Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Tarihin en meşhur kıyamet kehanetleri

Nostradamus Kehanet denince akla gelen ilk isimlerden biri şüphesiz ünlü Fransız kahin Nostradamus. Dörtlüklerden oluşan kehanetlerini farklı anlamlarda yorumlamak mümkün ancak kahinin 21 Aralık 2012 ile ilgili bir öngörüsü bulunamadı.

1/9

William Miller'ın kehaneti ABD'li Rahip William Miller, 19. yüzyılda Adventizm mezhebini kurdu ve 1818 yılında yaptığı açıklama 25 yıl içinde, yani 1843'te kıyametin kopacağını söyledi. Daha sonra bu tarihi 1844 olarak düzeltti ama bu yazıyı okuyabildiğinize göre kendisi yanıldı.

2/9

Jim Jones tarikatı "Deli Mesih" olarak da tanınan Jim Jones, tarihte bilinen en büyük toplu intihar olaylarından birinin yaşanmasına neden oldu. Dünyanın sonunun nükleer savaşla geleceğine inanan Jones, 900 müridiyle birlikte 15 Temmuz 1967 tarihinde intihar etti. Müritleri siyanür içerek hayatlarına son verirken Jones kendini silahla vurdu.

3/9

David Koresh ve Davidian'lar ABD'deki Davidian hareketi mensupları İncil'de yazılan kıyamete yaklaşıldığına ve David Koresh'in de son peygamber olduğuna inanıyorlardı. Ancak, Davidian'ların hayatları Mahşer'in Dört Atlısı'nın değil, Teksas'taki çiftliklerinde çatışmaya girdikleri FBI ajanlarının ellerinde son buldu.

4/9

Cennetin Kapısı UFO'lara ve kıyametin gelmek üzere olduğuna inanan "Cennetin Kapısı" mensupları, bir örnek eşofmanlar ve spor ayakkabılar giydikten sonra zehirli meyve suları içerek hayatlarına son vermişti.

5/9

21 Aralık 2012 Dünyada pek çok insan 21 Aralık 2012 tarihinde sona eren Maya takviminin kozmik bir kıyamete işaret ettiğine inanıyor. Binlerce yıl önce yaşayan Mayaların geleceği bu kadar iyi tahmin etmelerine rağmen neden tarihten silinip gittikleri ise merak konusu.

6/9

Şirince 21 Aralık'tan bir kaç ay önce, Fransa'nın Bugarach kasabasıyla birlikte Selçuk'a bağlı Şirince Köyü'nün, dünyanın yaklaşan sonundan kurtulacağı "kıyamet uzmanları"nca duyuruldu. Dünyanın sonunun geleceğine inanan binlerce kişi Şirince'ye akın etti.

7/9

Bugarach, Fransa Şirince'nin kıyamet alanındaki "kardeş köyü" Bugarach da benzer şekilde dünyanın sonundan kurtulmak isteyenlerin istilasına uğramış durumda. Fransız hükümeti, vatandaşlarını Bugarach'tan uzak durmaları için uyarırken polis köyde geniş güvenlik önlemleri almış durumda.

8/9

İntihar korkusu dağı kapattırdı Arjantin'de turistlerin uğrak noktası olan Uritorco dağlarına giriş, Arjantin hükümeti tarafından yasaklandı. Nedeni ise, yine dünyanın sonunun geldiğine inanan bir grup insanın, 21 Aralık günü dağa çıkıp topluca intihar etmek için Facebook üzerinden anlaşmış olması.

9/9