Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Tüketildiğinde pişmanlık yaratmayan düşük kalorili tatlılar

Günlük kalori dengesini sağlamak adına sütlü ve meyveli tatlılar daha çok tercih ediliyor. İşte, diyet dönemlerinde tatlı ihtiyacınızı giderecek düşük kalorili tatlılar...

1/10

Sütlaç- Sindirilmesi kolay ve hafif olan tatlı, içerisine eklenen az miktardaki pirinç ile 3-4 kaşığın ardından tatlı ihtiyacınızı gideriyor.

2/10

Sade dondurma- Yazın soğuk ve yüksek kalorili tatlılara taş çıkaran iki top sade dondurma hem serinletiyor hem de hafifliğiyle diyeti bozdurmadan günlük kalori dengesini bozmuyor.

3/10

Chia tohumlu yoğurt- Chia tohumunun birçok faydası bulunuyor. Diyet dönemlerine en güzel arkadaşlık yapan tohum, tüketilirken çeşitli ürünlerle tatlandırılabiliyor. Yoğurt ve tarçın chia tohumunun en çok yakıştığı lezzetler arasında bulunuyor.

4/10

Kuru incir- Kolesterol içermeyen ürün, barındırdığı yüksek lif oranıyla diyet dönemlerinin vazgeçilmezi oluyor. Açlık hissini azaltan incir, gün içerisinde öğünlerinize eşlik edebilir.

5/10

Badem- Uzun süre tokluk hissi yaratan badem, günde 20 adete kadar tüketilebilir. Yağsız ve kavrulmamış hali ile tek başına ara öğün olarak dahi tercih edilebilir.

6/10

Fıstık ezmesi ve muz- Düşük kalorili ikili, tatlı ihtiyacını gideren en güzel lezzetlerden biri. Protein deposu olarak bilinen fıstık ezmesi ve muz, son zamanlarda sıklıkla rağbet görüyor.

7/10

Balkabaklı cheescake- Sevilen tatlılardan biri olan chescaake, yüksek kalorili meyvelerin yanı sıra balkabağı ile tüketildiğinde sizi pişman etmiyor. Tatlı yapımında light bisküviler öneriliyor.

8/10

Meyveli yulaf- Yoğurt ile bir araya geldiğinde eşsiz bir tat haline gelen yulaf, düşük kalorili tatlılarla birlikte tüketilebiliyor. Yulaf, yoğurt, ceviz birleştiğinde tarçın eklemek de kaçınılmaz oluyor.

9/10

Kuru meyveli brownie- Hem tokluk hissi yaratan hem de sağlıklı olan kuru meyveler, kakaolü brownielere eklendiğinde birçok yüksek kalorili tatlıları gölgesinde bırakıyor. Kuru meyvelerde; kalsiyum, magnezyum, lif ve bakır gibi vitaminler bulunuyor.

10/10