Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ramallah’ta Türk bayraklı protestocu dikkat çekti

ABD ve İsrail yönetiminin Kudüs konusunda aldığı karar neticesinde eylemler gerçekleştiren Filistinliler, sokaklardaki gösterilerini sürüdürüyor.

1/10

Türk bayraklı Filistinli bir eylemci Ramallah'ta gösteri yaptı.

2/10

Filistin halkı ABD'nin aldığı Kudüs kararı sonrası sokaklardaki tepki gösterilerini devam ettiriyor. Yer yer İsrailli güvenlik görevlileri ile çatışmalar yaşayan Filistinliler ilginç protestolara imza atıyor.

3/10

O protestolardan biri de Ramallah'ta meydana geldi.

4/10

Ramallah’ta göstericiler, öğle saatlerinde buluşarak İsrail’i protesto etmeye devam etti. Filistinli göstericilerden birinin taşıdığı Türk bayrağı ise dikkat çekti.

5/10

İsrailli askerleri, Türk bayrağı taşıyan protestocuyu fark etmeleri üzerine protestocuyu yakalamaya çalıştılar ancak genç protestocu kaçmayı başararak sırtındaki Türk bayrağı ile poz verdi.

6/10

Ramallah'ta yaşanan bu gösterilerin adeta sembolü haline gelen kimliği belirsiz göstericinin fotoğrafları, günün en çok paylaşılan iletilerinden oldu.

7/10

İsrail askerlerinin geri çekilmesi üzerine bayraklı protestocu yeniden olay yerine geldi.

8/10

Sık sık yolları kapatarak, ateşler yakan ve taşlı saldırılarda bulunan protestoculara İsrail askerleri de zaman zaman yolları yeniden açmak amacıyla ateş açarak ve gaz bombaları ile müdahale ediyorlar.

9/10

Protestoların yaşandığı yerde olası yaralanmalara karşın gönüllü sağlık ekipleri bölgede bir ambulans ile müdahaleye hazır olarak bekliyorlar.

10/10