Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Türkiye'de görülmesi gereken doğal güzellikler

Her bir köşesinden cenneti andıran mekanlar çıkan Türkiye'de gezilmesi ve mutlaka görülmesi gereken seyahat rotaları bulunuyor. Bu seyahat rotalarından bazıları şu şekilde:

1/12

Karapınar Çölü, Konya - Afrika'da görmeye alışık olunan çöllerden biri de Konya'da yer alıyor. İpek yolu üzerinde bulunan bu çöl, Konya'dan büyük bir göç dalgası yaşanmasına neden olmuştur.

2/12

Karapınar'ın çölleşmesinde doğal etkenler olduğu kadar, yerleşim alanı olarak kullanan kişiler tarafından tahrip edilmesi de neden olmuştur.

3/12

Mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olan Karapınar Çölü'nün yakınlarında yer alan Meke Tuzlası da mutlaka ziyaret edilmelidir.

4/12

Gideros Koyu - Batı Karadeniz'in doağl güzelliklerinden olan Gideros Koyu, Kastamonu'nun Cide ilçesinde yer alıyor.

5/12

Çeşit çeşit ağaç türlerinin bulunduğu koyda deniz, oldukça sakin olması nedeniyle yüzmeye müsaittir. Aynı zamanda bölgenin balığı da oldukça beğeni toplamaktadır.

6/12

Çilingoz Tabiat Parkı - İstanbul'dan çok uzaklaşmak istemeyenler veya imkanı olmayanlar için Çatalca'daki bu alan, kamp yapmaya, hayvan ve ağaç türlerini dinlemeye, kısa bir tatil geçirmeye oldukça müsait.

7/12

Akgöl, Sinop - Abant ve Uzungöl gibi henüz keşfedilmemiş bir göl olan Akgöl, yoğunluğun az olması nedeniyle hala bakir kalabilmiş bir doğa harikası.

8/12

3 dönümlük bir alanda yer alan Akgöl, iki çayın birleşmesiyle ve çevresini ağaçların kaplamasıyla oluşmuştur. Piknik ve günübirlik ziyarete uygun olan Akgöl'de kamp da yapılabilir.

9/12

Bördübet - Marmaris'teki Gökova'nın tatilciler tarafından çok tercih edilmesinin ardından gözlerin kaydığı Bördübet, çeşitli kuş türleriyle meşhur.

10/12

İspir Yedigöller - Rize ile Erzurum’u ayıran Doğu Karadeniz Dağları sırasının Ovit’ten Kaçkarlar’a uzanan bölümünde, yaklaşık 300’e yakın buzul gölü yer alıyor.

11/12

Mescit Dağı ile Verçenik zirvesi arasında kalan bölgedeki derin çanağa konumlanan moren gölleri, İspir-Yedigöller olarak biliniyor. 3 bin 250 metre yüksekliğindeki tepeden, tüm platoyu süsleyen göllerin manzarası görenleri büyülüyor.

12/12