Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Son beyaz gergedana askeri koruma

Dünya üzerinde yaşayan son kuzey beyaz erkek gergadana silahlı özel korumalar eşlik ediyor.

1/13

Bazı kanser türlerini iyileştirdiğine inanılan gergedan boynuzları bilhassa Asya kıtasında yer alan Çin ülkesinde yüzbinlerce dolara alıcı bulunabiliyor iken,kuzey beyaz gergadanların dünya genelinde toplam sayısı 5 adede düştü

2/13

Gergedan boynuzlarının aslında insan tırnağından hiçbir farkı bulunmamakta.

3/13

Adına beyaz altında denilecek kadar gergedan boynuzunu değerli kılan ise, hiçbir bilimsel dayanağı olmayan birkaç kulaktan doğma gerçek dışı bilgilerden ileri geliyor.

4/13

Diğer yandan gerçekten bir takım kanser hastalıklarına tedavi yöntemi kanıtlanmış olsa dahi gergedana zarar verilmeden kesilebilecek boynuzu ne yazık ki, avcılar tarafından gergedan avı yasak olmasına rağmen öldürülerek yapılıyor.

5/13

Dünya Doğayı Koruma Vakfı verilerine göre, 1960 yıllarının dünya genelinde sayısı 2 binin üzerinde olan kuzey beyaz gergedan türü, 1980 yıllarına gelindiğinde ne yazık ki 15 adede düşmüş, bu rakam bugün ise sadece 5 olarak tespit edilmiş durumda.

6/13

Dünya Doğayı Koruma Vakfı detaylı verilerine şuradan göz atar iken, bizde Sudan adındaki kuzey beyaz gergedanın beline beline dua edelim.

7/13

8/13

9/13

10/13

11/13

12/13