Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

NBA tarihinin smaç yıldızları

NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi smaç basan basketbolcularını sizler için derledik...

1/14

Tracy Mcgrady - NBA tarihinin en iyi samç basan isimlerinden biri olan Mcgrady,kariyeri boyunca 7 kez NBA All-Star, 7 kez NBA Yılın Beşi, ve yıllarında 2 kez NBA Sayı Kralı seçilme başarısı gösterdi.

2/14

Blake Griffin - Griffin, 2013 yılında da Smaç Yarışması'nı kazanarak smaç konusundaki üstünlüğünü perçinledi. NBA tarihinin en iyi smaç yıldızları arasında yerini aldı. Griffin araba üzerinden sıçrayarak smaç atmıştır.

3/14

Shawn Kemp - NBA takımlarından Detroit Pistons'ta forma giymekte olan Kemp, sayısız smça imza atmıştır.

4/14

Zach Lavine - Association ekiplerinden Chicago Bulls'da forma giymiştir. 2015-2016 smaç yarışmasınsda şampiyon olmuştur.

5/14

Dwight Howard - 2008’deki smaç yarışmasında kendine hayran bırakan Howard Philadelphia 76ers takımında forma giymektedir. Howard 2007 smaç yarışında üçüncü 2009 yılında ise ikinci olmuştur.

6/14

Darryl Dawkins - NBA efsanelerinden biri olan Dawkins, attığı sert smaçlar nedeniyle çoğu kez potaları kırmıştır.

7/14

Spudd Webb - Kısa boyuna rağmen sıçrama yeteneği ile ön plana çıkmış olan Webb, 1986 smaç yarışmasını kazanmıştır.

8/14

Jason Richardson - NBA tarihine adını başarıyla yazdırmış Jason, bacak arası attığı smaçlarla bilinir.

9/14

Julius Erving - Dr. J lakaplı olan eski NBA basketbolcusu olan Erving, çember üzerinden oynamayı ve sıçramayı basketbola kazandıran isimdir.

10/14

Dominique Wilkins - NBA tarihinin en iyi smaç yapan oyuncuları arasında ilk sıralarda yer alan Wilkins, "yeldeğirmeni smaçı" denince akla gelen ilk isimdir.

11/14

Vince Carter - Carter, "Ölüm Smacı"yla akıllara kazanmıştır. 2.20'lik Frederic Weis'in üzerinden atlayarak tarihi bir smaç atmıştır. NBA tarihinin en parlak yıldızları arasındadır.

12/14

Michael Jordan - Şüphesiz NBA tarinin en iyi yıldızları arasında kabul edilen Jordan, attığı smaçlarlada bilinir. Jordan potada diğer oyunculara göre daha uzun süre asılı kalabilmiştir.

13/14

Kobe Bryant - NBA tarihin en iyi yıldızları denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Kobe Brynt, 1997 yılındaki smaç yarışmasında etkileyici performans sergilemiş adını smaç yıldızları arasına yazdırmıştır.

14/14