Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Rize'de kayanın üzerine kulübe yaptılar

Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Karaağaç köyünde yaşayan Faruk Aloğlu, derenin kenarında bulunan kayanın üzerine ahşaptan kulübe yaptı.

1/6

Karaağaç köyünde yaşayan Faruk Aloğlu adlı vatandaş arkadaşları ve köy sakinleri ile buluşup oturabileceği ahşap yapı inşa etti.

2/6

Dere kenarında bulunan ve 4 metre yükseklikte bir kayanın üzerine inşa ettiği yapıya ise ulaşım için birde asma köprü yaptı.

3/6

Mimar ve usta arkadaşlarıyla birlikle yaptığı ve görüntüsüyle de ilginç olma özelliğini taşıyan kulübeyi yapma nedenini açıklayan Aloğlu, "Bir gün yaşlı amcalarla çay içerken Karaağaç köyünün simgesi olan Bayrakgöl konuşuldu. Burada yaşayan herkesin çocukluğu burada geçmiş. Yaşılar burada nasıl yüzdüklerini anlatırken, birden içlerinde biri acaba bu kayanın üzerinde bir çay içsem diye düşündü.

4/6

Bizler de sonrasında arkadaşlarla düşündük. Plan ve projesini yaptıktan sonra bunu hayata geçirdik. Sonunda böyle bir yapı inşa ettik. Kulübeyi yapmamız yaklaşık bir ayımızı aldı. Yapmış olduğumuz bu yer ile ilgili geliştirme çalışmalarımızda ilerleyen günlerde olacak.

5/6

Gelen dostlarımıza ve misafirlerimize çay ikram ediyoruz" dedi.

6/6