Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Mısırlı şarkıcının konser vermesi yasaklandı

Mısırlı şarkıcı Sherine Abdel-Wahab’ın,konserinde özgürlük konuşması nedeniyle ülkesinde konser vermesine izin verilmiyor.

1/14

Şarkıcı Sherine Abdel-Wahab, Bahreyn’de verdiği konser esnasında, “Burada her istediğimi söyleyebilirim. Mısır’da kim konuşursa hapse girer” dedi.

2/14

Mısır Müzisyenler Birliği, bu konser konuşmasına, Sherine adıyla tanınan şarkıcının konserlerini yasaklayarak yanıt verdi. Aynı zamanda şarkıcı, sorguya çağrıldı.

3/14

Eski hükümet avukatı Samir Sabri, şarkıcıyı “Mısır’ı aşağılamak ve şüpheli hak gruplarını Mısır’ın iç işlerine müdahale etmeye çağırmak”la suçlayarak, şarkıcı hakkında dava açtı.

4/14

Sherine, geçlen yıl benzer bir konser kaydı nedeniyle altı ay hapse mahkum edilmişti.

5/14

Şarkıcı, konserinde Nil Nehri’nin kirletildiğine dair bir esprisi nedeniyle cezalandırılmıştı.

6/14

Temyize başvuran Sherine, yorumu için özür dilemiş, “kötü bir şaka” olduğunu belirtmişti.

7/14

Ülkemizde O Ses Türkiye adıyla bilinen yarışmanın Arap versiyonunda sjüri üyeliği yapan Sherine, son konserindeki esprisi nedeniyle bir TV röportajında yeniden özür diledi, şaka yaptığını söyledi.

8/14

Sherine, “Çok yorgunum. Hata yaptım. Özür dilerim. Babamız olan Mısır Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’ndan af diliyorum. Haksızlığa uğramış hissediyorum. Hiçbir şey yapmadım. Mısır’ı seviyorum” dedi.

9/14

Mısırlı şarkıcı Sherine Abdel-Wahab

10/14

Mısırlı şarkıcı Sherine Abdel-Wahab

11/14

Mısırlı şarkıcı Sherine Abdel-Wahab

12/14

Mısırlı şarkıcı Sherine Abdel-Wahab

13/14

Mısırlı şarkıcı Sherine Abdel-Wahab

14/14