Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İlginç tasarımlar

Tahterevalli Bank Tahterevalli Bank, üzerine oturabilmek için koordinasyon halinde olma gerekliliğinden dolayı kamusal alanda yabancıların iletişime geçmesi için bir vesile amacı ile tasarlanmış. Tasarımcılar Martin Nicolausson ve Tom Eriksson.

1/35

Zaman zaman Zamanın izi adlı tasarım, IDEA'da (International Design Excellence Awards) 2008 öğrenci tasarımı alanında ödüle layık görülmüş. Saatin yüzeyine notlar alabiliyorsunuz, ve bu notlar saat ilerlerken kola yerleştirilmiş silgi ile siliniyor. Tasarımcı Ilgu Cha.

2/35

Crispin Jones'un tasarladığı bu saatte, saniye başında yandaki kadranda "evet" ve "hayır" kelimeleri sırayla beliriyor. Bir karar verme anında saatinize göz atıyorsunuz, o da karar vermenize yardımcı oluyormuş.

3/35

Vasati (Ortalama) Gün adlı bu saat de aynı tasarımcıdan. Rakamlar yerine, "normal günün" o saatinde genelde ne yapılıyorsa onu koymuş. Bir yandan rutinlik hissiyatını gözönüne serdiği için korkutucu bulmuşken, diğer yandan tv saatinde başka birşey yaparken saate bakmanın, vasatı kırmanın keyfi de güzel olabilir gibi geldi.

4/35

5/35

Marc Owens'ın tasarladığı bu saat de saati ancak düğmesine basınca, yazılı olarak veriyor. Üzerine notlar alınabilen bu zaman fişi ile günlük tutulabilir.

6/35

"Tarihle biraz samimi olun" sloganlı Komünizm Müzesi reklamları.

7/35

8/35

Küresel Hadise Haritası "Terörizm ve diğer şüpheli olayların küresel gösterimi" diyerek tanıtmışlar kendilerini.

9/35

Kirpiklerin ok ok eyle

10/35

Stephanie Simek

11/35

Nienke Klunder

12/35

Nienke Klunder, daha çok seriler halinde çektiği ve çeşitli rollere kendi modellik ettiği fotoğraflarında kimlik ve dönüşüm mevzularını dert edinmiş.

13/35

Pop-up (3-boyutlu) Kitaplar 3 boyutlu kitapları siz de seviyorsanız yukardaki gibi birçok kitabı yapan Robert Sabuda'nın sayfası meseleye güzel bir giriş sayılabilir.

14/35

15/35

Burda da yine aynı mantıkla bu sefer fotoğraflarla yapılan bir kartın yapım aşamaları anlatılmış.

16/35

Güneş Dövmesi Yu-Chiao Wang

17/35

Ana rahmine dönmek

18/35

Placentero, hamilelik dönemine ait iki kelime ile ilintili olarak verilmiş bir isim: plasenta ve pleasure(keyif). Arjantili Batti tarafından tasarlanmış olan koltuk, videosundan anlaşılabileceği üzere istediğiniz şekli alabileceğiniz ve hareket edebileceğiniz bir rahatlıkta görünüyor.

19/35

Şipşak Polaroid, her tarafımızın dijital dijital koktuğu günümüzde türlü sebeplerle bir çok meraklısı ile popüler hala. Filmlerinin devamının gelmeyeceği açıklandıktan sonra, polaroidseverler nayır nolamaz nidaları ile kampanyalar başlattılar.

20/35

Eğlenceli tasarımlar yapan Atypyk'in polaroid yorumu, Snapshot, cep aynası.

21/35

Plastikkk Bu yaz dışarda su içmek için arkamızda bıraktığımız plastik şişe dağlarının anısına: ~ Bir amerikalı yılda ortalama 167 plastik şişe su kullanıyormuş.

22/35

Venedik'te Dünya Çevre Günü'nde üzerinde "beni atma yeniden kullan" yazan şişeler dağıtılmış. Yanında da şehirdeki 122 çeşmenin yerlerinin işaretli olduğu bir harita.

23/35

Plastik şişeden abajur ve deniz anası

24/35

Haritalarla Dünya Meseleleri Worldmapper, hastalık, şiddet, varlık, iletişim, kirlilik ve başka birçok kategoriye göre şekillenmiş dünya haritaları barındıran bir site.

25/35

Olimpiyat Madalyaları Haritası New York Times'dan olimpiyat madalyalarının ülkelere göre dağılımı haritası. 1896 tarihinden itibaren gerçekleşmiş olimpiyatların madalya bilgileri mevcut.

26/35

Luis Luna

27/35

Geri dönüşümün ışığı sizinle olsun Luis Luna - Gluttony

28/35

Yürüyen Akvaryum Michal Shabtiali bu akvaryumu "ebeveynleri boşanmış çocuklar" için tasarlamış.

29/35

Her yerde type var Alfabe göklerdedir "Type the sky" - Lisa Rienermann

30/35

31/35

Value Pack - Robert J. Bolesta

32/35

Alphabet Truck - Eric Tabuchi

33/35

Jaime Pitarch

34/35

Jaime Pitarch devam etmekte olan Manifesta7 Avrupa Çağdaş Sanat Bienaline katılan sanatçılardan. Ucuz malzeme ile video ve "heykel" üretiyor. Yukardakiler Çernobil ve Cyclops.

35/35