazandı. Lionel 5 dil biliyordu.

19/24

Fil Adam Joseph Merrick 1862'de doğan Joseph Merrick'in fiziksel bir rahatsızlığı yüzünden 5 yaşında uzuvları büyümeye başladı. Kısa sürede akıl almaz bir görüntüye büründü. 1884'ten itibaren Merrick görüntüsünden para bile kazanmaya başladı.

20/24

Para kazandığı gösterilerden birinde kendisini gören doktor ona terapi uygulamaya başladı.

21/24

Joseph Merrick'in Proteus sendromundan muzdarip olduğu ortaya çıktı. David Lynch'in Fil Adam filmine de esin kaynağı olan Merrick 27 yaşında uykusunda öl

22/24

Ella Harper İtalya Verona'da keşfedilen Ella Harper "Deve Kız" olarak adlandırıldı. Yol kenarında diz çökerken bacaklarının önde kaldığı fark edilen Harper bu sayede keşfedildi.

23/24

4 yıl boyunca eğlence endüstrisi için çalışan Harper 1886'da okula gitmek için eğlence sektörü kariyerinden vazgeçti. Ancak yine de 4 yılda onlarca ülke dolaşarak sahneye çıktı.

24/24