Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Tunceli'de Çevik Kuvvet'ten Alevi açılımı

Tunceli Emniyet Müdürlüğü, polislerin Alevi Dede'leriyle sohbet etmeleri için çalışma başlattı.

1/9

TUNCELİ Emniyet Müdürlüğü, ilde görevli polislerin Alevi kültürünü yakında tanımaları ve geleneklerini öğrenmeleri amacıyla muharrem ayı boyunca cemevine gitmeleri ve dedeler ile sohbet etmesi için çalışma başlattı.

2/9

Çalışma kapsamında polisler, Muharrem orucu nedeniyle cemevinde bulunanlara yer sofrasında iftar yemeği yedi.

3/9

Tunceli'de Emniyet Müdürlüğü, kentte görev yapan polislerin Alevi kültürünü yakından tanımaları ve geleneklerini öğrenmeleri amacıyla çalışma başlattı.

4/9

Çalışma kapsamında Muharem orucu nedeniyle çevik kuvvet polisleri, eşleri ve çocukları Tunceli Cemevi'nde Tuncelilerle yer sofrasında oturarak iftar açtı.

5/9

İftar yemeğinden sonra aralarında Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz ve müdür yardımcılarının ile birlikte resmi ve sivil kıyafetli polisler ve aileleri, cem odasında Tunceli'nin tanınmış isimlerinden Hozatlı Ahmet Yurt dede ile bir sür

6/9

Alevi mersiyelerini dinleyen bazı polislerin duygulandıkları gözlendi. Sohbet sonunda Tunceli Emniyet müdürü Hayati Yılmaz, Erzincan'dan getirttiği ve özel yapım olan 40 yıllık bağlamasını cemevi dedesi Ahmet Yurt Dedeye hediye etti.

7/9

Emniyet Müdürü Yılmaz yaptığı konuşmada Alevi dostları ve Alevi dedeleri ile bir arada olmanın kendilerine mutluluk verdiğini belirtti

8/9