Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Şehit ve gazi çocuklarına kayak eğitimi

"Şehitler diyarı" olarak bilinen Kars'ın Sarıkamış ilçesinde şehit ve gazi çocukları spora kazandırılıyor.

1/14

Şehit ve gazi çocuklarına, Digor Kaymakamlığı'nın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürüttüğü "Minik Yürekliler Kayak Öğreniyor" projesi kapsamında, Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde kayak eğitimi veriliyor.

2/14

Haftanın belirli günlerinde evlerinden alınarak kayak merkezine getirilen 8-15 yaş aralığındaki 40 çocuğa, deneyimli antrenörler eşliğinde kayak eğitimi veriliyor.

3/14

Digor Kaymakamı Enver Hakan Zengince, projeyi Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iş birliğinde geliştirdiklerini söyledi.

4/14

İlçedeki 40 çocuğu kayakla tanıştırdıklarını aktaran Zengince, şunları söyledi:

5/14

"Soğuğa destanın yazıldığı bu topraklarda, şehitler diyarı Sarıkamış'ta atalarımızın vatan, millet müdafaası için 3 bin rakımlı Allahuekber Dağları'nı aşarak yazlık elbiseleriyle şehit olduğu bu coğrafyada, ilköğretim çağındaki şehit ve gazi yakını çocuklarımız ile başarılı öğrencilerimize kayak eğitimi vermeye başladık."

6/14

Zengince, kayak eğitimi alan çocukları milli takımda görmek istediklerini belirtti.

7/14

Yetenekli çocuklar keşfedilerek kayak sporuna kazandırılması hedefleniyor.

8/14

Projeyi daha da geliştireceklerini kaydeden Zengince, minik sporculara başarı diledi.

9/14

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Demir ise kayakla tanışan çocukların çok heyecanlı olduğunu anlatarak, şu ifadeleri kullandı:

10/14

"Şehit ve gazi yakını çocuklarımız ile ekonomik durumu iyi olmayan fakat başarılı olan öğrencilerimizin, hem Sarıkamış'ı tanımalarını hem de kayak sporuyla tanışmalarını amaçladık.

11/14

Burada 40 öğrencimiz eğitim almakta, ilköğretim seviyesindeki öğrencilerimiz ilk grupta yer aldı.

12/14

Bu projeyi yıllarca sürdürmek istiyoruz."

13/14

Öğrencilerden Elvin Ekin Taştekin, ilk defa kayak yaptığını ve çok eğlendiğini belirterek, kendilerine bu imkanı sunanlara teşekkür etti.

14/14