Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Modern ve şık salon dekorasyonları için basit örnekler

Modern ve şık bir salon dekorasyonu, orada geçirilen vaktin kalitesini arttıracaktır.

1/20

Modern ve şık salon dekorasyonu yapabilmeniz için 7 çarpıcı örnekleri sizin için bir araya getirdik.

2/20

Salonlar evlerimizin en merkezi, en gözle görülen yerleridir. Hane halkının hemen her tür yaşamsal faaliyeti bir evin salonunda odaklanır ve bir yönüyle de o salona biçimini verir.

3/20

Salonun dekorasyonu, renk tercihleri, yerleşimi gibi faktörler de keza ev halkının yaşam kalitesi üzerinde dolaysız bir etkiye sahiptir ve tam da bu yüzden sandığımızdan çok daha önemlidir.

4/20

İyi ve üzerine düşünülmüş bir dekorasyona sahip, her yönüyle şık ve iç açıcı bir salon, oradan geçirilen vaktin kalitesini herkes için belirgin biçimde arttıracaktır.

5/20

1- Mavi Modern bir salon dekorasyonu nasıl olmalı sorusuna son derece yalın ve bir o kadar şık bir yanıt niteliğindeki bu salon, her açıdan konforlu bir yaşam alanı sunuyor.

6/20

Mavinin bütün tonları salon dekorasyonu için uygundur. Ferah bir hava yaratır ve içiniz açar.

7/20

2- Özel tasarım mobilyalar Bir evin dekorasyonu için özel olarak tasarlanan ve üretilen mobilyalar, hazır fabrikasyon mobilyalarla kıyas dahi kabul edilemeyecek bir estetik ve kalite sunarlar.

8/20

El işçiliğine dayanan ve ilgili evin özgün unsurlarına uygun olarak üretilen bu mobilyalar her ne kadar bir miktar daha maliyetli olsalar da bunun hakkını fazlasıyla verirler.

9/20

3- Benzersiz loft şıklığı Loft tipi evler Avrupa ve Amerika’da uzunca bir süreden beri özellikle şehir merkezlerinde yaygın olsa da, ülkemizde ancak on yıl kadar bir geçmişe sahipler.

10/20

Buna karşın yeni nesil konut projeleriyle bu iddialı şehir evleri hızla yaygınlaşıyor.

11/20

Ferah bir iç hacim kullanımının ön planda olduğu loftlarda salonların yeri de ayrıdır. Bu salon bu özel konumun hakkını vermeyi fazlasıyla başarıyor.

12/20

4- Düşük profilli mobilyalar Yüksek tavanlar bir evin kalitesini her anlamda arttırır ve bu türden bir niteliğin pek de fazla alternatifi olduğu söylenemez.

13/20

Ancak evinizin tavan yüksekliği sizi tatmin etmiyorsa düşük profilli mobilyalar tercih ederek daha ferah bir ortam temin edebilirsiniz. Üstelik bu şekilde salonunuz çok daha modern bir görünüme kavuşacaktır.

14/20

5- Küçük bir salon, büyük enerji Kentler büyüdükçe mekânlar küçülüyor. Zira büyüyen kentler aynı zamanda artan nüfus, haliyle artan konut ve her türden hacim ihtiyacı anlamına geliyor.

15/20

Sonuç olarak da evlerimiz küçülüyor, daha doğrusu yeni nesil konutlarda bir küçülme eğilimi mevcut. Modern mimarinin önemli konu başlıklarından biri olan bu meseleyi, modern bir dekorasyonla minimize etmek mümkün.

16/20

6- Az mobilyalı salonlar Oldukça az sayıda eşyayla dekore edilmiş ve çok ferah bir havası olan salonlar daha ferah bir ortam sunabilir.

17/20

7- Modern bir klasik Modern bir dekorasyon her zaman için son moda mobilyaların, en trend renklerin bir araya gelmesiyle oluşturulmaz. Klasik bir tarzı modern bir dekorasyona yedirmek de pekâlâ mümkündür.

18/20

Aynı şekilde, klasik demek, bin yıldır aynı şeylerin tekrarı olan donuk bir tasarım demek değildir.

19/20

Kahverengi tonlarını muhteşem bir şekilde bir araya getiren bu salon, modern bir klasiğin nasıl olabileceğine ilişkin özlü ve güçlü bir ders niteliği taşıyor adeta.

20/20