Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Türk pop müzik tarihi

HALA ONLARIN ŞARKILARINI SÖYLÜYORLAR Onlar 1970'li yıllardan günümüze kalan hoş birer seda... Belli bir yaşın altındakiler belki isimlerini bile duymadı ama günümüz gençliğinin gözdesi olan pop yıldızlarının bazıları onların şarkılarını yeniden söylüyor.. Bazıları hala müzik piyasasında varlığını sürdürüyor, bazıları ise hayatlarını başka işlere yönlendirdi.. İşte Türk pop müziğinin 40 yılına damgasını vuran yıldızlar...

1/130

AYLA DİKMEN Yeni kuşaklar onu Çağan Irmak'ın Issız Adam filminde kullandığı 'Anlamazdın' adlı şarkısıyla tanıdı.

2/130

Profesyonel müzik yaşamına İstanbul'da Yavuz Özışık ile başlayan Dikmen, bir radyo programı sırasında Şerif Yüzbaşıoğlu ile tanışır ve Yüzbaşıoğlu’nun orkestrasında Parla Nur takma adıyla solistlik yapmaya başladı.

3/130

1964 yılında Yüzbaşıoğlu orkestrası ile katıldığı İkinci Boğaziçi Müzik Festivali'nde en başarılı şarkıcı seçilir. 1965 Balkan Melodileri Festivali’nde ise "Niksar'ın Fidanları" ile birinci oldu.Yayınlanan her 45'liği ile büyük başarılar elde eden Ayla Dikmen, 1970'li ve 1980'li yıllarda TRT televizyonundaki pek çok müzik programında yer aldı.

4/130

Niksar'ın Fidanları, Yanan Mum, Anlamazdın, Nereye, Aşk Defteri ve Zehir Gibi Aşkın Var; onun yorumladığı ve bir döneme damgasını vuran şarkılar. 1990'da henüz 46 yaşındayken yakalandığı rahim kanserine yenilerek yaşama veda etti.

5/130

ASU MARALMAN Gerçek adı Silva Bursalıoğlu olan Maralman'ın ablası da Şimdi Sen Varsın Dünyamda adlı plağıyla ünlenen Nonna Bella.

6/130

1961 yılında düzenlenen Caddebostan Ses Yarışması'nda birinci olduktan sonra o da müzik dünyasına adım attı. İtalyan Ticaret Lisesi'nde okurken ailesinden gizli çeşitli düğün salonlarında sahneye çıktı.

7/130

1968 yılına kadar yaptığı bu sahne çalışmalarına "Silvia Bella" adında çıktı. Maralman, 1967 yılında Orhan Şevki ile evlendi ve kendi orkestralarında çalışmaya başladı. Evlendikten sonra "Asu Maralman" adı ile sahneye çıkmaya başlayan sanatçı, Orhan Şevki Orkestrası ile uzun süre Hilton Oteli'nde program yaptı.

8/130

İlk albümü Bir Görsem Ölmeden - Nerdesin'i 1971 yılında çıkardı. Maralman'ın belli bir kuşağın hafızasında yer etmesine neden olan ise Bal Gibi Olur adlı 45'liğiydi. En son albümünü 2000 yılında çıkardı.

9/130

ERSAN ERDURA O bir zamanlar Türkiye'nin Elvis Presley'iydi... Üzerinde göz alıcı ceketi, gitarı ve hafif yamuk gülümsemesiyle Türk pop müziğinin bebek yüzlü şarkıcılarından biriydi.

10/130

Çocuk Gözler başta olmak üzere 70'li yıllara şarkılarıyla damgasını vurdu Erdura. Ama artık köşesine çekildi. Onun en çok rahatsız olduğu ise bir döneme damgasını vuran sanatçıların çok çabuk unutulması. Erdura bir röportajında bu konudaki düşüncelerini "Bu yaştan sonra aktif olmak bizim harcımız değil. Burası tamam da, gerçi o kadar senenin sonunda bir alaka, bir arayıp hal hatır sorma, ne yaptın ne edersin diye anımsanmak istiyor. Şimdilerde televizyonlar çağırıyor bizleri. Eski sanatçı arkadaşlar var. Saçları dökülmüş, şişmanlamış, elden ayaktan düşmüşleri var aralarında. Televizyondakiler de illa bu hallerini yansıtıyorlar, biçare gözüksün diye herhalde. Ben o hallerde görünmek istemiyorum. Hani, ne bileyim, insan ilgi bekliyor hakikaten" diyerek anlatmıştı.

11/130

Arabesk furyasının ortalığı kasıp kavurması sebebiyle sahnelerden uzaklaştığını söyleyen Erdura " Önce işte arabesk idi, sonra fanteziye döndü. Pop müzik unutulur gibi oldu sonrasında. Birkaç grup çıktı, Duman gibi gruplar duyuldu bir ara. Onlar da benim tarzım değil. Nasıl söylenir bilmem, bu müziğin bir yerine uyuşturucular kargaşa falan girdi" diyerek bu konudaki görüşlerini dile getirmişti. Yaptığı plaklardan zerre kadar para kazanmadığını söyleyen Erdura, 7-8 yıl bir lokalde çalışıp kazandığı parayla bir ev satın aldığını söyleyerek "Kimse arayıp, ‘Nasılsın Ersan?’ demedi. Arayan soran yok, ne yapalım" diyerek ilgisizliğe sitem ediyor.

12/130

FÜSUN ÖNAL Türk pop müziğinin çılgın kızlarından Önal, geçen yıllara rağmen hala içindeki coşkuyu da gençliği de koruyor.

13/130

TED Ankara Koleji'ni bitirdikten sonra caz orkestralarında şarkı söyleyerek müzik kariyerine başladı Önal. Türkiye'nin hemen her yerinde konserler verip tiyatro oyunları oynadı. Yurt dışında Avusturalya'dan İngiltere'ye, İtalya'dan Kazakstan'a, İsviçre'den Kırgızistan'a kadar pek çok ülkede konserler verdi. Özgün sesi, hareketli sahnesi ve enerjisiyle 1970'lerin ve 80'lerin pop müzik dünyasına damgasını vurdu.

14/130

Kelebekler Özgürdür, Durdurun Dünyayı İnecek Var, Evita, Hair, gibi oyunlarda sahneye çıktı.

15/130

SEYYAL TANER Türk pop müziğinin sahneye çıktığında yerinde duramayan yıldızlarından biri daha..

16/130

Bir dönem doktorunun "bu kadar fazla hareket edersen ölürsün" uyarısını bile dikkate almayan Taner, Amerikan Kız Koleji'nde okurken İstanbul Devlet Konservatuarı'nda dışardan bale eğitimi aldı. Daha sonra da şarkı söylemeye başladı.

17/130

İstanbul'da bir konser esnasında Los Bravos topluluğu ile tanıştı ve müziğe olan merakını gören topluluk üyeleri İspanya'ya döndükten sonra bir müzikal filmde rol teklif ettiler. Seyyal Taner 1968 yılında İspanya'ya gidip bu filmde rol aldı. Bir süre oyunculuk yaptı Taner. Ama seks furyasının başlamasıyla birlikte müziğe yöneldi. Naciye ve Leyla onun hafızalara kazınan şarkılarından bazıları.

18/130

AYTEN ALPMAN Onu hem eski hem yeni kuşaklar elinde Türk bayrağıyla söylediği Bir Başkadır Benim Memleketim şarkısıyla tanıyor. Türkiye'nin en emektar yorumcularından biri Alpman.

19/130

Sensiz Olmam adlı şarkısıyla ilk büyük çıkışını yaptı. Aslında onun hemen ardından yaptığı Bir Başkadır Benim Memleketim ilk çıktığında beklenen ilgiyi görmedi. Ama 1974 Kıbrıs Barış Harekatı sırasında milyonların diline düştü.

20/130

Sadece pop müzik değil aynı zamanda iyi bir caz yorumcusu da olan Alpman sesiyle Sevmek İçin Yaratılmış, Ben Böyleyim, Tek Başına, Ben Varım gibi parçalara esiyle hayat verdi.

21/130

BÜLENT ORTAÇGİL Türk pop müziğinin kendine özgü tarzını hiç bozmayan sanatçılarından biri Ortaçgil.

22/130

Önceleri The Beatles, Cat Stevens, Donovan ve Bob Dylan'ın tarzlarından etkilenen Ortaçgil Benimle Oynar Mısın?, İkinci Perde, Oyuna Devam, Bu Şarkılar Adam Olmaz, Light, Gece Yalanları gibi albümlere ve bu albümlerde yer alan unutulmaz şarkılara imzasını attı.

23/130

Bugün hem kendi başına hem Zuhal Olcay ile birlikte yaptığı çalışmalarla müzik hayatını sürdürüyor.

24/130

FİKRET KIZILOK Türk pop müziğinin efsanelerinden biri..

25/130

Gençlik yıllarında Elvis Presley'den etkilenerek gitarını eline aldı ve bir daha hiç bırakmadı.

26/130

Kızılok, ardında bir çok unutulmaz şarkı bırakarak 2001 yılında hayata veda etti.

27/130

SİBEL EGEMEN Türk müziği bestecilerinden Muzaffer İlkar'ın torunu olan Sibel Egemen, küçük yaşlarından itibaren bale, keman ve piyano derkleri aldı.

28/130

1975 yılında ise profesyonel olarak müzik hayatına başladı... 1976'da Hayret adlı şarkısıyla büyük bir çıkış yaptı.

29/130

1983'teki "Dünyam Değişti" albümüyle Türk Sanat Müziği'ne yöneldi. Plak ve sahne çalışmalarını seksenli yılara kadar sürdüren Sibel Egemen, daha sonra bankacılık sektörüne yöneldi.

30/130

SEVDA KARACA 1970'lere Tanımazsın Beni adlı şarkısıyla damgasını vuran Karaca, bir çok sinema filmi ve dizide de oynadı.

31/130

Bir süre hastalığı nedeniyle ABD'de tedavi gören sanatçı, katıldığı bir TV programında arkadaşlarının ilgisizliğinden yakınmıştı.

32/130

Karaca ""ABD’deki tedavim sırasında çok yalnız kaldım ve Türkiye’de sanatçının dostu olmadığını öğrendim" demişti.

33/130

Karaca sanat yaşamının yanısıra iyi bir hayvansever olarak da tanınıyor.

34/130

ŞENAY YÜZBAŞIOĞLU Bir dönem müzik dünyasının gözde yıldızlarından biriydi Şenay.

35/130

Müzik hayatına Erkan Özerman'ın keşfi olarak Ankara'daki Anahtarlı Bulvar adlı gece kulübünde başladı. Müzisyen Şerif Yüzbaşıoğlu'nun eşi olan Şenay, Hayat Bayram Olsa adlı şarkısıyla büyük bir çıkış yakaladı...

36/130

Sev Kardeşim, Beyaz Ülke, Gerçek Nerde, Açıl Susam Açıl, Ve Ağlıyorum, Varlar Yoklar, Dön Artık, Sev Yeter Ki, Dünden Bugüne, Sessiz Bir Yer gibi pek çok şarkıyı seslendirdi... Şenay bir dönem TRT'nin yasaklı sanatçılarındandı.

37/130

CİCİ KIZLAR Türkiye'de bugün sayıları artan genç kız gruplarının öncülerinden..

38/130

Bilgen Bengü, Şebnem Aksu ve Birnur Bilginoğlu'dan oluşan grup 1975 yılında Delisin adlı şarkıyla Türkiye Eurovision elemelerinde dikkat çekti. Ancak o yıl yarışmada ülkemizi Semiha Yankı temsil etti.

39/130

Grup dağıldıkan sonra Bilgen Bengü müzik yaşamına tek başına devam etti.

40/130

Bengü, Kıvırcık ve Canım Çekti gibi albümler çıkardı. Çeşitli sinema filmlerinde oynadı.

41/130

ERSEN VE DADAŞLAR Karaca ""ABD’deki tedavim sırasında çok yalnız kaldım ve Türkiye’de sanatçının dostu olmadığını öğrendim" demişti.

42/130

Kendine özgü tarzıyla 70'lere damgasını vuran gruplardan biri Ersen ve Dadaşlar.

43/130

Ersen Dinleten, Moğollar ile çalmakta olan Kardaşlar isimli müzik grubu ile çalışmaya başladı. Kardaşlar'la 2 single çıkarttıktan sonra, grubun isminin değişmesini kararlaştırdılar ve Ersen, "Ersen ve Kardaşları" olarak anılan isimlerini "Ersen ve Dadaşlar" olarak değiştirdi. Uzun süre, listelerde hep zirvede kalan grup, 1993'te müziğe ara verdi. Bu sürede dini formatta 2 albüm yapan Ersen Dinleten, bu sene Mehmet Mısır, Cevdet Canel, Zafer Şanlı ve Volkan Şanda'dan oluşan yeni Dadaşlar kadrosuyla, eski hitlerinin yeniden düzenlemelerinden oluşacak bir albümle kaldığı yerden devam edecektir.

44/130

İLHAN İREM İlhan İrem, 1975 yılından beri müzik dünyasının içinde... 1969 yılında 14 yaşındayken üst dönemler tarafından okul orkestrasına solist olarak seçildi. 1970 yılında Meltemler Orkestrası ile Milliyet Gazetesi'nin düzenlediği Liselerarası Müzik Yarışması'nda Marmara bölgesi birinciliği kazandı. Aynı kadro ile 1972'ye kadar Bursa Çelik Palas Oteli'nde ve Uludağ diskolarında dans müziği şarkıcılığını sürdürdü.

45/130

İlk 45'liği beklediği ilgiyi görmedi. Ama o asıl çıkışını Yazık Oldu Yarınlara - Haydi Sil Gözlerini" adlı ikinci 45'liği ile yaptı.

46/130

Bugün hala bir kuşağın unutamadığı yıldızlardan biri...

47/130

BORA AYANOĞLU Tiyatro ve sinema oyuncusu Sami Ayanoğlu'nun oğlu da mesleğini seçerken babasının izinden gitti...

48/130

Fabrika Kızı, Yunus, Güller ve Dudaklar, Kırık Aynalar, Gurur Duyarım, Aklım Sende unutulmaz şarkıları arasında..

49/130

Son olarak Neredesin Firuze adlı filmde rol almıştı.

50/130

BERKANT Berkant denilince akla hemen geliveren bir şarkı var. Samanyolu.

51/130

Kariyeri kadar özel yaşamıyla da gündemden hiç düşmedi Berkant.

52/130

Bir süredir müzik piyasasının uzğında.

53/130

ALPAY O da sesiyle ve şarkılarıyla Türk pop müzik tarihinin 40 yılına damgasını vuran sanatçılardan biri..

54/130

Alpay olgunluk çağlarında da müzikten hiç uzaklaşmadı. Şarkıları ve yorumuyla bir kuşağın hafızasında yer etti.

55/130

MERAL- ZUHAL 1970'li yılların en gözde ikililerinden biriydi..

56/130

İkiz kardeşler Seclek Günahsa, Senden Başka Kimim Var ki gibi şarkılarıyla tanınıyordu.

57/130

BEYAZ KELEBEKLER Kabataş Lisesi'nde okuyanz 5 genç tarafından 1963 yılında kurulan grup varlığını 1980'lere kadar sürdürdü...

58/130

Elbette bazı kayıplarla ve değişimlerle... Grup, 1970 yılında Adapazarı'na bir konsere giderken trafik kazası geçirdi. Kazada Behzat Kutlubağ, Altan Eke ve Rıfat Eke hayata veda etti. Beyaz Kelebekler bu olayın ardından dağılma kararı aldı. Ama sonra bundan vazgeçti... Sen Gidince Bak Neler Oldu, Bütün Aşklar Tatlı başlar, Ateş Böceği grubun unutulmayan parçalarından.

59/130

ÜÇ HÜREL Onur, Haldun ve Feridun Hürel kardeşler tarafından 1970 yılında kuruldu. Anadolu rock tarzı parçalarıyla kısa sürede ün kazandı.

60/130

Bir Sevmek Bin Defa Ölmek Demekmiş şarkıları günümüzün şarkıcıları tarafından da yeniden yorumlandı.

61/130

AYLİN URGAL Türk pop müziğinin erken yitirdiği şarkıcılardan biri Urgal.

62/130

Sen Yarattın Beni adlı şarkısıyla unutulmazlar arasına giren Urgal, henüz 34 yaşındayken geçirdiği bir trafik kazasında hayata veda etti.

63/130

GÜZİN İLE BAHA Hababam Sınıfı serisinde de kullanılan Ateşböceği adlı şarkıları hala dillerden düşmüyor.

64/130

Evli bir çift olan Güzin Sokullu ile Baha Boduroğlu; Çal, Çal, Çal, Allah Allah /Ne Zaman, Gençlik Başımda Duman gibi bir çok şarkıya imza attı.

65/130

GÖKBEN Asıl adıyla Nermin Gökben 1970'li yıllara şarkılarıyla damgasını vurdu..

66/130

Şiribim Şiribom, Lafı mı Olur en unutulmaz şarkıları arasında...

67/130

GÜLİSTAN OKAN İlk büyük çıkışını 1976 yılında Selami Şahin imzası Kanım Kaynadı Sana ile yaptı.

68/130

Sevgilimsin Canımsın - Öl Diyorsan Öleyim, Karşılıksız Sevenler - Bin Defa Güle Güle, Serseri - İzmir'de Kaldım, Aşkı Senden Öğrendim - Unutma Sözlerimi Düğüm Düğüm Bağlanmışız gibi 45'likler çıkardı. Bazı sinema filmlerinde oynadı...

69/130

ERKİN KORAY Türkiye'de Anadolu rock'ın 'baba'larından Koray...

70/130

Aslında onu anlatmak için kelimeler yetmez..

71/130

72/130

ESMERAY Gel Tezkere, Unutma Beni adlı şarkıları bir kaç kuşağın hafızasında yer etti..

73/130

Esmeray, 2002 yılında hayata veda etti.

74/130

HÜMEYRA Gitarıyla ve şarkılarıyla bir kaç kuşağın gönlünü çeldi Hümeyra..

75/130

Sessiz Gemi, Otuzbeş Yaş Şiiri gibi Türk edebiyatının ölümsüz şiirlerini notalara döktü..

76/130

Sinema filmleri ve TV dizilerinde rol alan Hümeyra şu sıralar Melekler Korusun dizisi için kamera karşısına geçiyor.

77/130

EROL BÜYÜKBURÇ Türk pop müziğinin deneyimlilerinden biri...

78/130

O da Elvis Presley'i ve onun dönemini çağrıştırıyordu.. Bir çok sinema filminde oynadı..

79/130

Büyükburç ilerleyen yaşına rağmen bugün hala aktif müzik yaşantısını sürdürüyor.

80/130

TANJU OKAN Türk pop müziğinin erken yitirdiği sanatçılardan biri Okan..

81/130

Kadınım, Öyle Sarhoş Olsam ki, koy Koy Koy onun unutulmayan şarkılarından bazıları..

82/130

MODERN FOLK ÜÇLÜSÜ Doğan Canku, Ahmet Kurtaran ve Selami Karaibrahimgil tarafından 1969'un son aylarında kuruldu.

83/130

Türkülere getirdikleri farklı yorumlarla dikkat çektiler. 1980'lerde yeniden biraraya gelip müzik çalışmalarına devam ettiler.

84/130

GÖNÜL TURGUT Türk pop müziğinin en güzel yorumcularından biri..

85/130

Üzüntüyü Bırak Sen Yaşamaya Bak ve Ve Ben Yalnız unutulmayan şarkılarından..

86/130

AYFERİ Kısacık bir dönem Türk pop müziğinde fırtına gibi esti.

87/130

Sonra bir konser için gittiği İran'a yerleşmeye karar verdi.

88/130

MELİKE DEMİRAĞ 30 yıldır bir kaç kuşak onun Arkadaş adlı şarkısını ezbere biliyor.

89/130

Bir dönem siyasi görüşleri yüzünden Türkiye'den uzakta yaşayan Demirağ bir süre önce yurda döndü..

90/130

İSKENDER DOĞAN Hala adı anıldığında Kan ve Gül şarkısı akla geliyor.

91/130

Doğan şimdilerde Bakırköy Sanatçılar Derneği'nde gençlere müzik eğitimi veriyor.

92/130

ALİ BIRAZ BİNBOĞA Öğretmenim Canım Benim ya da Yarınlar Bizim diyerek bir döneme damgasını vurmuştu...

93/130

Şimdi eskisi kadar göz önünde değil..

94/130

SALİM DÜNDAR Onun hafızalara kazınan şarkısı ise Aynalar..

95/130

Dündar gençlik yıllarında bir atletti aynı zamandı.

96/130

NİLÜFER Henüz 15 yaşındayken Altın Ses yarışmasına katılarak müzik dünyasına adım attı.

97/130

Profesyonel müzik yaşamına 1972'de çıkardığı Kalbim Bir Pusula ile başlayan Nilüfer, hala aktif müzik dünyasının içinde..

98/130

NÜKHET DURU O da neredeyse 40 yıldır müzik dünyasının içinde..

99/130

Beni Benimle Bırak, Ben Gene Sana Vurgunum, Melankoli, Cambaz, Mahmure ve Yasaksa Yasak gibi unutulmaz şarkılara yenilerini ekleyerek kariyerini sürdürüyor.

100/130

TÜLAY ÖZER Kardeşi Zerrin Özer ile birlikte pop müzik dünyasının deneyimli şarkıcılarından biri.

101/130

En ünlü şarkısı İkimiz Bir Fidanın Güller Açan Dalıyız.

102/130

AJDA PEKKAN Türk pop müziğinin süperstarı yıllar geçtikçe gençleşerek kariyerini sürdürüyor.

103/130

Pekkan hala şarkılarıyla ve sahne şovlarıyla bir kaç kuşağa kendini hayran bıraktırıyor.

104/130

BARIŞ MANÇO Kendine özgü şarkıları ve giyim tarzıyla müzik dünyasına damgasını vurdu..

105/130

anadolu rock türünün kurucularından olan Manço 1999 yılında hayata veda etti.

106/130

Ama şarkılarıyla bir kaç kuşak onu hatırlıyor.

107/130

CEM KARACA Anadolu rock ve Anadolu pop'un kurucularından..

108/130

Sosyal ve politik mesajlar içeren şarkılara da imza attı.

109/130

Karaca 2004 yılında yaşama veda etti.

110/130

NERMİN CANDAN Türk pop müziğinin kısa sürede ortadan kaybolan yorumcularından biri..

111/130

Hayat mı Bu, Olmaz Bu İş Olamaz en bilinen şarkıları.. Ebru Gündeş, yıllar sonra Candan'ın Hayat mı Bu adlı şarkısını yeniden yorumlamıştı.

112/130

RANA- SELÇUK ALAGÖZ üzik dünyasının iki ünlü kardeşi Türkçe'nin yanısıra bir çok dilde şarkılar seslendirdi..

113/130

Şimdilerde eskisi kadar göz önünde değiller ama hala müzikten kopmadılar.

114/130

SELÇUK URAL Türk pop müziğinin hiç yaşlanmayan delikanlısı..

115/130

Şimdi aktif müzik hayatının içinde değil.

116/130

SEMİHA YANKI Bir çok şarkı söyledi ama bir özelliği ile tarihe geçti.

117/130

Yankı, Türkiye'nin Eurovision şarkı yarışmasındaki ilk temsilcisi... Seninle Bir Dakika ile belki sonuncu oldu ama müzik tarihine de adıhı yazdırdı.

118/130

SEMİRAMİS PEKKAN Ajda Pekkan'ın kardeşi.

119/130

Bir süre müzik çalışmalarını sürdürdükten sonra evlenerek başka bir hayatı tercih etti.

120/130

SEZEN AKSU Pop müziğinin Minik Serçe'si..

121/130

Yaptığı besteler bir yana bir çok genç yeteneği de müzik dünyasına kazandırdı.

122/130

YELİZ Bu Ne Dünya Kardeşim adlı şarkıyla ilk büyük çıkışını yaptı.

123/130

Bir süre sessiz kaldıktan sonra yine bir albüm yaptı ve müziğe döndü.

124/130

ZERRİN ÖZER Bir dönem Türkiye'nin Janice Joplin'iydi..

125/130

Güçlü yorumuyla hala zirvedeki yerini koruyor.

126/130

EROL EVGİN Aslında bir mimar ama gerçek mesleğini yapmak yerine müziği tercih etti.

127/130

Melih Kibar ve Çiğdem Talu ile birlikte çalıştı. İşte Öyle Bir Şey, Sevdan Olmasa, Bir de Bana Sor, İçimdeki Fırtına, Etme Eyleme, Söyle Canım , Deli Divane, Hep Böyle Kal gibi şarkılarla unutulmazlar arasına girdi.

128/130

NECO Eurovision temsilcilerimizden biri de Neco. Bir dönem hem şarkıları hem de yakışıklı fiziğiyle dikkat çeken Neco şu sıralar müzikten uzakta.

129/130

Tatlı Hayat ve Kurtlar Vadisi gibi diziler için kamera karşısına geçti.

130/130