Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Nabi Avcı koltuğunu devretti

Nabi Avcı, koltuğu isteyen her öğrenciye devretti.

1/11

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bir ilke imza atarak isteyen her çocuğu makam koltuğuna oturttu.

2/11

Böylece, bakan değişiklikleriyle gündeme gelen Milli Eğitim Bakanlığı, sembolik de olsa bir rekora imza atarak 5 dakikada 5 bakan değiştirdi.

3/11

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen çocuklar, Milli Eğitim Bakanı Avcı'yı ziyaret etti. Avcı'nın, değişen yönetmelik nedeniyle koltuğunu çocuğa devredip devretmeyeceği merak konusuydu. Avcı, geleneği sürdürürken, bir değişiklik de yaparak kendisini ziyarete gelen tüm çocukları sırayla koltuğa oturttu.

4/11

Ziyarete gelen çocukları kapıda karşılayan Avcı, "Koridorda eski bakanların fotoğraflarını gördünüz mü? Burada bakanlar çok çabuk değişir.

5/11

Ama ben hiç bu kadar kısa süren bir bakanlık görmedim. Benimki sadece 3 ay sürdü" diye espri yaptı.

6/11

Daha sonra Avcı, "Artık koltuk senin" diyerek koltuğunu Iğdır Bulakbaşı Ortaokulu'ndan gelen 7. Sınıf öğrencisi Ömer Tohis'e devretti. Minik Bakan Ömer, okulu için tablet istediğini belirterek, tatillerin uzamamasını, okulu özlediklerini söyledi.

7/11

Daha sonra görevini Mersin'den gelen Aslı Nizam'a devreden Ömer'i, Bakan Avcı teselli etti. Avcı, "Ömer kendini nasıl hissediyorsun? Bakanlığı bırakmak nasıl bir duygu? Sorumlulukları atmış, rahatlamış hissediyor musun?" diye espri yaptı.

8/11

Koltuğu devralan Aslı kendisini, "renkli bir kişilik" olarak tanımlayarak, okulların daha eğlenceli hale getirilmesi için projesini açıkladı.

9/11

Gazetecilerin, "SBS'nin kaldırılmasını istiyor musunuz" sorusuna politik yanıt veren Aslı'nın, "SBS ile ilgili çalışmalar yapılıyor.

10/11

Sistemin artılarını eksilerini göreceğiz, ondan sonra karar vereceğiz" sözleri gülüşmelere neden oldu.

11/11