Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Torku Arena Stadı'na özel kale durak hizmete sunuldu

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin, Torku Arena Stadı'nın bulunduğu bölgede yaptırdığı, gelenlerin kendilerini tribünde hissetmesini sağlayan, orijinal kale filesi, stat koltuğu ve suni çim kullanılan otobüs durağını hizmete sundu.

1/12

Torku Konyaspor'un yeni transferlerinden Abdou Razack Traore (fotoğrafta), tanıtım için lig maçlarını oynadıklarını Torku Arena yakınındaki durağa geldi.

2/12

Bir süre durağı inceleyen Traore, stat çevresinde ikamet eden vatandaşlarla "stada benzeyen" durakta otobüs bekledi.

3/12

Otobüsün gelmesini bekleyen futbolcu Traore top sektirdi.

4/12

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım, Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı yetkilileri, Torku Arena karşısındaki bir otobüs durağına, bazı yeniliklerle stat görünümü kazandırdı. Stadın iç görüntüsü, derinlik verilerek, durağın arka ve yan camlarına yansıtıldı.

5/12

Durakta bekleyen vatandaşlara, kendilerini stat içinde oturuyormuş hissi vermesi için de bekleme oturaklarında orijinal stat koltukları kullanıldı.

6/12

Durağın zemininde ve ön kısmında, bütünlüğü koruması amacıyla suni çim, dışında ise 7 milimetre kalınlığında orijinal kale filesi kullanıldı. Durakta yapılan ışıklandırmalarla stadın akşam maçlarında yansıttığı ortam oluşturuldu.

7/12

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de stadın ve sporun kurumsallaşması için sembol olan çalışmalara imza attıklarını ifade etti.

8/12

Stat bölgesinde çok faklı bir durak sistemini hayata geçirdiklerini dile getiren Akyürek, "Ulaşım, Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığımız adeta stadın giriş kapısı gibi bir otobüs durağını hayata geçirdiler.

9/12

Sembolik ama güzel bir çalışma oldu. Görenlerin beğeneceğini umuyorum.

10/12

Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Durakla beraber stadımızın ulusal bazda hizmet vermeye başladığının adeta bir panoramasını sunmuş oluyoruz" diye konuştu.

11/12

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin, Torku Arena Stadı'nın bulunduğu bölgede yaptırdığı, kale şeklindeki durak hizmete sunuldu.

12/12